Prázdne srdcia

Prázdne srdcia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390235/bmid_prazdne-srdcia-aaa-390235.jpg 4 12 4

Britta Söldnerová a jej obchodný partner Babak Hamwi nemajú ilúzie. Sú pragmatickí a možno práve preto sa tak dobre zariadili v súčasnej spoločnosti. Vyrovnali sa s tým, ako je svet usporiadaný, a nechcú byť zodpovední za to, čo zle funguje. Namiesto toho si spoločne založili malú firmu s názvom Most a zbohatli. Čo presne sa za Mostom skrýva, nikto našťastie presne nevie. Pretože za fasádou nenápadných kancelárskych priestorov funguje lukratívny obchod so smrťou. Keď Mostu hrozí, že na trh prenikne konkurencia, Britta sa snaží urobiť všetko pre to, aby ju odstránila. Lenže svojich protivníkov podcenila. Britta, Babak a Most sa ocitnú v nebezpečenstve… Román Prázdne srdciaje provokatívny, strhujúci a aktuálny politický triler z Nemecka blízkej budúcnosti. Poučné dielo o základoch a ohrozeniach demokracie a zároveň desivý psychologický príbeh o generácii, ktorá stratila vieru, presvedčenia a ktorej srdcia sú prázdne.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Leere Herzen , 2017

Ahmose
01.04.2024 4 z 5

Kniha napísaná v roku 2016 o spoločnosti v Nemecku v roku 2025. Autorka nám predstavuje pesimistický obraz, ktorý sa síce zatiaľ nevyplnil, ale od skutočnosti nemá ďaleko a obzvlášť v súčasnej spoločenskej situácií na Slovensku je vidieť množstvo paralel. V prvej polovici knihy sa venuje skôr jednotlivcom, ktorý sú napriek úspešnému životu nešťastný. V druhej sa venuje viac politike a spoločnosti ako takej – narastajúcemu extrémizmu, nacionalizmu a populizmu. Pri čítaná prvých strán som sa zdesil, že som touto knihou šliapol prudko vedľa. Tým, že autorkin štýl je strohý, je kniha zo začiatku mätúca. Nenechajte sa tým odradiť, veľmi rýchlo to prejde. Hoci témou by sa dala táto kniha zaradiť medzi špekulatívnu fikciu, dej je strašne rýchli a pripomína triler. Hlavná postava Britta spolu s jej kolegom Babakom sú cynický, chladný a vnútorne prázdny. Obaja predstavujú to, čo dalo knihe názov: „prázdne srdcia.“ Myslím si, že na túto knihu treba mať určité psychické rozpoloženie a sám z nej mám rozporuplné pocity. Na jednej strane si myslí, že je to skvelá kniha, ktorá by sa mala čítať, na druhej strane, z hľadiska celkového dojmu, jej nemôžem dať plné hodnotenie. Ak vás kniha láka, tak určite smelo do nej, akurát sa pripravte na to, že je trochu zvláštna.

Dani25
19.08.2019 5 z 5

Veľmi zvláštny, ale zaujímavý príbeh. Ťažko opísať, treba prečítať. Ostane mi v pamäti.

čika
10.04.2019 4 z 5

nelahka kniha, z obsahu ktorej mrazi.

Ladiva
07.01.2019 4 z 5

Pomerne desivá kniha. Desivý nie je samotný príbeh, ani jeho zápletka, ale desivá je spoločnosť a zmýšľanie ľudí, ktoré autorka vykresľuje. Ľudí, ktorí obchodujú so samovrahmi a dokážu to racionálne odôvodniť ako prospešnú činnosť, spoločnosť, ktorá to potichu toleruje a v ktorej sa každý stará iba o svoj osobný svet, a svoje právo voliť je ochotný predať hoci za pračku. Román vnímam ako varovanie pred niečím, čo by sme nemali dopustiť.

německá literatura

Juli Zeh