Lac Lac komentáře u knih

Anti-Gide neboli optimismus bez pověr Anti-Gide neboli optimismus bez pověr Stanislav Kostka Neumann

Cancy o unifikaci lidstva. Navíc se mi nelíbí považovat sebevrahy za slabochy, přemoci živočišný pud chce velkou dávku odvahy a vnitřní síy. Plno "silných" toho není schopna, kež by nebyli takový sráči, přírodě by to jen prospělo. Např. míra síly z pohledu vztahu k životnímu prostředí je převážná většina (téměř všichni jsou slepí, to oni musí, já to sám nespravím) lidí hadrovými panenkami!

28.11.2020 odpad!

Hraboš klasa

Klukoviny a tátoviny Klukoviny a tátoviny Ondřej Neff

Milé...

Moje zlatá řemesla Moje zlatá řemesla Ivan Klíma

Psycho sonda do duší žití za bolševika. Moc mě čtení bavilo, což jsem u soc. retra r. 1990 nečekal.

27.11.2020 5 z 5

Zamotaný příběh Zamotaný příběh Lewis Carroll (p)

Zašifrové mat. a log. úkoly do humorných povídek. Autor každou povídku rozřeší spolu s hodnocením zaslaných odpovědí, což je výborné. Jediné mínus: hodně retro anglosaské prostředí mě trochu rušilo v zadání:o)

27.11.2020 4 z 5

Zlaté časy televize Zlaté časy televize Jan Burian

Krásné rozhovory s rozmanitými lidmi.

Muž přes plot Muž přes plot Josef Velek

Smutné téma, dobře popsáno a zdokumentováno, je to poplatné i dnešní době...

Chrám i tvrz Chrám i tvrz Pavel Eisner

Kniha je čtivá, zábavná, i když je rozsáhlá, může se číst na pokračování.

27.11.2020 5 z 5

Vítejte v opičárně Vítejte v opičárně Kurt Vonnegut Jr.

Velmi zábavné a poučné čtení. Není třeba co dodávat!!! Čtenář si jistě vybere, a něco co ho přenese jinam, jistě najde, je totiž z čeho vybírat. Doporučuji všem věkovým skupinám. Hr na ně!

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Model civilizace s řízeným plozením a státními drogami je v kontrastu s přírodním divoštsvím. Na jedinci nezáleží, jen držet hubu a krok, přitom nevědět proč žít. Velmi zajímavé s porovnáním na dnešní dobu, kdy je smyslem plýtvat bez ohledu na životní prostředí, taktéž s podporou státních drog. Je smyslem života otrávit Zemi pesticidy, exhalacemi a odpady jen pro zábavu lidstva? Ne, tak hnusná demokracie není...

11.05.2020 5 z 5

Začněte fotografovat Začněte fotografovat Ján Šmok

v dnešní digi době poučí i ryze analogový přístup.

09.03.2020 5 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

velmi povedené

07.03.2020 5 z 5

Jak jsem bránil přírodu Jak jsem bránil přírodu Josef Velek

Pan Velek je Chytilová v kinematografii. Odvaha psát o tabu "za bolševika" je umě maskována citátem Lenina, který se dal použít jak vidno i pro velmi důležité cíle. Jeho pozdější kniha "Příběhy pro dvě nohy" je silné kafe, tak jsem byl zvědavý na prvotinu a je tu kofeinu ukázky lidské blbosti až až. Tyhle dvě díla by měly být povinnou četbou, jen Lenin je dnes nadbytečný.

25.02.2020 5 z 5

Podzim v Pekingu Podzim v Pekingu Boris Vian

Pouhé cestování autobusem uchvátí, a to je začátek. 100 % Boris a jeho oblíbenec neviditelný Arland...

25.01.2020 5 z 5

Můj systém Můj systém Aaron Nimcovič

Vynikající učebnice šachové hry jak pro začátečníky, tak pokročilé. Autor velmi dobře vysvětluje a překlad z ruštiny je srozumitelný. Kniha má mnoho tiskových (překladatelských počítačových) chyb, naštěstí výklad neruší.

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Když jsem mi kniha dostala poprvé do ruky musel jsem ji odložit, ale pak!

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Sranda ala JWx2

Katyně Katyně Pavel Kohout

Velmi zajímavé pojednání o dívce a učiteli.

Netřeba komentář

14.11.2019 5 z 5

O vzniku druhů přírodním výběrem O vzniku druhů přírodním výběrem Charles Darwin

Kniha pojednává o vývoji druhů živých organismů logicky a filozoficky trochu obšírněji. Na svou dobu tvrdil něco Koperníkovského, patří mu velké uznání!