La Fiera La Fiera komentáře u knih

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

V knize mne trošku zklamalo, že se tentokrát točila jen kolem Sydney a Jill, Eddie, Angeline nedostali skoro žádný prostor. Na druhou stranu mi naprosto vyhovovalo, že tu bylo takové nepřeberné množství scén s Adrianem, nad kterým jsem se mohla rozplývat. Z Marcuse se tu stala rozhodně zajímavá postava, jeho sebevědomé úsměvy a poznámky mne nepřestaly bavit.

Za zmínku určitě stojí práce překladatelky "Koláčky a kdeco všechno" Siriously? What the hell? To je prostě spojení jak noha. Řekla bych, že mnohem lepší by bylo použít "Koláčky a všechno možné", když už nic jiného aspoň se to lépe skloňuje.

!!!SPOILER!!!
Ne, mně se konec nelíbil. Mně se víc líbí, když jsou od sebe. Jasně nelíbí se mi, když Adriana zraňuje, ale to jiskření mezi nimi. Obávám se, že by to, že se dali dohromady ono jiskření mohlo zabít. No naštěstí mi poslední odstavec zvedl náladu.
!!!KONEC SPOILERU!!!

20.09.2013 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Noční cirkus je nádherná, snová kniha. Ačkoli si běžně nelibuji v nepřeberném množství popisů krajiny, věcí, prostorů,... V této knize mi to vůbec nevadilo, ba naopak, zcela to podtrhávalo vzezření cirkusu v mých představách.

Sice jsem z počátku byla trošku zmatená z časových rovin a prolínání příběhů a to i přes to, že každá kapitolka má na začátku uveden čas (Ale, kdo si to má pamatovat, že? :D) a místo. Sice se takto procestoval pořádný kousek světa, ale většinou to autorka řešila tak krásně, že bylo jedno, jestli v daném městě byla nebo ne.
Jen tak mimochodem, v knize je zmíněna i Praha a orloj na Staromágu. To mě docela překvapilo.

Ačkoli někomu se konec líbit nemusel, já jsem s vyvrcholením příběhu spokojená. A styl psaní autorky, chvílemi bych jej nazvala "mlhavý", mi tu sedl.

20.09.2013 5 z 5

A tak mi unikají A tak mi unikají Beth Revis

Číst z pohledu Seléné, je trošku změna a řekla bych, že v dobrém smyslu slova. V této krátké novelce máme možnost nahlédnout na palubu Universa před tím, než se probudila Amy.
Díky za možnost poznat Kayleigh, Harleyho, Luthora, Victrii, Bartieho a samozřejmě Seléné tak 7 let před dějem Lodi mezi hvězdami.

11.09.2013 4 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Nechci být spoilerová, a tak řeknu jen tolik.
Převážnou část jsem očekávala, že bude taková jako byla, jen ke konci mě to docela překvapilo, ale úplný závěr... No ten se mi líbil. Nečekala jsem, že si s koncem autorka tak pohraje.

Pro mě, rozhodně lepší než druhý díl, kvalitní závěr série. Ačkoli opravdu se mi líbila spíš až druhá polovina knihy.

11.09.2013 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Pro mne celkem zajímavý námět, který však nebyl už tak dobře rozveden. Přesto se kniha dobře čte (A která tohoto žánru ne, že ano?). A také jsem stále tak docela nepochopila v čem si kruci Chloe to MBA dělá.

Mám nezdolný pocit, že v originále by se mi líbila víc. Holt "dick" zní o něco jinak než "pták" a stejně tak "fuck you" a "opíchám tě",... Ty další vulgarismy snad ani nestojí za řeč.

06.08.2013 2 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Absolutně fantastická knížka, která ukazuje, jak si lidé, kteří se setkali tváří v tvář se smrtí, ale unikli umí užívat života, protože ví, že si Smrt pro ně může přijít kdykoli znovu. A ukázat to někomu dalšímu. Jak se někteří lidé umí dívat s humorem i na nepříliš veselé věci a okolnosti. A o sarkastické poznámky tu také není nouze.
Hlavní hrdinka jako velmi inteligentní mladá dáma na mě působila příjemně. Stejně tak Izák a Gus, působili jako správně potrhlí teenageři. Byli hezky osobití.

Greenův styl psaní- žádné přikrášlování a caviky okolo, prostě krutá fakta a pravda- se k vyprávění příběhu naprosto dokonale hodil. Nemůžu jinak než hodnotit 5*.

Přesto bych však knize vytkla, nebo spíš nakladatelství, obzvlášť na začátku knihy, překlepy měnící význam věty. Např.: "tě" místo "mě". Nebylo jich moc, ale i tak mi narušily čtení.

30.07.2013 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Po spoustě nadšených ohlasů jsem čekala asi víc.

Není špatná. Vzhledem k neustále se opakujícímu jednomu dni je příjemné pozorovat změny ať již malé či velké v událostech. Zajímavý je také vývoj hlavní hrdinky.

A konec. No, abych přiznala, tak docela jsem nepochopila jestli Sam ... nebo ...

27.07.2013 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Originální, svěží, svižné, romantické, vtipné a čtení stále bavilo. Skvělé hlavní postavy a závěr akční a rozhodně nakopne na další díl.

27.07.2013 5 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Dějová stránka- potkali se, vyspali se, zamilovali se- za nic nestála. Konec jakýsi uspěchaný, očekávala jsem a vůbec by mi nevadil ještě alespoň rozhovor Aleca s Dantem podobný poslednímu rozhovoru mezi Mischou a Dylan. A to nemluvím o slohu, který mi, nevím vůbec proč, nesedl. A to i přes to, že od knih takovéhoto žánru nečekám zázraky.

V knize se mi však líbil čas, který byl věnován postavám, jejich životním zkušenostem, příběhům a tomu, že v knize nešlo čistě jen o sex.

Důvodem, proč jsem knihu nakonec dočetla až do konce byl (alespoň pro mne) dobrý popis a vysvětlení problematiky BDSM, kterou jsem díky tomu více pochopila. Už je mi jasnější, o co těm lidem při tom jde. Doporučuji přečtení tedy, všem, kteří by se rádi trochu více o těchto praktikách dozvěděli.

Ještě musím přiznat, že tohle bych opravdu zařadila do erotických knih. Fifty shades se svými pěti sty (nebo kolika) stránkami tolik erotiky nemá snad ani ve všech dílech dohromady. :D

PS: Mnohem více se mi líbí české obálky téhle knihy než ty originální či z jiných koutů světa.

23.06.2013 2 z 5

Letní touhy: V žáru pouště / Srdce v plamenech Letní touhy: V žáru pouště / Srdce v plamenech Emma Darcy

Typické Harlequinská šílenost. Ale nic to nemění na tom, že se to čte jedním dechem, protože je to příjemné na odreagování se od světa a jeho problémů.
A zrovna tato dvoupříběhovka zaujme alespoň tím exotickým prostředím arabských zemí.

12.06.2013 1 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Na to, že se v knize zase až tak moc neděje, když nepočítám tak poslední čtvrtinu knihy, tak se velmi dobře čte. A musím přiznat, že mne čtení velmi bavilo.
Snaha autorky myslet na všechno, tak aby to nějak na té lodi po těch pár století všechno fungovalo se mi zamlouvala. Ačkoli já u toho musela přemýšlet, co mi tam sedí a co ne.

A zasunutí romantického příběhu do toho všeho se zdařilo. Myslím, že originální nápad cestování vesmírnou lodí, se autorce vydařil. Jsem zvědavá na pokračování příběhu.

21.05.2013 4 z 5

Kacíř a čarodějka Kacíř a čarodějka Philippa Gregory

Docela šokující věc je, že kniha má asi 4 kapitoly. Přičemž 3. je většina knížky, ale je pravda, že je členěná nějakými obrázky.

Celkově jsem asi očekávala něco trochu jiného, tedy více historie. Nebylo to špatné čtení, četlo se to moc dobře, mělo to občas i zajímavá místa. A chvílemi mi to dokonce připomínalo Jméno růže. Přesto spíše pro mne hodnocení Nenadchne, neurazí.

07.05.2013 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Úžasná kniha, kterou jsem bohužel četla hodně rozkouskovaně kvůli škole. Ale jsem opravdu ráda, že se mi dostala do ruky.
Časové posuny pro mě občas byly trochu matoucí, než jsem se zorientovala, ale jinak skvělý příběh založený na faktech.

11.04.2013 5 z 5

Lidské tělo Lidské tělo Steve Parker

Nádherně vytvořená obrázková publikace o lidském těle. S popisky a ukázkou jak by to vše mělo být, ale jsou tu ukázány i nějaké patologie. Ať už ty časté nebo ojedinělé. Super pro všechny, které zajímá stavba a funkce lidského těla, ale nestudují medicínu.

26.03.2013

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Takhle kniha mi způsobila hned několik šoků:
První- tý jo ich-forma a kluk?
Druhý- rozsápání, krev... trochu morbidní ne?
Třetí- to asi nebude láska, jednoduchá láska až na věčnost, nebo, že by jo?

No ale to mám z toho, že jsem si dvakrát asi nepročetla anotaci. Avšak musím říct, že čtení z pohledu Case mi vůbec nevadilo, naopak myslím, že to byl od autorky dokonalý tak. A trochu té morbidity a hororových prvků zase nebylo tak šílených, no každopádně ne každému to nemusí vadit.
Celkový nápad několika menších zápletek zakomponovaných do hlavního příběhu byl působivý a člověk se tak při čtení vůbec nenudil. Zaujmout a navnadit na pokračování se autorce povedlo.

12.03.2013 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Takto nějak si představuji perfektní zakončení série. Když jsem se kdysi pouštěla do prvního dílu čekala jsem (a to i podle obálky) neskutečně sladký příběh. Ale díky velkému množství přečtených pozitivních recenzí jsem byla ráda, že jsem se do čtení dala. Do knihy jsem se okamžitě zamilovala.
Ano hlavní hrdinové občas dokáží lízt na nervy, ale to se přece děje i ve skutečném světě, že někdy vám někdo prostě leze na nervy. Z mého pohledu je to dělala trochu lidštější a reálnější. No dobře, Gideon je občas až moc neskutečně nadaný na vše, ale tak, bez hlavního slaďouše by se přece pořádná romance neobešla no ne?
Tematiku cestování v čase miluju. A tady se mi dost zamlouvala autorčina fantazie, několika paralelních časových rovin v jednom okamžiku. Takže se to vše krásně ovlivňovalo v průběhu. A kloubouk dolů před autorkou, jak se jí všechny časové posuny povedlo zaplést smysluplně do sebe, a pak nám je postupně v příběhu rozplétat. Tak, abychom si to všechno sami srovnali.
Kerstinin styl psaní mi naprosto sedl. A Xemerius jako "domácí mazlíček" byl prostě úžasný.

Ač se mi to často nestává, jsem ze zakončení příběhu nadšená. Málo která série má poslední díl tak dobrý jako právě drahokamy. Určitě všem fanouškům YA literatury, cestování v čase a romancí celou sérii doporučuji.

12.03.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Včera jsem si ji půjčila od kamarádky, má ji dokonce s věnováním autogramem autorky. :) A hned jsem se do ní pustila. Jsem na knížku opravdu hodně zvědavá.

07.03.2013 5 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Začátek vypadal velmi dobře. Autorka si vyhrála. Prostředek se mi jevil takový trošku nedotažený. Navíc mě štvalo jak se vše dařilo jako po másle. Ale konec už byl zase o něco lepší, když vynechám Kelsey a její citové výlevy. Ta holka mi k srdci prostě dvakrát nepřirostla. S chutí si přečtu i další pokračování.

07.03.2013 4 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Sice mám přečteno teprv nějakých cca 60 stránek, ale zdá se mi, že se autorka připsaní tohoto dílu vyřádila více a lépe než u předchozího. Ale uvidím, jak se to bude vyvíjet dál.

25.02.2013 4 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Čekala jsem jen odechový románek. Ale musím říct, že se mi kniha velmi líbil. Uvěřitelně popsané, co všechno se může za pouhých 24 hodin stát. Asi nejvíc se mi líbilo, jak se hlavní hrdinka v průběhu knihy vyrovnává s rozvodem rodičů, jak se na věc učí dívat jiným pohledem. A ten konec se opravdu autorce povedl, aneb konečně jsem pochopila název knihy. :)
Myslím, že pro dospívající, kterým se rozvádí rodiče může být přečtení i užitečné. Ale to je jen můj názor.

20.02.2013 5 z 5