kusma Online kusma komentáře u knih

Chlap na roztrhnutí Chlap na roztrhnutí Liane Mars

Letní pohodová knížka, která dá, co očekáváte - nenáročné, nenapínavé čtení. Závěr byl až úsměvný, ale proč ne. Jako odpočinkové čtení ideální. Jen možná nečíst v těhotenství, to by mohlo někoho vyděsit, nebo spíš znepokojit ;)

05.07.2023 4 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Kniha mě docela zaujala, ač byla zvláštně psaná a poněkud korektně (proč např. prezidentka? Když je to psané z dnešní doby). Každopádně se mi líbil popis sociálních sítí, rozdělení lidí a hlasitost skupiny lidí, co jedou v konspiracích. To se mu prostě povedlo a trefil se do reality a povahy lidí/lidstva.
Ač jsem prostřední část knihy tomu nevěřila (chvíli i uvažovala, že ji odložím), závěr se mi moc líbil. Druhý díl již vyšel a myslím, že mu dám šanci.

02.07.2023 4 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Mrzí mě, že dávám jen tři hvězdy, víc nezachrání ani dobrý závěr knihy. Já se čtením protrápila. A to je to velmi zajímavě zpracované vyprávění: střídání času, články z novin, to vše mi vyhovuje. Postavy také byly v pořádku. Ale celkově mi to prostě nějak nesedělo, nezaujalo. Možná i moc omáčky kolem. Každopádně krásný název knihy a úžasná obálka.

18.06.2023 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásná knížka pro mladé slečny. Myslím, že číst ji jako malá, tak ji zbožňuji a vracím se k ní. Z dnešního pohledu mi tam hodně seděla Marie a Matěj, tak by se mi libilo, kdyby tam byli víc. Ale i tak to bylo milé čtení a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

04.06.2023 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Další bichle od Kinga a další jízda. Ten chlap je génius. Těch postav (které si zapamatujete, jak jsou dobře napsané), ta beznaděj, to zlo. A vy stejně čtete a jen valíte oči. Už ve třetině jsem byla ve stresu, co si na nás dál jen ještě může vymyslet. A on ano, vymyslel. Uf, to bylo čtení. Doporučuji.

29.05.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Na straně 150 jsem to vzdala. Nerada nedočítám knihy, ale tady to prostě nešlo. Nebavilo mě to. Ani rychločtení nepomohlo. Za mne tato kniha určitě ne.
Konkrétně: divné postavy, kterým prostě nevěřím, vtipný námět nevtipně pojatý, stále opakování již řečeného, špatně napsané, nesedlo to mému vkusu.
Jako nedočtené knize nedávám hvězdičky.

13.05.2023

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Pěkná knížka, dojemný příběh. Je tam smutek, ale i mnoho naděje, přátelství a lidskosti. Seznam knih hezký, většina mi známých, což ulehčilo čtení, a jednu jsem si dokonce zapsala do svých přání k přečtení, jak mě zaujala. K pěti hvězdičkám něco chybělo, možná, že od půlky jsem přestala být tak moc pohlcená, možná, že mě tolik emočně neoslovila, jak by asi ráda, nevím. Každopádně si knížka zasloužila přečtení a líbila se mi.

08.05.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný název, krásná obálka (výjimečně myslím potisk tvrdých desek, ne papírovy přebal). Příběh dojemný, čtivý, popisy bažiny blátivě dokonalé. Druhá část příběhu trošičku slabší než perfektní začátek, ale to nic nemění na tom, že jsem si čtení užila.

02.05.2023 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Od autorky jsem již četla jednu knihu a moc se mi líbila, zároveň mě i oslovila myšlenka této série. A musím říct, že se mi první díl líbil. Četlo se to hezky, jen mi to chvilku trvalo, než jsem se začetla, tak jsem ráda, že jsem vytrvala. Těším se na příběhy dalších sester.

28.04.2023 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Na detektivku z prostředí Šumavy jsem se moc těšila, bohužel jsem ale zklamaná. Nelíbil se mi styl vyprávění založený na krátkých větách. Je to takové strohé, dramatické. Jsou spisovatelé, kteří rádi občas použijou krátkou větu jako úder, šok. Když je tak ale napsán celý román, tak mi to nesedí. Zároveň psáno dost temně, depresivně, až urážlivě, jakoby autorka neměla ráda Šumavu a lidi, kteří tam žijí. Ano, je tam temná historie, která se zapíše i do lidí, ale toto mi nebylo příjemné. Proč všechny tak urážet, škatulkovat, byl tam vůbec někdo pozitivní? Nakonec se navíc objevila velká překombinovanost, díky níž přišlo jistě i překvapení.

17.04.2023 2 z 5

Léon a Louise Léon a Louise Alex Capus

Zvláštně, neakčně až obyčejně popsán příběh dvou lidí v nelehké době. Vyhovovalo by mi jiné zpracování. Takto to bylo až nerománově obyčejné, což určitě bylo tím stylem psaní, protože doba to byla nepěkná. Ale od knihy prostě čekám větší zážitek.

08.04.2023 3 z 5

Herec Herec Josef Kubáník

Zajímavá forma knihy: SMS a deník. Děj byl bohužel trochu předvídatelný, tak mě ten závěr moc nezaskočil. Chybělo mi tam trochu víc informací z druhé strany, tedy jak fungoval. Ale jinak originální nápad, který chvíli v hlavě zůstane.

31.03.2023 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Samozřejmě emoční smršť, osud Maji jeden velký hororový sen pro všechny rodiče. Hodně jsem brečela, byla naštvaná. Na rozdil od některých komentujících si myslím, že to mohlo i takto dopadnout. Člověk ví, co se tu dělo a i dnes jinde bohužel děje. Tedy za mě dobře napsáno. Takový český Orwell. K pěti hvězdičkám mi ale něco chybělo, nevím. Je to mezi. Autorka je skvělá spisovatelka, budu od ni číst dál. Ale dám si chvilku pauzu. Kniha, o které budete přemýšlet.

29.03.2023 4 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Milé překvapení a sonda do života střední až vyšší vrstvy společnosti 70.let v New Yorku. Úplně jsem čučela a rozšířila si obzory, jak tam v té době žili. Kniha se mi dobře četla, byla jsem napnutá, kam a jak se posune děj.
Zároveň musím říct, že je neuvěřitelné porovnávat překlad z roku 1982 s dnešními překlady. Všehovšudy jsem narazila jen na 1 překlep. Úplně mi za dnešní práci překladatelů (některých) bylo stydno (takových chyb, co nacházím).
Zpět ke knize, mě se hodně líbila a určitě doporučuji k přečtení.

26.03.2023 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Kniha mě zaujala názvem, krásnou obálkou a tím, že o tomto tématu nic nevím. A byla jsem opravdu velmi překvapena, čím si obyvatelé této země museli projít. Že i jižní Korea má svou černou minulost. Ke knize: čtivě napsaný příběh dvou žen, kamarádek. Nemohla jsem se odtrhnout, moc se mi líbil styl vyprávění. Určitě si od autorky přečtu další knihy. Knihu doporučuji.

20.03.2023 5 z 5

Vražda před maturitou Vražda před maturitou Robert Lawrence Stine

Zavzpomínala jsem na základní školu, kdy Stopy hrůzy letěly. Naprosto to chápu, je to fajnový čtení pro ten věk. Po těch letech ale už od knížky očekávám něco víc. Navíc jsem si to pamatovala, což je na druhou stranu jen důkaz, že mě to před víc než dvaceti lety opravdu oslovilo. Z dnešního pohledu slabší 3 hvězdy. 4 dávám z nostalgie.

14.03.2023 4 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Příjemná změna čteného žánru. Žádné řešení vztahů, rodinných křivd, lásek. Prostě báječné dobrodružství o hledání prokletého pokladu. Já si čtení užila a už koukám po další knize od těchto autorů.

09.03.2023 4 z 5

Jsem trochu rozpolcená, kniha čtivá, příběh zajímavý, ale podaný tak nějak věcně, chladně. Jako máma jsem se tématu trochu bála, že to budou emoce. A ony nebyly. Příběhu jsem věřila, vlastně se k němu ten styl i hodil. Ale něco mi chybělo. Na druhou stranu myslím, že o něm budu chvíli přemýšlet. Jinak se mi moc líbí obálka.

02.03.2023 3 z 5

Lavička Lavička Saskia Sarginson

Tak toto se mi hodně líbilo. Po nějaké době jsem si koupila knížku, o níž jsem nic nevěděla, tedy jaké má hodnocení, co o ní kdo píše/říká. Prostě se mi líbila obálka, hezky se mi držela, oslovila mě. A čtení jsem si moc užila, hezky napsané, hlavním hrdinům jsem fandila. Romantika jak má být. Doporučuji.

28.02.2023 5 z 5

Seriál Přátele miluji a od teď se budu na jednoho jejich člena dívat jinak. A bude to přínos. Je to takové polidštění vymyšleného příběhu. Ale ke knize - je hodně zajímavá, dobře napsaná. Vždy jsem si myslela, že závislost přichází až se slávou. Vidím, že to byl omyl (aspoň v některých případech). Někdo se se závislostí rodí. Kniha o závislosti, slávě a velkém strachu. Doufám, že Matthew ten obrovský průšvih porazí.

23.02.2023 4 z 5