kuska kuska komentáře u knih

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Prostě miluji Stefana. Škoda, že už není jednou z hlavních postav, ale pevně věřím, že mu není ještě odzvoněno :-D

21.12.2016 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Nemůžu říct, že se mi knížka líbila, na tady toto to opravdu nejde. 5* dávám za to, že vůbec někdo měl odvahu o tom napsat. Muselo to být opravdu těžké. Jsem ráda, že jsem si to přečetla.

04.04.2016 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Musím říct, že to byla kravina.... možná že nápad byl skvělý, ale provedení, nezlobte se na mě, ale připadalo mi to, jako by někdo psal fantasy slohovku na základní škole - nápad OK, ale realizace... prostě strašně překombinované a ty obludy-hrůza. Místy jsem se opravdu ztrácela, možná, že to byl záměr, přece je to říše divů, ale mě se to opravdu nelíbilo. Jedna hvězda za nápad a duhá za jedinou postavu, kterou jsem si oblíbila a to byl Morfeus.

01.03.2016 2 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Dlouho jsem uvažovala kolik hvězdiček dát a co vůbec napsat o této knize. Shrnu to tak, že ze začátku jsem silně pochybovala, jestli tu knížku vůbec dočtu, ale jsem ráda, že jsem to vydržela. Knížka mě tak chytla, že jsem pořád o ní musela uvažovat. Zajímavé téma. Myslím, že 4 hvězdy si zaslouží.

18.11.2015 4 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Musím se přidat k názoru tady většiny s tím, že druhý díl je lepší než první, i když je kniha psaná asi pro mladší generaci a k tomu strašně podobná stmívání, tak jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Pořád tam bylo to něco, co potřebovalo rozlousknout a nutilo mě číst dále. Nebudu hodnotit chování hlavních hrdinů, protože jak už jsem psala je to pro mladší generaci, a přesto že jejich chování bylo místy strašné, do toho příběhu mi to tak nějak asi pasovalo.

17.06.2020 4 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Tak to prostě musím okomentovat. Kniha je naprosto klišé jak tady už někdo zmiňoval. Tolik věci zakomponovat do jednoho díla, to se mě zdá už moc, strašně hodně náhod na jednu knihu. Popravdě jsem od této knihy nic nečekala, dokonce jsem ani nečekala, že mě bude bavit vzhledem k poměrně nízkému hodnocení (není to červená barva :-D) a co už sem vůbec nečekala, že mi ukápne slzička nad takovou pitomostí. Já vlastně ani nevím jestli ji doporučuji k přečtení nebo ne, protože je to takový brak, že to ani není možné, ale prostě mě to nějak chytlo :-D

23.04.2019

Polibek Polibek Anna Todd

Tak po pravdě, tuhle knížku jsem neměla vůbec v plánu si přečíst. Jakmile jsem ale zjistila, že je zfilmovaná a že jde do kin, tak sem si řekla, že to už musí být něco... že to bude young adult, ve které bude něco víc než v ostatních knížkách tohoto typu. Musím říct, že sem to tam nenašla. Jo byla čtivá, a já mám tenhle žánr ráda, protože se při nich vždycky odreaguji, ale nevím proč zrovna tato dostala to privilegium být zfilmovaná. Do kina na ni nejspíš nepůjdu, ale druhý díl si přečtu s radostí. A Hardin panebože jak ráda bych viděla jeho tetování na živo, ale bohužel budu si muset vystačit se svou fantazií :-)

01.04.2019 3 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Tak to bylo krásné, dobře podaný klasický příběh ve fantasy světě s nádechem exotiky .... na pohádky nebudu asi nikdy stará :-)

19.02.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

"Tak tohle je absurdní!", to byla první myšlenka, která mě napadla při čtení této knihy. Popravdě nevím, jestli se mám přiklonit k názorů, že to byla blbost a nebo mám být zastáncem toho názorů, že to bylo boží. Tato kniha obsahuje tolik protikladů, že to ani není možné.
SPOILERY!!!

Ze začátku jsem si říkala jo super nebude to taková sladká kniha, bude tam i dost zabíjení a trochu pořádného adrenalinu. Potom se to přehouplo a byly jsme úplně někde jinde v jiném světě, plného hooodně velkých zvláštností, nemůžu říct, že by to bylo to pravé ořechové pro mě (nevím jestli mám takovou bujnou fantazií při popisech nebo to autor opravdu tak zamýšlel). Děj knihy plynul jednou tak, podruhé zase onak, že jsem vlastně nevěděla co je gró celého příběhu a o co se vlastně jedná. Pak se začalo intrikovat, smýšlet plány atd atd. a ani jsem se nenadála a začalo mě to bavit i přes počáteční nechuť k příběhu.

Takže shrnu to tak nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne, ale ve čtení určitě budu pokračovat :-D.

29.01.2019

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Nečíst pár sérii a knih tohoto typu fantasy, tak nevím zhola nic. Je pravda, že tento svět není v knize vysvětlen, proto strhávám jednu hvězdičku. Jsem ráda, že pár knížek typově stejných už mám za sebou a dokázala jsem si knihu užít. Byla to pro mě neskutečná jízda jak už ze stánky fantasy tak i ze stránky milostného děje. Prostě jen tak dál, uvidíme, jak to bude pokračovat.

02.10.2018 4 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Tak musím říct, že tento díl byl o hodně lepší, než ten první. Konec mě hodně naštval, snad bych mohla říct jen .... Kdy vyjde další díl?

10.03.2017 5 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Chyběl tam prostě Stefan, co víc říct. Ten konec to je strašně málo :)

13.12.2016 3 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Tak tento díl byl o hodně slabší než ten první. většina knihy vypovídala vlastně o ničem, ale jestli byla důležitá či ne to vlastně nevím, to ukáže až další díl, takže vlastně mé hodnocení závisí na dalším díle, buď to bude taková plytká knížka bez vlastně něčeho důležitého, nebo důležitý mezník mezi druhým a třetím dílem, bez kterého by děj byl o ničem.

26.11.2016 3 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Kniha byla drsná, jako ostatně všechny knihy s námětem "hry", každopádně mi nevadila spojitost s hunger games, protože styl psaní je úplně jiný i vlastně charakteristika postav, autor se zaměřuje na jiné detaily. Při čtení mi vůbec nepřipadalo, že by už podobný příběh vyšel a že to bylo krátke, no a co, vše podstatné se tam odehrálo :)

15.09.2016 5 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss