Kula Kula komentáře u knih

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Málokdy odkládám knihu nedočtenou, navíc u Kinga jsem to rozhodně nepředpokládala, ale prostě jsem to nedala. Po 130 stranách jsem poslala Lisey zpátky do regálu. Je mi líto, ale na světě je ještě tolik knih, co chci přečíst, že si nemohu dovolit ztrácet čas. Stephene promiň.

07.12.2013

Osvícení Osvícení Stephen King

Na obálce psali, nečíst v noci a o samotě, musím přiznat, že Kubrickova ztvárnění jsem se bála víc, ale kniha povedená. Nicméně z Kingových knih u mě rozhodně nestojí na "bedně".

07.12.2013 4 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Z Vondruškových knih, které jsem četla zatím nejslabší. Líbilo se mi časové rozvržení románu, ale samotný příběh mě příliš nezaujal, nejvíce mi však vadil jazyk, chudý jazyk.

15.04.2013 4 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Kniha vtipná, čtivá, ale pro mě nedosahuje humoru Mojí rodiny a jiné zvířeny, ikdyž mám podezření, že to bude v překladu.

15.04.2013 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Pořádně hutná, vraždami, zradou a mrtvolami napěchovaná kniha. Příběh zatím drží pohromadě, ikdyž mi tento díl připadal "nejslabší". Uvdíme jak se poměju při Hostině s vranami.

07.04.2013 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Od první až do poslední stránky mě kniha bavila. Ne bavila je slabé slovo, byla jsem nervózní, když jsem večer musela jít spát, protože už jsem neviděla únavou, už ráno jsem se těšila na večer, byla jsem naštvaná, když jsem v autě nemohla číst. Ale úlevu mi nepřineslo ani dočtení, prostě...těch možností co se s ním stalo je tolik...

23.03.2013 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Musím se přidat k těm, kteří žádné kouzlo v téhle knize neobjevili. Já neustále čekala, kdy se budu konečně naplno smát a párkrát jsem se pousmála. Zkrátka: mnoho povyku pro nic.

23.03.2013 2 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Vypravěčkou je uznávaná spisovatelka Ela, dáma středního věku, ale velmi mladého ducha. Ve vyprávění jí sekundují dva skotští teriéři, kteří glosují téměř každý Eliin počin. Čtenář je do příběhu "vpuštěn" v okamžiku, kdy Eliin manžel Oldřich navrhne Ele rozvod a ona bez mrknutí oka, ba s vnitřním jásotem a vidinou nikým neomezené svobody, souhlasí. Děj je situován na počátek 90. let, a tak se Ela několikrát nechá zlákat k účasti v nově vznikající politické straně, aby pokaždé odešla zklamaná a utvrzená v poznatku, že do politiky jde každý s cílem pomoct pouze sám sobě. Kritika nově nastoleného "režimu" kapitalismu pod taktovkou Klause se táhne celou knihou, a bohužel černé prognózy, které Ela a její přátelé pronášejí, došli v těchto letech naplnění. Malinkatý kretén je svěží, příjemný příběh nejen pro milovníky psů.

14.03.2013 5 z 5

Twainův jazyk a styl vyprávění je jedinečný a nádherně živý i dnes.

24.11.2012 5 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

Možná je věk 17 let na docenění této knihy málo, ale moje vzpomínky na Ditu Saxovou, kterou jsem četla na gymnáziu, jsou strašné. A myslím, že se k ní nebudu schopna vrátit ani ve zralém věku.

21.11.2012 1 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Kombinace úvah a memoárů jedné přesvědčené ženy určené ženám ostatním, aby byly přesvědčeny. O čem? Že život se dá prožít jako žena se stejným požitkem, jako ho žijí muži.

19.11.2012 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Bála jsem se přílišného moralizování a sentimentu. Obojího bylo dost, ale čtení bylo příjemné až do spojení Jo s nejméně pravděpodobnou postavou, která mi k ní vůbec "nepasovala". Na jednu stranu u mě autorka stoupla v ceně, že nepodlehla vábení Laurieho, na druhou mi znechutila zbytek knihy od chvíle, kdy profesor přijede za Jo.

14.11.2012 3 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Pokud jste milovníky příběhů z historie, rozhodně si přijdete na své. Kniha je čtivá, příběh samotný velice zajímavý a místy se napětí šponuje až k prasknutí. Jako bonus dostanete exkurs do lékařství 16. století. Upozorňuji, že za přečtení rozhodně stojí i druhý díl této tetralogie. Třetí je poněkud slabší, ale čtvrtý už jsem četla jen abych to měla kompletní.

12.11.2012 4 z 5