Kudík Kudík komentáře u knih

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Jenner Redwineová, před sedmi lety, se mi tolik nelíbila jako ta současná a penězi to určitě nebylo. Mám ráda hrdinky, které jsou vtipně sarkastické a Jenner taková byla, no a Cael Traylor jí zdatně sekundoval. SPOILER: Příběh relativně pohodový s akcí ke konci. Je zde i dostatek vedlejších postav, ať už záporáků, anebo z Caelova týmu "snů" (krásní, chytří a každý s nějakou superschopností), ale přesto některé ztráty zamrzí. Pobavilo mě 5 týdnů po plavbě....

15.05.2020 4 z 5

Záležitost lásky Záležitost lásky Julie James

Nenáročné čtení. Zatím poslední díl této série, která si je v jistých částech velmi podobná, ale jako oddechové čtení je bezva. Tentokrát jsou hlavní postavy z řad FBI, Jessica Harlowová ze skupiny pro vyšetřování trestných činů bílých límečků a John M. Shepherd z jednotky pro vyšetřování organizovaného zločinu. Oba sympaťáci, kteří se poznali již před šesti lety během výcviku v Quanticu. Jsem ráda, že se tam alespoň lehce mihlo pár postav z předcházejících dílů.

09.04.2020 4 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Zajímavá kniha a celkově i rodina Carsonových. Sice je zde trošku drsnější slovník a hodně vypitého alkoholu, ale je zde i docela dost vtipných situací. Celkově jsem se s Emily a Evanem Grantem, alias Robertem č. 2, bavila. Myslím si, že bych u Carsonových nezvládla den, natož 4. Jen nevím, zda bych dřív odpadla na to množství "energie" nebo alkoholu :) Přečteno za jedno odpoledne s tím, že konec mi přijde trošku odbytý.

30.03.2020 4 z 5

Bronzová medaile Bronzová medaile Michaela Schmiedlová

Musím přiznat, že se mi to líbilo, a to moc. Ano, sice sem tam byla chybka a možná příběh je celkově méně reálný, ale jako super romantická jednohubka to bylo víc než fajn.
Aurora a Dominik, ale i Viktor a Toníček mě bavili, protože byli vyobrazení jako sympaťáci. Začátek příběhu mi sice přišel trošku vláčnější, ale pak to do sebe začalo zapadat a sázku jsem neuhádla, ale pobavila. :) Doufám, že tímto dílem autorka neskončí.

30.03.2020 4 z 5

Kouzlo okamžiku Kouzlo okamžiku Nora Roberts

Kniha mi přišla lepší a reálnější, jak předcházející dva díly. Hlavní postavou je tentokrát cukrářka Laurel McBaneová, která popisem své práce vzbuzuje neuvěřitelné chutě, a to ani nemusíte být na sladké. :) A Delaney Brown její "skoro"bratr v reálu bratr Parker, to byla už pomyslná třešinka na dort. ;)

29.03.2020 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Ze začátku jsem si říkala..... chudák Susan, ale poté, co byla více odkryta minulost, jsem to změnila na chudáci všichni ostatní. Bellamy se mi celkem líbila, i když to nebyla nijak zvlášť akční hrdinka, avšak Dent, to byl správně uřvaný rošťák. Jako pár neměli chybu. Další postavy, které jsem oceňovala jsou Gall a Steven. U Raye Stricklanda jsem se dobře bavila, a to až do použití nože.
Vraha jsem si zkusila tipnout, ale cca v polovině knihy jsem svůj tip (úspěšně :) ) změnila.

10.03.2020 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Hezké, chvíli smutné, chvíli vtipné, ale hlavně čtivé. Osobně jsem knihu dala za jedno odpoledne.
Jessie je sympatická a snadno uvěřitelná, vč. jejích nových/starých kamarádek Dri/Scar. NN bylo snadné odhalit i přes tu jedinou lež, a i když zde bylo pár pokusů autorky o zmatení. Štvala mě však šikana Jessie, a to, že se jí v danou chvíli nikdo nezastal, a také se mi nelíbilo počáteční jednání jejího otce.

08.03.2020 5 z 5

Ty a já, navždy Ty a já, navždy Jill Mansell

Kniha se mi relativně líbila, dobře a rychle se četla. Sice je děj předvídatelný, ale pár tajemství s překvapením zde bylo.
Nejvíc jsem se bavila nad Patsy, a to jejími pokusy o seznámení se. Škoda, že v jejím posledním případě nedostala víc prostoru. U Lily byla velmi úsměvná konverzace s Danem, spíše jejich vzájemné špičkování a dále scéna z červeného koberce s Eddiem, kdy se vrhla Miře pod nohy. Linka s Coral mi přišla už jen tak do počtu.

09.02.2020 4 z 5

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

Hodně krátké, úžasně letní a moc roztomilé. U léta s frajerem jsem měla chuť vyrazit na tábor, tady mám chuť vyrazit na vodu. Nejlepší postava byl Vojta. :) Přečteno za pár hodin.

23.11.2019 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Pěkná rodinná série z prostředí vinice. V prvním díle se představí nejmladší dcera Hollandovic klanu, a to Faith, která mi byla i přes svou naivitu sympatická. Její únik z toalet mě dost pobavil. Celá Hollandovic rodina je bezvadná, ať už škorpící se děda s babi, ovdovělý otec, 3 sestry vs. 1 bratr, neteř a synovec.
No a Levi, to byl teprve materiál. :) Líbil se mi vztah k jeho sestře Sarah a mrzelo chování jeho otce.
Na celé sérii mě dále baví, že hlavní postavy mají i své domácí mazlíčky, a zrovna Blue (pes Faith) je v jistém ohledu fakt maniak.... díky za polštářky. :)

17.11.2019 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Honor jsem si z prvního dílu představovala trošku jinak, naštěstí mě překvapila (příjemně). Tom se mi moc líbil a nejvíc jsem si cenila jeho vztahu s Charliem. Dále se mi zamlouvalo, jak Honor „bránil“ před Broganem a Danou.
Tento díl mi přišel trošku pokulhávající oproti předcházejícímu, ale to se rychle změnilo. Začalo to akcí na rybníku a následně ten závěr, no páni. Tom se projevil jako hrdina, a to rovnou 2x. A „krysa“ Spike, to bylo něco pro mě. :)
Smála jsem se u epizodek s Pru Hollandovic, protože ta od prvního dílu perlí víc a víc. A babi s dědou, to bylo něco. :)

14.11.2019 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl se mi líbil, i když byl odlišný od prvního. Zdál se relativně klidný, méně naplněný akcí, ale já ji tam viděla. Dar sice nemám, ale akce tam bylo dost. :)
Rafe a jeho společníci byli úžasní. 4 nejlepší z Dalbrecku. A oni opravdu byli Ti nejlepší. Zde jsem už byla připravená a totožnost většiny odhalila dříve, než to udělala autorka.
Komizar byla zvláštní postava. Sice záporák, ale občas (v minulosti) s kladnou reakcí. Na konci bych ho však zapíchla sama, protože nejvíc mi bude chybět .... „slečno, pospěšte si“..... :(
Doporučuji, přečteno za den a něco.

05.11.2019 5 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Zápletka byla pěkná, ale něco mi tam prostě chybělo. Postavy vesměs sympatické, ať už Cassidy s Coltonem, anebo Theo a Lorn. Fandila jsem víc druhé dvojici. :)

09.10.2019 3 z 5

Borec odvedle Borec odvedle Alexander Stainforth (p)

Nejlepší postavou v celé knize je jedenáctiletý Tomáš, který co slovo, to perla. :) Jemu kniha vděčí za většinu vtipu.
Zápletka ohledně práce mezi Lukášem a Laurou je jasná již od půlky, ta s Irenou mě překvapila. Přečteno v rámci dne.

21.09.2019 3 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Kniha není špatná, ale je moc "jednoduchá". Děj je předvídatelný, a to se 100% koncem, tzn. oba dva otcové na té epilogové události, to jako vážně? :D
Tatér a motorkář Teo je chvilku popisován jako drsňák a chvilku jako takový ten týpek na harleyi milující koťátka (čtyřnohá :D). Ash je zase chvilku v područí šéfové a otce, aby se následně maximálně osvobodila. Vidím to na 3,5 hvězdy (ale musím zaokrouhlit směrem dolů).
Přečteno za den.

28.08.2019 3 z 5

Nezralý pro lásku Nezralý pro lásku Barbara Dawson Smith

Autorku jsem dosud neznala, ale hned první kniha a celkem příjemné čtení. Líbí se mi postupný vývoj hrdinky Jane, a to ze "staré panny", i když hezky kousavé, až v žádoucí ženu. Zápletka ohledně rodičů Marianne mi byla jasná po návštěvě cca třetí milenky a jsem ráda, že jsem se nepletla.

28.08.2020 4 z 5

Do háje s láskou Do háje s láskou Carla Bracale

Tak strašně naivní a roztomilé čtení. :) Moje nejoblíbenější kočka byla Nora. Celkově hodnotím jako velké plus prostředí zoo a zvířecí obyvatele.

16.08.2020 4 z 5

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Jsem ráda, že se v tomto díle zaměřila autorka více na duchy, a to nejen na Catina adoptovaného Fabiana, ale i na takového padoucha, jako byl autor Malleus maleficarum - Kladivo na čarodějnice. Autorka píše tak, že jednotlivé díly nemají "hluchá místa", jsou prošpikovány dějem, dostatkem krvavých, násilných, a i jiných scén. :) Prostě vše, co by v dívčích románech mělo chybět. :)

27.07.2020 4 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Před tímto dílem je dobré si přečíst sérii "Svět nočních lovců", protože to objasní dost věcí, např. co potkalo Denise, anebo kdo je vlastně Kira.
Tento díl je opět okořeněn humorem, který mi trošku chyběl. Kdo by řekl, co udělají následky po setkání s "pozůstatky", a že Drákula má takový smysl pro humor. Musím říct, že mě celá tahle partička krvesajů, vč. vybraných ghúlů a kožoměnce stále baví.

26.07.2020 5 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Musím se přiznat, že do tohoto dílu jsem Mencheresovi nemohla přijít na chuť, ale zde se mnohé objasní, ať už okolo jeho "exmanželky", anebo jeho původu a super hlášky, že je "starší než hlína". A Kira byla naprosto dokonalá. Doporučuji číst před 5. dílem "Nočních lovců". Já si to nechtěně přeházela, a tak jsem věděla předem, k jakým postavám se moc neupínat. :(

26.07.2020 4 z 5