KristynaKohleo KristynaKohleo komentáře u knih

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Knihu mi autorka nabídla k zaslání. To by mi bylo líto, stahovat ji o výtisk, který si sama zaplatila, a tak jsem si knihu sehnala a přečetla.
Je to vyprávění o životě v minulém století, místy smutné, dokazující? Že s komunisty u nás nastalo peklo.

27.03.2024 5 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Trochu prosté a hodně nudné.

20.11.2023 2 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Začala jsem číst dopoledne, pak se mi odložila práce a tak jsem četla a četla a teď jsem ji dočetla a jsem naprosto nadšená. Z příběhu i způsobu vyprávění. Není to vůbec špatná kniha, autorka by měla psát knihy z této doby dál.
Nejvíc oceňuju, že přinesla nové informace. Nikdy jsem o této lodi neslyšela. Ano, je to má nedovzdělanost, ale je super, že mě má současná beletrie možnost překvapit i dovzdělat.

20.11.2023 5 z 5

Silný příběh o nezdolné ženě žijící v těžké době. Přečteno jedním dechem.

Zpráva o státu Halda Zpráva o státu Halda Věnceslav Juřina

To je výborné! Nic jsem o této skupině lidí nevěděla. Mám ráda příběhy o lidech na okraji, přináší většinou nové myšlenky, pohledy na svět. Jsem nadšená a knihu vřele doporučuju zejména těm, kteří se rádi dozvídají nové informace z místa kde žijí.
Některým vadilo, že je v knize moc postav, ale zvládla bych jich daleko víc.

Básně z trilogie Pán Prstenů Básně z trilogie Pán Prstenů J. R. R. Tolkien

Četla jsem během několika měsíců jen tu a tam a musím přiznat, že mě to pohltilo. Skvělá atmosféra, rytmus i volba slov. Zřejmě dobrý překladatel. Knihu doporučuji.

20.11.2023

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Zaujala mě autorova Matka, tak jsem se vrhla na jeho další knihu. Planina je sice jeho prvotina, ale připadá mi daleko lepší než Matka. Propracovanější, vyspělejší, chytřejší. Je to současné, ale ne plné klišé. Líbily se mi popisy míst, kudy páry procházely i jejich zamyšlení. Doporučuji všemi deseti.

25.10.2022 5 z 5

Matka Matka Steinar Bragi (p)

Připadalo mi to lehce překombinované a trochu jsem se trácela v ději, ale obdivuju, jak se autorovi povedlo vystihnout pomatení, bláznivost. Takže hodnotím kladně.

25.10.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Drsná výpověď o tom, jak to mají ženy těžké a nemusí žít zrovna před sto lety. I proto kniha oslovuje tolik čtenářek a já ji vřele doporučuju poté, co jsem ji četla třikrát.

19.01.2022 5 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Líbí se mi, jak je každá kniha této autorky jiná. Zatímco příběh z Grónska zachycoval vývoj mladé ženy daleko od domova a v nevyhovujícím vztahu, Opička na gumě je příběhem o mladíkovi, který má zajímavou práce a je obklopen řadou zajímavých postaviček. Nejvíc se mi líbil podivínský Johan, pochopení jsem měla i pro Záviše s moc se mi líbil pohled na nás ženy a na sebereflexi v tom, jak občas dokážeme být otravné, tenhle typ žen tady zastávala Adéla. Příběh je plný absurdit. Líbil se mi.

19.01.2022 5 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Měla jsem velké očekávání a bylo naplněno.

20.12.2021 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Moc se mi ten příběh líbal, místy mě rozesmál, místy dojímal. Doporučuju všem.

29.10.2021 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Je to odlehčený vhled do života lékaře, velkého sympaťáka! Navíc je to skvěle napsané, takže jsem si četbu mic užila. Hodně věcí a postupů je tam vysvětleni i pro laiky, což jsem uvítala.

28.10.2021 5 z 5

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Ikonický příběh.

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Miluju knížky českých autorů, kteří se nebojí zabrousit dál než na Moravu. A díle téhle spisovatelky se ocitnete rovnou na Tchajwanu. Je to o složitých vztazích, trochu drama, žádná veselost. Moc se mi to líbilo.

Bowie: Ilustrovaný životopis Bowie: Ilustrovaný životopis Fran Ruiz

Líbilo se mi, jak je tu Bowieho život popsaný. Ta kniha je sice pro děti, ale je taky pro lidi, kteří o tomto umělci nic nevědí, jako jsem byla já. Hezky od začátku si díky tomuto dílku poskládáte to, co vytvořilo nejen tuto hudební ikonu. Místy to bylo sice melodramatické, autoři moc tlačili na emoce, ale jinak fajn čtenářský zážitek.

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Text byl mnohem lepší než hra. Fakt! Samotná jsem to nečekala, protože jsem myslela, že hru nic nepřekoná a ono jo!

17.02.2021 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Miluju Svěráka a jeho humor, a tak mi neunikne žádná z jeho knih. Tenhle příběh je o mimořádně křehké mužské duši, který pohladí a neomrzí v žádné době.

17.02.2021 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Je to hodně drásavý příběh, rozhodne nic hezkého ani příjemného při čtení nepocítíte, ale jsem ráda, že taková díla vznikají a nedají nám zapomenout na ty hrůzy, které se děly. Na knize, kromě děje a poměrně kvalitního překladu do čj, oceňuji i vhled do přemýšlení hlavní hrdinky. Byla velmi uvěřitelná. Doporučuji.

15.02.2021 5 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Moc se mi líbilý popisy tamních domorodců, obálka člověka nenaláka k přečtení, ale obsah je skvělý, plný romantiky.

15.02.2021 5 z 5