kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Četla jsem od autora všechny knihy a pokud i vy jste je četli a uchvátily vás - přečtěte si i tuhle! Stojí to za to, otevře vám oči a vy se zamyslíte, jak svůj život můžete prožít šťastnější!

19.01.2020 5 z 5

Encyklopedie hororového filmu Encyklopedie hororového filmu Petr Cífka

Úžasná kniha pro milovníky hororu! A tuhle knihu vážně musíte mít doma! Je tam krásné rozdělení hororů, dostatek fotek, popis,...no prostě vše! Rozhodně doporučuji 100%! A hlavně může sloužit i jako dobrý tip, když člověk neví, co zrovna by měl zkouknout ;)

06.05.2024 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

(SPOILER) Kniha se četla sama, byla opravdu dobře napsaná, i když téma nebylo vůbec idylické. Takové věci by se dít neměli a překvapilo me, že hlavní hrdinka na tom neviděla nic spatne (i ostatni členky klubu, kteří by za Mirka bojovali). Konec byl otevřený, což mi trochu vadilo. Kniha je doplněna i hodně ilustracemi.

30.04.2024 3 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Nečtu scifi, ale tuto knihu jsem měla uloženou celkem dlouho kvůli zajímavému námětu přibehu a dobrého hodnocení zde na databázi. Hodnotila bych ji 3,5 hvězdičky. Byla čtivá, každopádně se mi zdál obsah občas příliš zdlouhavý, některé části se tam opakovali zbytečně. Líbil se mi skvělý popis umělé inteligence jako domácího asistenta, protože třeba tyhle pasáže mě dokázali vtáhnout do děje. Kniha byla i v nějakých částech akční. Druhý díl si ještě rozmyslím, zda si přečtu, az tolik mě to nenadchlo.

27.04.2024 3 z 5

Zaříkávač zvířat Zaříkávač zvířat Wolfgang Schreil

Wau! Tuhle knihu jsem našla díky čtenářské vyzve 2024 a musím říct, že jsem fakt ráda, že se ke mě nějakým způsobem dostala. Autor je opravdový milovník přírody a je to podle knihy znát. Připadala jsem si, jako kdybych v tom lese seděla s ním a pozorovala to, co on. Neskutečně dobře je tato kniha napsaná a ten, kdo miluje divoké zvirata, přírodu a Šumavu, knihu 100% doporučuji! Ještě bych ráda podotkla, že v knize člověk opravdu najde i zajímavé informace o různých druhů zvířat, zajímavosti i ze světa rostlin/stromů. Kniha je tedy i naučná. A bude to asi moje srdcovka hodně dlouho.

16.04.2024 5 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Krátká, ale velmi skvěle napsaná kniha na pokračování Gumpa. Ten, kdo viděl první díl Gumpa, určitě i tato chytne trochu za jeho srdce. Kniha je vhodná i pro děti, jsou v ní nádherné ilustrace a na konci i skutečné příběhy zvířecích hrdinů, které v knize vystupují, společně s jejich fotkami.
A ještě bych chtěla dodat citaci z knihy (bylo tak víc takových mouder, ale já si vybrala tuto):
,,Ale jak to tak bývá, když je život moc dlouhou dobu klidnej, o to víc vám pak naloží."

24.03.2024 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Přečteno jedním dechem. Ze začátku jsem nechápala tak kladný hodnocení, protože na začátku mě kniha moc neoslovila. Říkala jsem si, co na to lidi mohu vidět? Pak jsem ale četla dál a dál a musím říct, že spouuuustu myšlenek z této knihy jsem si musela poznamenat, abych je nezapomněla (četla jsem eknihu z knihovny). Musím říct, že tahle kniha je geniální a doporučuji rozhodně všem tvořivým duším

04.02.2024 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Četla jsem jen kvůli čtenářské vyzve. Nepochybuji, že se tohle možná dnešní mládeži může líbit, ale za mě je to nemastné, neslané. Zda se mi, jako kdyby autor nutné potřeboval nahustit do jednoho příběhu všechny možné lidské vymoženosti dnešní doby. Nečte se mi to dobře a rozhodně za mě nedoporučuji.

18.01.2024 1 z 5

Beze strachu Beze strachu Brenda Shoshanna

Úžasná kniha, ktera mu pomohla v náročných životních situacích. Doporučuji určitě každému, aby ji měl doma ve své knihovničce a často se k ní vracel. Tohle je opravdu poklad pro negativní mysl, která se něčeho bojí.

11.09.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Knihu jsem si přečetla na základě na doporučení od mé kolegyně. Tato kniha je moje první od této autorky. Řekla bych, že vás vtáhne do děje, když jo čtěte postupně, nemusí vám to hned dávat smysl a je jen na vás, jak si ty skládačky dáte dohromady. Kniha mě celkem bavila, zvlášť ty příběhy s Jakubem, co s ním zažívala. Ale že bych ji musela číst znova, to opravdu ne.

01.08.2023 3 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Pěkná kniha, která má spoustu zamyšlení nad životem. Opravdu radim si přečíst, když jste se v životě trochu ztratili a nevíte, kudy kam.

01.08.2023 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Ze začátku se musím přiznat, že se mi to dobře nečetlo. Člověk na to musí být opravdu naladěn. Jsou to celkem smutné texty, avšak v hodně se jich vidím (zrovna mám špatnou náladu tak možná proto:). Každopádně doporučuji přečíst. Je to krátké, ale člověk to nezhltne hned, pokud se opravdu nad tím chce zamyslet.

26.06.2023 4 z 5

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

(SPOILER) Naprosto úžasná kniha!! Nemůžu říct, že bych ji s radostí četla hned od začátku, mě nějakou dobu trvalo, než jsem se do ní začetla. Ale když to přišlo, tak to stálo za to. Příběhem jsem dychala. Když pak Alma objevila známého skladatele z Maďarska, do kterého se zamilovala, bylo to naprosto úžasné. Úžasné, že i v těchto podmínkách dokázala objevit lasku. Všechno vám neprozradim, jen mě trochu mrzí, že nemohu nikde dohledat píseň, kterou jí složil. Pokud by ji někdo dohledal, ráda bych si ji poslechla. Napište mi do zprávy

22.05.2023 5 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Úžasná kniha, od téhož autora je má druhá a vřele doporučuji všem. Měla by to být povinná četba pro všechny, kterým není zdraví lhostejné.

27.02.2023 5 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Zvláštní styl psaní. Možná, kdyby to bylo psáno jinak, čte se mi to lépe. Kniha je ale psaná formou deníku, takže kapitoly nejsou dlouhé. Po každém příběhu jednoho pejska je na konci jeho barevná fotka + doslov z nové rodiny. Poté ještě je vždy kapitola o např.mnozirnach atp. Je to opravdu krátká knížka, takže i když se mi nečetla moc dobře, prelouskala jsem ji.

11.02.2023 2 z 5

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

Na knihu jsem se těšila, ale nejspíš ji odložim. Jak už tu mnozí píšou, začátek je takový utahaný, je tam šíleně moc postav ve kterých se těžko orientuje. Na tuto tématiku jsem četla daleko lepší knihy.

12.11.2022 1 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

(SPOILER) Tak tohle bylo vážně famózní. Kniha mě chytla za srdce. Četla se sama, nedalo se od ní odtrhnout, úplně mě vtahla do děje, jako bych tam byla s hlavními postavami také. Příběh je o dvou mladých klucích, gayech, kteří se do sebe zamilovali a Erika (jednou z nich) zastihne nemoc, na kterou pak umira. Tato kniha ve mě vyvolala silné emoce i slzy. To, když nějaká kniha dokáže, že za mě vážně skvělá. Matt byl velice citlivý, dojimalo mě, jakou měl o Erika starost, jak krásně byla popisována láska dvou lidí k sobě. Za mě 10/10.

25.10.2022 5 z 5

Dům plný temnoty Dům plný temnoty D. M. Pulley

(SPOILER) Pěkná kniha, od této autorky moje první. Kniha je čtivá, musela jsem si jen zvyknout na kapitoly, které vždy vypráví jiní majitele domu, kteří tam bydleli/nyní bydlí v součastnosti. Občas se mi rodiny pletli a musela jsem se občas vrátit zpět, abych věděla, jaké jméno mám ke komu přiřadit
Příběh ke konci je trochu neočekávaný, když zjistíte, kdo v něm vlastně celou dobu strašil.

17.09.2022 4 z 5

Pod širým nebem Pod širým nebem Markus Torgeby

Úžasná kniha, kterou jsem měla za jediný den přečtený. Půjčila jsem si ji v knihovně, byla to láska na první pohled. Uvnitř knihy najdete různé tipy např.jak si rozdělat oheň nebo jak si připravit postel v lese. Je tam ale především vyprávění autora o jeho životě. Kniha je moc hezký udělaná, má nádherné fotografie, které to krásně doplní. Na závěr ještě přihodím pár úryvků z knihy :

Žil jsem bez stimulů vytvořených člověkem, neplnil jsem si uši rádiem, televizi nebo názory jiných lidí. Byl jsem jen ve vlastní hlavě, pobořený do vlastních myšlenek. Doufal jsem, že tímto způsobem najdu cestu sám k sobě, k tomu, co zbude, když všechno zmizí.

Pokud někdo žije natolik intenzivně, že musí odjet k moři, aby vypnul, je v jeho běžném životě asi něco špatně.

Příroda z nás stvořila lidi. Pokud se od ní příliš odklonime, ztratíme pojem o tom, proč je důležité ji chranit. Těžko oceníte něco, k čemu nemáte vztah.

Ve skutečnosti se bojíme smrti. Myšlenky na ni potlačujeme tím, že přetěžuje mě smysly dalšími dymyslnymi hračičkami a zážitky, a když není smrt přítomna, nemusíme zároveň myšlen ani na to, za jakou cenu žijeme naše životy.

- tato kniha je opravdu pohlazení na duši. Dávám 5/5

26.08.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Chtěla jsem si přečíst něco z kriminalistiky, tak jsem sáhla po této knize. V knize jsou krátké příběhy - a že jich je dost. Některé vam v hlavě utkví, ale většina ne. Je to stejné, jako když čtete časopis krimi. Každopádně mě mile překvapili na konci knihy rozhovory s kriminalisty.

22.08.2022 3 z 5