Kristy78 Kristy78 komentáře u knih

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Trochu jiné čtení od Nesbo, ale fajn. Nečekaná vyústění zaplete!k!

19.08.2023 4 z 5

Jan Nepomuk hrabĕ Harrach Jan Nepomuk hrabĕ Harrach Jan Luštinec

Kniha pro mě byla velmi zajímavá, zejména z pohledu, že v tomto kraji ziju a kolem hrobky rodu Harrachu chodím prakticky každý den. Spousta novým informaci zasažených v celku a poodkryti jak žila aristokraté.

02.04.2021 4 z 5

Strýček Váňa Strýček Váňa Anton Pavlovič Čechov

Ach ta ruská duše ;)

24.01.2021 3 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Úžasný příbéh, silna touha pomáhat, která zdola a zdolávat všechny překážky!

23.01.2021 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Konec trošku přitažený za vlasy, ale jinak fajn detektivka, která se ve své polovině rozjela a četla se rychle až do konce. Kdo by nechtěl vědět, jak to dopadne, když se jedná o naprostého šílence ;)

19.08.2020 3 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Vtipná, čtivá kniha aneb pověsti a dějiny tak trochu jinak. Lépe, zapamatovatelněji :)

03.03.2020 3 z 5

FREE: Cerro Torre, Nemožné a já FREE: Cerro Torre, Nemožné a já David Lama

Přečteno jedním dechem. Nejen samotné lezecké zkušenosti, ale i trochu etiky a jiného vnímání samotného lezení.

02.03.2020 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Ač Murakamiho rukopis, tak mi povídky nesedly. Za mě asi nejslabší dílo od toho autora.

24.04.2019 2 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Poetické, syrové čtení, skvělá návaznost na předchozí knihu.

04.01.2019 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Absurdní? Myslím, že je to nejvýstižnější hodnocení děje a nečekaného vývoje a závěru :) Kniha je úžasně čtivá, skvělá po jazykové stránce. Zaslouženě oceněná. Moc díky za tip, P.!

28.10.2018

Střet králů 2 Střet králů 2 George R. R. Martin

Druhá část druhého dílu byla opět barvitá, nenudila - spíše naopak. Zemřela nebo byla zavražděna spousta hlavních postav, konec knihy gradoval, ale naštěstí způsobem takovým, že mě "nedonutí" hned otevřít knihy další. Přeci jen nejsem vášnivý čtenář fantasy, tak si dám před Bouří mečů chvíli pauzu. Ale jinak fajn čtení, na dlouhé podzimní/zimní večery to bude to pravé ořechové a společně s hrdiny budu popíjet horké kořeněné víno ;)

07.08.2018 4 z 5

S kamerou kolem světa za 59 let S kamerou kolem světa za 59 let Jiří Havel

Pěkna cestopisná kniha s úžasnými fotografiemi. Nečekala bych, že se ke mě dostane kniha od rodáka přímo z mé vesnice. Moc diky, P., za zapůjčení!

29.07.2018 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Citlivě popsaný příběh o rodině, samotě, návratech a odpuštění.

13.07.2018 3 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Téma čtenářské výzvy jsem splnila během chvilky. Jen jsem očekávala typický Šabachův rukopis, který jsem nenašla ani náznakem. K jeho dalším knihám se čas od času vrátím, tato mezi ně však patřit nebude. Aspoň co se literárního rozměru týká. Díky úžasnému věnování a připomínce nejen čtenářské výzvy ji jistě ještě párkrát otevřu. Díky, P.! ;)

13.06.2018

Nebát se přát si Nebát se přát si Blanka Milfaitová

Inspirativní příběh, ale za mě psaný občas dost složitě. Úplně mi styl vyprávění nesedl.

02.04.2018 3 z 5

Nežádoucí Nežádoucí Christiaan Barnard

Překvapivě velmi čtivá kniha z lékařského prostředí, zabývající se mimo jiné rasovou diskriminací v Jižní Africe. Působivě vylíčené mezilidské vztahy v prostředí apartheidu. Kniha s otevřeným koncem.

01.03.2018 5 z 5

Smrt odpoledne Smrt odpoledne Ernest Hemingway

Kniha detailně popisuje býčí zápasy, místy se jedná o místopis Španělska. Začátek knihy na mě moc rozvláčný s mnoha odbočkami. Corrida je zajímavé téma, jsem ráda, že jsem se o ní něco dozvěděla, ale styl psaní této knihy mi moc nesedl. Ale své čtenáře si jistě najde. V tomto případě jde o splnění dvojité výzvy, jak té čtenářské, tak zároveň té, že do ní zahrnu co nejvíce knih z mé knihovny, které jsem ještě nedržela v ruce ;)

04.02.2018 3 z 5

Kdyby to viděla Kdyby to viděla Blake Pierce

Hodně oddychová detektivka. Jen způsob psaní - možná způsobeno překladem - nic moc.

29.05.2024 2 z 5

Útěk za svobodou Útěk za svobodou Zoje Stage

Napínavé, čtivé,...hodně cestují a spím venku, naštěstí bez podobných zážitků ;)

24.04.2023 5 z 5

Historie Krkonošských bud Historie Krkonošských bud Martin Bartoš

Krásná obrazová publikace..skvělé pro srovnání s dnešním stavem na horach.

16.05.2022 4 z 5