kratochwilova kratochwilova komentáře u knih

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Měla jsem ji půjčenou od přátel, kteří propadli otužování. Mě to nevzalo.Trochu jsem to přelouskala s přeskakovaním.

15.02.2021 4 z 5

Jak se dříve žilo a co se jedlo v Hluku, aneb, Opomíjená jídla a zvyky Jak se dříve žilo a co se jedlo v Hluku, aneb, Opomíjená jídla a zvyky Marie Lekešová

Paní Lekešovou jsem objevila na youtube, kde má pár videí. Knížku mám z knihovny. Jsou tam opravdu staré recepty, jak se dřív vařilo, vše z mouky, brambor...

20.12.2020

Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanství Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanství James Tabor

Jsem věřící, ale tyto knihy mi nevadí. Už proto, že ani Bibli nejde brát za bernou minci...Už jsem si jí půjčila opakovaně, je pro mě dobrodružná Například údaj, že v Ježíšově době měl Nazareth 200 obyvatel, mě šokoval.

20.12.2020 5 z 5

Ani tady, ani tam Ani tady, ani tam Marsha Kocábová

Třetí američan byl Gene Deitch, který letos zemřel, ilustrátor a animátor. Ale myslím, že tři je hloupost, určitě jich bylo víc.....

04.06.2020

Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného neznámý - neuveden

Mám tento překlad ve vydání z roku 1989 v kůži. Čtu jí stále už třicet let.

01.01.2020 5 z 5

Sbíráme houby - kapesní průvodce přírodou Sbíráme houby - kapesní průvodce přírodou Walter Pätzold

Koupila jsem synovi k vánocům a dočetla jsem se, že hřiby, které jsem považovala za kováře jsou hřiby nachovýtrusné a jsou jedovaté a my je roky jíme. Takže dobrý a navíc na to, co je v ní hub, je opravdu malá.

01.01.2020

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Za mě značně otravná detektivka, dlouhé, vlekoucí se masáže o ničem, složité popisy coby kdyby...,přetrpěno.Z úcty k autorce za tři.

22.12.2018

Smrtící intriky Smrtící intriky Arnaldur Indriðason

Spíše psychologický thriler, čtivý a propracovaný, místy zdlouhavý,natahovaný.Dobře se čte, ale přeskakovala jsem.

05.07.2018 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Ze začátku pěkné, pak zbytečně natahované.Stačilo by 200 stránek, ke konci jsem musela přeskakovat .

24.04.2018 3 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Strašný rozjezd. Raději jsem prvních dvacet stran přeskočila,pak to šlo. Jinak nic moc.Jak už tu někdo psal- slabší dílo.

03.03.2018 3 z 5

Záhady českých dějin Záhady českých dějin Jan Bauer

Některé pasáže jsem četla opakovaně, něco ne. Kdo má rád historii, zkuste..

15.11.2017 4 z 5

Matka zrůd a jiné povídky Matka zrůd a jiné povídky Guy de Maupassant

Četla jsem a moc se mi líbila....Jediný problém je, že když ji přečtete a pak budete číst další výběr z povídek, budou se tam některé opakovat, protože na těchto 746 stránkách je jich fakt hodně.

23.09.2017 5 z 5

Alkohol, drogy a vaše děti Alkohol, drogy a vaše děti Karel Nešpor

Dobře napsané .

23.02.2017 5 z 5

Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnosti Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnosti Jaroslav Václav Polc

Kritický pohled na Jana Husa..., je potřeba přečíst a udělat si obrázek sám....O všem, co mělo a nemělo význam....,co se mělo a nemělo stát,co kdo chtěl, myslel si, říkal, jednal....Fanoušky Jana Husa by mohla tato kniha trochu naštvat, každopádně, není od věci přečíst si i jiné názory, než běžné.....Doporučuji ke čtení nejen kvůli Husovi, ale aby si člověk uvědomil, že všechno může být jakkoliv.

23.02.2017 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Musím uznat , že Yrsa má velkou fantazii, ale.......to mě nestačí.

23.02.2017 3 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Četla jsem po Ledu v žilách, to bylo lepší. Tohle bylo moc překombinované...nic moc.

23.02.2017 3 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

První kniha od autorky, trochu se divím , že děj utáhne jen právnička, ale asi teda jo. Drsný sever, zvláštní atmosféra, přečetla jsem to za tři dny dny. Některé části jsem četla opakovaně,takové knížky musím ocenit.

31.01.2017 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Měla jsem velká očekávání....Zkraje jsem se nemohla začíst a vadilo mi několik dějových rovin.Pak to bylo lepší, i když mi to občas přišlo jako sci-fi. Třeba když se vrah maskuje šminky, dělá si vrásky,barví si vlasy, obočí a nikdo to nepozná....Moc překombinované.

15.12.2016

Drsné lásky Drsné lásky Maxim Gorkij (p)

Některé povídky se mi líbily víc, jiné míň, na některé nezapomenete. Drsná doba, drsní lidé -Rusko....

15.12.2016 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Tuto povinnou literaturu jsem přečetla až nyní, na sklonku života a to je dobře. V osmnácti bych nepochopila konání jednotlivých postav. Maupassant znal lidi opravdu dobře, vyznal se v nich a také v politice, jak je patrno z knihy. Líbily se i pasáže, kde se popisuje Paříž té doby. Povinná četba pro všechny feministky.

13.11.2016 5 z 5