kratochwilova

Wim Hof – Ledový mužWim Hof – Ledový mužWim Hof

Měla jsem ji půjčenou od přátel, kteří propadli otužování. Mě to nevzalo.Trochu jsem to přelouskala s přeskakovaním.

Jak se dříve žilo a co se jedlo v Hluku, aneb, Opomíjená jídla a zvykyJak se dříve žilo a co se jedlo v Hluku, aneb, Opomíjená jídla a zvykyMarie Lekešová

Paní Lekešovou jsem objevila na youtube, kde má pár videí. Knížku mám z knihovny. Jsou tam opravdu staré recepty, jak se dřív vařilo, vše z mouky, brambor...

20.12.2020

Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanstvíJežíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanstvíJames Tabor

Jsem věřící, ale tyto knihy mi nevadí. Už proto, že ani Bibli nejde brát za bernou minci...Už jsem si jí půjčila opakovaně, je pro mě dobrodružná Například údaj, že v Ježíšově době měl Nazareth 200 obyvatel, mě šokoval.

20.12.2020

Ani tady, ani tamAni tady, ani tamMarsha Kocábová

Třetí američan byl Gene Deitch, který letos zemřel, ilustrátor a animátor. Ale myslím, že tři je hloupost, určitě jich bylo víc.....

04.06.2020

Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešenéhoBhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného neznámý, neuveden

Mám tento překlad ve vydání z roku 1989 v kůži. Čtu jí stále už třicet let.

01.01.2020

Sbíráme houby - kapesní průvodce přírodouSbíráme houby - kapesní průvodce přírodouWalter Pätzold

Koupila jsem synovi k vánocům a dočetla jsem se, že hřiby, které jsem považovala za kováře jsou hřiby nachovýtrusné a jsou jedovaté a my je roky jíme. Takže dobrý a navíc na to, co je v ní hub, je opravdu malá.

01.01.2020

Schůzka se smrtíSchůzka se smrtíAgatha Christie

Za mě značně otravná detektivka, dlouhé, vlekoucí se masáže o ničem, složité popisy coby kdyby...,přetrpěno.Z úcty k autorce za tři.

22.12.2018

Smrtící intrikySmrtící intrikyArnaldur Indriðason

Spíše psychologický thriler, čtivý a propracovaný, místy zdlouhavý,natahovaný.Dobře se čte, ale přeskakovala jsem.

05.07.2018

Purpurové řekyPurpurové řekyJean Christophe Grangé

Ze začátku pěkné, pak zbytečně natahované.Stačilo by 200 stránek, ke konci jsem musela přeskakovat .

24.04.2018

Poslední víkendPoslední víkendAgatha Christie

Strašný rozjezd. Raději jsem prvních dvacet stran přeskočila,pak to šlo. Jinak nic moc.Jak už tu někdo psal- slabší dílo.

03.03.2018

Záhady českých dějinZáhady českých dějinJan Bauer

Některé pasáže jsem četla opakovaně, něco ne. Kdo má rád historii, zkuste..

15.11.2017

Matka zrůd a jiné povídkyMatka zrůd a jiné povídkyGuy de Maupassant

Četla jsem a moc se mi líbila....Jediný problém je, že když ji přečtete a pak budete číst další výběr z povídek, budou se tam některé opakovat, protože na těchto 746 stránkách je jich fakt hodně.

23.09.2017

Alkohol, drogy a vaše dětiAlkohol, drogy a vaše dětiKarel Nešpor

Dobře napsané .

23.02.2017

Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnostiJan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnostiJaroslav Václav Polc

Kritický pohled na Jana Husa..., je potřeba přečíst a udělat si obrázek sám....O všem, co mělo a nemělo význam....,co se mělo a nemělo stát,co kdo chtěl, myslel si, říkal, jednal....Fanoušky Jana Husa by mohla tato kniha trochu naštvat, každopádně, není od věci přečíst si i jiné názory, než běžné.....Doporučuji ke čtení nejen kvůli Husovi, ale aby si člověk uvědomil, že všechno může být jakkoliv.

Ohnivý andělOhnivý andělYrsa Sigurðardóttir

Musím uznat , že Yrsa má velkou fantazii, ale.......to mě nestačí.

Plavba smrtiPlavba smrtiYrsa Sigurðardóttir

Četla jsem po Ledu v žilách, to bylo lepší. Tohle bylo moc překombinované...nic moc.

23.02.2017

Led v žiláchLed v žiláchYrsa Sigurðardóttir

První kniha od autorky, trochu se divím , že děj utáhne jen právnička, ale asi teda jo. Drsný sever, zvláštní atmosféra, přečetla jsem to za tři dny dny. Některé části jsem četla opakovaně,takové knížky musím ocenit.

31.01.2017

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Měla jsem velká očekávání....Zkraje jsem se nemohla začíst a vadilo mi několik dějových rovin.Pak to bylo lepší, i když mi to občas přišlo jako sci-fi. Třeba když se vrah maskuje šminky, dělá si vrásky,barví si vlasy, obočí a nikdo to nepozná....Moc překombinované.

15.12.2016

Drsné láskyDrsné láskyM. Gorkij (pseudonym)

Některé povídky se mi líbily víc, jiné míň, na některé nezapomenete. Drsná doba, drsní lidé -Rusko....

15.12.2016

MiláčekMiláčekGuy de Maupassant

Tuto povinnou literaturu jsem přečetla až nyní, na sklonku života a to je dobře. V osmnácti bych nepochopila konání jednotlivých postav. Maupassant znal lidi opravdu dobře, vyznal se v nich a také v politice, jak je patrno z knihy. Líbily se i pasáže, kde se popisuje Paříž té doby. Povinná četba pro všechny feministky.

13.11.2016

Zátiší s vránamiZátiší s vránamiLincoln Child

Začátek se mi líbil, pěkná atmosféra. Pak najednou to začalo být nudné,značná snaha o natahování patrná. Tak jsem asi 300 stran přeskočila a dočetla poslední tři strany.Kdyby to zkrátili udělali by líp.

23.10.2016

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Vnutili mi to v knihovně jako CD,nemůžu se zaposlouchat...

09.09.2016

Pekelná síraPekelná síraLincoln Child

Mě to nebavilo, je tam vidět usilovná snaha o to, aby to bylo dlouhý.......

09.09.2016

Lidová architektura v ČeskoslovenskuLidová architektura v ČeskoslovenskuVáclav Mencl

Mám a ráda to čtu, je to dojemné, číst o domech, kde se ví stavitel.

03.09.2016

Karel IV. - Rytíř, poutník, král, císařKarel IV. - Rytíř, poutník, král, císařBohumil Vurm

Protože mám od pana Wurma tarotové karty s výkladem, čekala jsem něco jiného. Trochu více zaměřené dílo na mystiku, věci mezi řádky , nějaký ten drb, spekulaci, dohad, zajímavosti.
Tohle je ale učebnice. Vše vážné, doložená fakta.
Mám ráda odborné publikace, ale od tohohle jsem čekala něco jiného.

25.08.2016

Dva plus pětDva plus pětGeorges Simenon

První dvě věci s Maigretem super, potom už mě to tak nebavilo.

Past na PopelkuPast na PopelkuJean - Baptiste Rossi

Dočetla jsem to, ale moc mě to nebavilo. Za tři.

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Nejlepší kniha na světě. Chtěla jsem jako dítě takhle žít a chtěla bych dodnes.

21.08.2016

VyšinutíVyšinutíMichael Katz Krefeld

Přečteno za tři dny, bez přeskakování. Zkraje mi vadilo několik časových rovin, časem jsem si zvykla. Napínavé až do konce.

15.08.2016

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Byla jsem natěšená a to byla chyba. Čekala jsem dílo plné magie a mystiky. Místo toho jsem se musela prokousávat záznamy STB. Musela jsem hodně přeskakovat. Nuda.

10.08.2016