Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha amerického biblisty a religionisty podává nový pohled na osobnost Ježíše Krista, a to zejména na základě studia raných křesťanských dokumentů i současných archeologických výzkumů v Izraeli. Autor na základě všech těchto získaných poznatků načrtává nový (značně diskutabilní) příběh Ježíšova života. Vychází z předpokladu, že Ježíš Kristus byl skutečně členem židovského královského rodu a v důsledku svého vzrůstajícího vlivu byl popraven jako nebezpečný konkurent Říma. Autor dokonce tvrdí, že Ježíš nechtěl vybudovat novou církev a nové náboženství, ale spíše usiloval o ustavení královské dynastie, kde by se uplatnili i jeho sourozenci. Z tohoto úhlu autor posuzuje i úlohu Ježíšových učedníků, kteří by v rámci této dynastie zastávali úlohu regionálních úředníků; důležitou roli přisuzuje apoštolu Jakubovi, o kterém soudí, že byl vlastní Ježíšův bratr. Tyto myšlenky se snaží doložit podrobným popisem výsledků svých studií a archeologických vykopávek, kterých se v Izraeli sám zúčastnil. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26098/jezisova-dynastie-skryte-dejiny-jezise-jeho-kralovske-rodiny-a-zrozeni-krestanstvi-26098.jpg 4.620
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Jesus dynasty


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanství

Etilik585585
25.09.2022

Zajímavé čtení, které jaksi vyvolává spoustu dalších otázek kolem historické postavy
Ježíše Krista. Osobně se domnívám ,že nelze tak úplně oddělit Ježíše historického od Krista křesťanské víry a v knize je to jak se zdá i vidět tak trochu, možná mezi řádky.
Autorovi nelze upřít snahu místy snad troch křečovitou, o oddělení těchto dvou věcí, které jak se domnívám se zcela oddělit nedají.
Závěrem, doporučuji při čtení být pozorný a přemýšlet ,zvažovat !!!

Netopyr07
29.03.2021

Zajímavá kniha z řady biblické archeologie. Jsou tam tvrzení, se kterými nemohu souhlasit a jsou tam také tvrzení, která dokážu přijmout bez mrknutí oka. Co se týče působení apoštola Pavla, ani mě to nepřekvapuje. Lidé si přece vždy vyberou toho, kdo je přesvědčivější a co se jim "lépe hodí do krámu", když to napíšu trochu cynicky.


kratochwilova
20.12.2020

Jsem věřící, ale tyto knihy mi nevadí. Už proto, že ani Bibli nejde brát za bernou minci...Už jsem si jí půjčila opakovaně, je pro mě dobrodružná Například údaj, že v Ježíšově době měl Nazareth 200 obyvatel, mě šokoval.

Metroušek
09.02.2018

Inu, i poctivým čtyřicetiletým archeologickým bádáním, studiem a přemýšlením lze dospět k naprosto mylným, a také na můj vkus příliš přízemním, materialistickým závěrům, odporujícím duchu Ježíšova učení. Nicméně zajímavých věcí je tam dost, a kniha se dobře čte. Zvláště informace o záhadném prameni evangelií Q a pravděpodobném Ježíšově bratru Jakubovi pro mne byly často objevné.