Ježíšova dynastie : skryté dějiny Ježíše, jeho královské rodiny a zrození křesťanství

Kniha amerického biblisty a religionisty podává nový pohled na osobnost Ježíše Krista, a to zejména na základě studia raných křesťanských dokumentů i současných archeologických výzkumů v Izraeli. Autor na základě všech těchto získaných poznatků načrtává nový (značně diskutabilní) příběh Ježíšova života. Vychází z předpokladu, že Ježíš Kristus byl skutečně členem židovského královského rodu a v důsledku svého vzrůstajícího vlivu byl popraven jako nebezpečný konkurent Říma. Autor dokonce tvrdí, že Ježíš nechtěl vybudovat novou církev a nové náboženství, ale spíše usiloval o ustavení královské dynastie, kde by se uplatnili i jeho sourozenci. Z tohoto úhlu autor posuzuje i úlohu Ježíšových učedníků, kteří by v rámci této dynastie zastávali úlohu regionálních úředníků; důležitou roli přisuzuje apoštolu Jakubovi, o kterém soudí, že byl vlastní Ježíšův bratr. Tyto myšlenky se snaží doložit podrobným popisem výsledků svých studií a archeologických vykopávek, kterých se v Izraeli sám zúčastnil. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26098/jezisova-dynastie-skryte-dejiny-jezise-jeho-kralovske-rodiny-a-zrozeni-krestanstvi-26098.jpg 4.714

The Jesus dynasty

Vydáno:, Knižní klub

Metroušek

Inu, i poctivým čtyřicetiletým archeologickým bádáním, studiem a přemýšlením lze dospět k naprosto mylným, a také na můj vkus příliš přízemním, materialistickým závěrům, odporujícím duchu Ježíšova učení. Nicméně zajímavých věcí je tam dost, a kniha se dobře čte. Zvláště informace o záhadném prameni evangelií Q a pravděpodobném Ježíšově bratru Jakubovi pro mne byly často objevné.