Krami Krami komentáře u knih

Bílá vydra Bílá vydra Josef Kutík

Moc se mi líbilo mísení příběhu v přírodě se vzpomínkami hlavního hrdiny na časy dřívější. Severní chlad na čtenáře ze stránek úplně dýchá. Pro nás středoevropské teplomilce musí slovní spojení "na jih do Edmontonu" působit lehce úsměvně. To by mě předem nenapadlo, že mi pak vlastně bude asociovat myšlenky na teplo.

31.08.2016 4 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Opravdu atraktivně zpracovaný námět, díky kterému tahle knížka vybočuje z řady těch "běžných". Snad bych už dal "jen" čtyři hvězdičky, ale za kapitolu "Rozluka" dávám pět! Slza byla. A film je taky moc pěkný.

14.05.2016 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

"Kostlivec 509 zvedl pomalu lebku a otevřel oči. Nevěděl, zda omdlel nebo jenom usnul. Mezi jedním a druhým zmizely téměř všechny rozdíly.."

Jak hodnotit knihu, která začíná těmito slovy? Je to síla.

08.10.2015 5 z 5

Osamělý poutník Osamělý poutník Jack Kerouac

Moje první dílo od Kerouaca. Zpočátku jsem měl s těmi sáhodlouhými souvětími problémy, ale to se časem poddalo. "Kerůvejovy" příběhy jsou fajn, dojem z knížky je pro mě celkově dobrý.

30.09.2015 3 z 5

Škola robinsonů Škola robinsonů Jules Verne

Na Verna je to slabší. Ale co na tom, každá knížka nemusí mít kalibr Dvaceti tisíc mil pod mořem...

29.06.2015 3 z 5

Pohrdání Pohrdání Alberto Moravia (p)

Škoda, že je to docela krátké. Takhle pěkně psaný román by si zasloužil aspoň o sto stránek víc.

18.04.2015 4 z 5

Milión Milión Marco Polo

V dobách středověku bych dal asi hvězdiček víc, Kolumbus měl Milión bezpochyby radši než já. Dnes už moc valný význam nemá. Je to dost monotónní čtení popisů krajin, zvyků lidí, životů panovníků, atd. Ryzí cestopis. První věcí, která se mně vybaví při vzpomínce na tohle dílo, je to, že Polo neměl rád toho "odporného Mohameda".

01.04.2015 2 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Kdybych nebyl člověkem, chtěl bych být králíkem.

10.02.2015 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Kdo je o krok napřed? Kdo druhému lépe přečte myšlenky? A kdo komu ve finále osudově skočí na špek? Vynikající.

02.01.2015 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Docela pěkné čtení, některé vtipné pasáže jsou opravdu povedené.

01.12.2014 3 z 5

Dobrodružství kapitána Hatterase Dobrodružství kapitána Hatterase Jules Verne

Klasický Verne, který prostě nezklame. Spousta dramatických a podivných situací, boj o holý život i různorodé zápletky. Samotná postava Johna Hatterase mě nejdřív moc neoslovila, ale s postupem děje jsem si ji dost oblíbil. Není to ani moc známá verneovka, ale rozhodně stojí za přečtení.

24.11.2014 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Snad bych vytkl to, že je to možná trochu douhé. Jinak pěkné čtení, za předchozími díly Fénixův řád rozhodně nezaostává, naopak.

21.11.2014

Robinson Crusoe: Mýtus a skutečnost Robinson Crusoe: Mýtus a skutečnost Bohuslav Hlinka

Trochu vystřízlivění, nicméně Defoeův Robinson stejně navždy zůstavá v srdci uložen. (Tedy jeho první díl, jak už vím...)

30.10.2014 3 z 5

David Copperfield (zkrácené vydání) David Copperfield (zkrácené vydání) Charles Dickens

Pěkně zachycený příběh mladého Davida Copperfielda, ve kterém se světlá období jeho dětství střídají s těmi temnými. Během čtení na vás dýchne atmosféra doby Dickensova života (mládí), kdy pedantská výchova dětí nebo velká chudoba nebyly ničím neobvyklým.

22.10.2014 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Skvěle napínavé. Při čtení popisu některých zavražděných jsem měl až husí kůži. Ale to je u takových detektivek přeci dobře, ne? Lincoln Rhyme si vás brzy získá a jednomu je až upřímně líto, že je to mrzák. No a závěr je napsaný tak, že je prostě nemožné si brzy nepřečíst další díl a nový Lincolnův případ.

27.09.2014 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Vynikající kniha, která je napínavá od začátku do konce. Nemůžu jinak než dát 5*. Čte se sama.

04.08.2014 5 z 5

Tajný závod Tajný závod Daniel Coyle

Před přečtením téhle knížky jsem měl docela velký strach z toho, jak hrozné věci se v ní dozvím. Paradoxně jsem ji dočetl především s pocitem obdivu k samotnému Hamiltonovi, který se všemu tomu špatnému dokázal postavit čelem. Je to otevřená zpověď závodníka, který se rozhodl jít se vším ven. Nikdy jsem si nedělal iluze o tom, že vrcholový sport je celý čistý, ale doping nijak neodsuzuju. Spíš se snažím pochopit, proč to ti lidé dělají a k tomu je Tajný závod skvělý zdroj informací.

01.08.2014 5 z 5

Kolo lží: Pád Lance Armstronga Kolo lží: Pád Lance Armstronga Juliet Macur

Podle mě hodně zajímavá knížka, která (stejně jako z velké části Tajný závod) vykresluje Lance Armstronga hlavně jako člověka, pak až jako závodníka v sedle kola.

30.07.2014 4 z 5