kotasbk kotasbk komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Kdybysme umírali, řekneš mi to?

10.08.2012 4 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Výborná kniha! :) Konec fakt překvapí :)

02.08.2012 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Olivera jsem už četl jednoua a to v tobě školy, kdy nebyl moc čas na hraní PC her a ještě k tmu se učit. Teď jelikož jsou prázdniny, chci to napravit a číst od toho, kde jsem skončil. Stále pořád nevím, jak to dopadně, jestli dobře nebo špatně. Nehorázně se těším :) Všem zatím doporučuji :)

19.07.2012 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Cestování mezi světy si každý chce přát nemám-li pravdu tak jsem vůl. Vydat se do světů jiných, než náš bude určitě pro každého vrušující a zábevné. Zatím v téhle době můžeme jenom psát o jiných světech, ale až někdo vytvoří kosmickou loď, tak rychlou, že se dostaneme na nějakou neznámou a životu bezpečnou planetu, pak to bude krása, že poznáme jiné tvory a jiné zvyky, jako se to stalo v téhle knížce.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Všechno zlouhavé, nijak zábavné, chyby v cestování (jednou šli cestu týden podruhé 5x tak delší cestu pár dní, pokud si teda dobře vzpomínám, je to už pár let, co jsem to oteveřel naposled) a hrdina mladý chlapec, je fakt ubohá představa, že bude bojovat proti zkušeným a ostříleným bojovníkům jako byl stín. To je jako kdyby měl jít proti sobě Mike Tyson ve své nejlepší formě a věku proti mladému klučinovi, který ještě nemá ani vousy pod nosem.

19.07.2012 1 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Knihu jsem ani nedočetl. Všechno je to zdlouhavé a pro mne nudné. Pokud jste milovníci příběhů, kde je hlavním hrdinou mladý muž či žena, tak si určitě přijdete na své.

19.07.2012 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jelikož se tohle dílo řadí mezi povinnou četbu, tak mě vážně překvapilo, že se dalo číst. Výborně napsané, krátké a výstižné - taky se jedná o povídku ne? :) Filmové zpracování je taktéž velmi povedené.

19.07.2012 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Jako malý jsem dostal set 3 knížek: Kámen mudrců, tajemná komnata a Vězeň z azkabanu. Zatím jsem teda četl jenom 1 díl a druhý jsem začal a odložil. Radši jsem se kouknul na filmy, které se mi zdají být lepší.

Jeskyně České republiky Jeskyně České republiky Petr Zajíček

Výborná publikace! Měl jsem ji půjčenou na školní projekt a nemohl jsem si ji vynachválit.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Knížku jsem nedočetl, protože mě nebavila, možná jsem byl na moc mladý, ale určitě se k ní někdy vrátím :)

19.07.2012 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Poslední díl triologie Pán prstenů mě jaksi moc nebavil. Je to sice 5 hězdiček, ale čekal jsem, že Sauron konečně vyhraje, když má takovou armádu a vždycky jakožto bývá v pohádkách něco se musí stát, že dobro vyhraje nad zlem. Byla by to krása, kdyby vyhrál Sauron, všude by bylo jenom temno, černé mraky, jenž přes ně neprosvítne ani jeden sluneční paparsek, všude samí skřeti a tma temnější než stín samotné hory osudu. Na konci knihy jsou různé dodatky, které jsem ani nečetl. Přišlo mě to zbytečné si číst různé rodokmeny nějakých šašků z Rohanu. Nejvíce mě ovšem zajímalo, kdo to byl ten posel, co vyšel z Černé brány. Jel na černým koňi a nic jsem se o něm nedozvěděl. Ve filmu je má děsivý make-up, ale jenom v dodatcíh. V normálním filmu, který běží třeba v TV není. A pokud by to někdo z vás ještě neviděl, puste si to na youtube.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Nový svět, který vymyslel Tolkien mě ihned vtáhl do děje. Musel jsem číst a číst, až jsem to dočetl ihned jsem knížku odhodil, vzal jsem si prachy do pěněžky a rychle jsem běžel do obchodu si koupit novou knížku. Jediný co mě na téhle knížkách moc nebaví je potování Fruda a Sama do Mordoru.

19.07.2012 5 z 5

Četl jsem hobita už na základní škole a podle mě je to knížka, která tam vážně patří. Děj je spíše pohádkový, pro mladý čtenáře přímo ztvořený. Nejvíce se mi líbilo to, že nakladatelství Argo vytvořil nejkrásnější obal na knihu a stránky v knize krásně voněly. 5 hvězdiček je pro tenhle úžasný příběh moc málo, zasloužil by si aspon 10 :)