Jeskyně České republiky

Jeskyně České republiky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47297/pruvodce-jeskyne-ceske-republiky-47297.jpg 5 10 2

V dalším svazku populární řady Průvodce se čtenář seznámí s rozšířením a pestrostí jeskyní u nás a nahlédne do jejich historie a objevování. Stěžejní část knihy se zajisté stane podrobným průvodcem po všech veřejnosti zpřístupněných jeskyních v České republice a také po jeskyních, které jsou přístupné volně. Nebudou chybět ani kapitoly o nejvýznamnějších a zajímavých jeskyních pro veřejnost a turisty nepřístupných. Navíc je vloženo 12 slovenských zpřístupněných jeskyní. ... celý text

David81
26.11.2022 4 z 5

Knižních průvodců, které se zabývají jeskyněmi České / Československé republiky, vyšlo již několik. Informace v nich totiž rychle stárnou. A tak po delší době vydalo nakladatelství Academia další průvodce v řadě.
Jednotlivé lokality jsou rozděleny podle krajů ČR. O každé jeskyni se tu dozvíme základní informace - jak jeskyně vznikla, historii jejího objevování a stručný popis podzemních prostor. Problém je právě ve zmíněném rychlém stárnutí informací - řada jich je dnes už neplatná (např. známá hloubka Hranické propasti). Text je doplněn krásnými fotografiemi, pro lepší představivost tu ale chybí schematické mapy. Nejzajímavější je popis nepřístupných prostor - například podzemního komplexu Poseidon v Teplických skalách. Jako základní přehled nejdůležitějších informací je knížka velmi dobrá.

kotasbk
19.07.2012 5 z 5

Výborná publikace! Měl jsem ji půjčenou na školní projekt a nemohl jsem si ji vynachválit.

jeskyně

Petr Zajíček