kota kota komentáře u knih

Turnus Turnus Hugh Howey

Skvělé "pokračování" knihy Silo. Vysvětlení účelu stavby sil a jak se vlastně stalo, že se Jules a Sólo potkali v prázdném silu 17.

28.07.2022 5 z 5

V krajině posledních věcí V krajině posledních věcí Paul Auster

str.12: "Když míň chceš, míň ti stačí, a čím míň potřebuješ, tím líp přežíváš."

07.03.2018 4 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Péter Bogáti

Lidi nám někdy lezou na nervy a mohli by na chvíli prostě zmizet, ale zůstat takhle sám, to je jiná liga..

A rozhodně nevynechat doslov autora a Selkirské kotouče.. zmátl mě dokonale a začala jsem googlit! :-D A víte co jsem našla.. komentář koubin007! a to není NIC! :-D

16.01.2018 4 z 5

Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Naděžda Tolokonnikova

str.248 "Jestli chceš něco změnit, tak sebou pohni. Nečekej, až ti to přinesou na stříbrným tácku. Máme tu samoobsluhu."

26.09.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

uff.. po nekonečných napjatých 4 solech (ano, taky jsem začala počítat dny trošku zmateně a jsem ráda, že jsem si při cestě z domu nenasazovala motorkářskou helmu co mi visí u vchodu=přechodových dvěří) jsem na konci.. moje 3 děti si sem tam stěžovaly na hlad a že chtějí teplý čaj a jiné nepodstatné věci, o manželovi ani nemluvím, ale já holt byla na Marsu..

z mnoha hlášek pro mě nejlepší: str.284 - "Sice za sol urazím devadesát kilometrů jako vždycky, ale ke kráteru Schiaparelli se přiblížím jen o 37 km, protože Pythagoras je svině."

15.10.2015 5 z 5

Lužnici jsem ještě nejela, ale každá řeka je kouzelná.. přečteno po sjíždění Hronu 2014 s Klubem vodáků Jeseník a mým Mužem a našimi 3mi draky.. takže nálada na čtení byla veliká..
"KDO TADY NAJEL NA ŠUTR A ŘEK SPROSTÉ SLOVO, AŤ UDĚLÁ ČÁRKU!" :-)
PS: Háčka jsem dělala kapitánovi ženského rodu, Marki, takže balada!

26.08.2014 4 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

"Změny nastanou teprve tehdy, když uděláme něco, co je proti všemu, úplně proti všemu, na co jsme zvykli" (str. 188)
Kniha je zvláštní nejen zpracovávaným tématem MATKY, ale tím, že se nejedná o klasický román, ale o výpověď lidí z Athénina okolí, kteří s ní prožili svou část života, a která jejich životy obohatila.

07.07.2014 4 z 5

Písečníci (7 povídek) Písečníci (7 povídek) George R. R. Martin

Uff.. poslední povídka mě dostala..
Bavily mě všechny povídky, Sídlo Červa a Rychlodružka mě zaujaly nejvíce, ale ti Písečníci byli prostě nejlepší.

28.06.2014 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Moc dobré, první díl mě bavil o malilinko více, při čtení tohoto dílu už jsem zjistila, že fandím všem hlavním postavám (Tyrionovi, Jonovi, Arye s Gendrym, Daenerys, dokonce i Jameimu, vždyť vlastně bojuje za sebe, za rodinu, jako všichni, některé postavy mě štvou (Sansa, Varys, Theon) :-) a Joffreyho fakt nenávidím a doufám, že si pro něj Martin připravil opravdu něco speciálního..
Mám ráda překvapivé zvraty - spoiler : jak člověk zalituje, že "někdo" zemře a ještě rukou takového pitomce jako je Theon, a pak jééé, žijééé!
Na youtube se dá najít odkaz, kde někdo ve všech knihách ságy Ledu a ohně založil barevnýma štítkama každou stránku, kde někdo zemřel, to je spousta barevných pásků :-)

24.03.2014 5 z 5

Nanobook Nanobook Mardoša (p)

"Nenarodil jsem se, vyrobili mě.." Oblíbené CD oblíbené skupiny poslouchám už 10 let a teď jsem se dostala ke knize, kterou si přála moje o 16 let mladší sestra na vánoce 2013. Dílo opravdu multigenerační..
Za postavami nejdou neslyšet písně z alba (pokud ho znáte) a Jiří Schmitzer je prostě nejlepší volba na schizofreního profesora docenta Tečku.
Obrázky k příběhu od M.Caise velmi příjemně překvapily.

15.02.2014 5 z 5

Hudba krve Hudba krve Greg Bear

Neobvyklé apokalyptické zpracování.. s vlastně optimistickým koncem. Škoda, že jsem moc nerozuměla - nebo spíš si neuměla představit - závěrům vedeným teoretickým fyzikem.
Četla jsem i povídku, která je kratší verzí románu a končí rozkladem Edwarda a jeho ženy Gail.

08.01.2014 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Oddechové čtení, všechny překážky překonány, všechny vztahy urovnány, kniha má předvidatelný konec. Je to méně naivní než Twillight saga, trochu jsem měla předsudky, že knihu číst nebudu, nakonec mě zlákalo sci-fi a dystopické téma.. je to čtení více méně pro náctileté a pro lidi (zejména ženy) s ještě stále náctiletou duší :-)

07.11.2013 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jedno nedělní dopoledne od 7:15 do 11:30.. prostě nešla odložit.. Kdybych ji četla znovu, objevím asi ještě další skrytá "poselství".. Aplikovatelná nejen na totalitní režimy, jejich počátek, postupný vývoj a konec, ale některými částmi i na soudobé chování lidí v demokratickém zřízení?!? Každopádně doporučuji!

01.09.2013 5 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Irvingu, jak ty to děláš.. za svůj život jsem z 80ti knih brečela u dvou.. obě jsou od Irvinga. Tahle je řadí mezi moje nej tituly. Děj mě vtáhl od začátku po konec. Příběhy hlavních i vedlejších postav mají spád a jsou zajímavé, drobné náznaky budoucího děje motivují číst dál.

12.06.2013 5 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Láska má různé podoby a každá osoba je dává různě najevo.. Co může způsobit kombinace psychické poruchy a naprosté chorobné oddanosti matky "pečovatelky" svému synovi.. autor fakt hezky popisuje tloušťku ležícího Mala a až do konce jsem byla v očekávání, kdy se dozvím bratrovo jméno :-)

17.03.2013 4 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Příběh obyčejného neobyčejného člověka, který věří, že bude dobře, věří v zemi a přírodní zákonitosti.. ale jak to bývá - není všechno jen růžové v životě.. a když v něco opravdu věříme moc silně, tak to dokážeme.. ale za jakou cenu.

07.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Oproti prvnímu "napínavému" dílu tento díl je již romantickou slaďárnou plnou ústupků a rádoby nazlobených scén s dobrým koncem..

25.02.2013 2 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Čtivé, tajemné - ale působí to moc nepřirozeně, vykreslení hl. postav, ale konečné řešení jednotlivých příběhů se nekoná..

15.01.2013 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Přečteno za necelých 48hodin. Co mi kniha dala: jak všichni pořád spěcháme a přitom by stačilo málo a svět bychom vnímali úplně jinak, změnily by se nám hodnoty, vztahy s lidmi, přístup k životu.. V průběhu děje jsem uvažovala, co bych já dělala v situacích, kde se hrdina ocitl, zda zůstat milý a zkusit vyjít s ostatními lidmi, kteří taky bojují o život, nebo být sobec a chránit jen sám sebe, jít na jistotu.. to nikdo nezodpoví, dokud se do takové situace nedostane a je hezké vidět předem, kam až lidi umí zajít, když jim jde o holou existenci.. Doporučuji.

12.01.2013 5 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Další Merleho postkatastrofická.. trochu jde strach z toho, jak jsou nátury mužů a žen od sebe odlišné a jak jsou ženy v krizových suituacích jakoby krutější, ráznější než chlapi.. Autor vystihuje atmosféru po útoku viru tak, že by se to opravdu mohlo velice podobně seběhnout i v reálu..

12.01.2013 4 z 5