Kory98 Kory98 komentáře u knih

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Fantom Opery - příběh, který mě dosud míjel, ani jsem neznala jeho děj, pouze ústřední melodii jeho hudebního provedení. A do včerejšího zasněženého dne, kdy se člověku nechce vylézat ven, jsem si nemohla vybral lepší čtení. Příběh, který dýchá tajemnem, zlem, ale i láskou a něhou, obdivem k umění. Četla jsem se zatajeným dechem a nikdy bych neřekla, k jakému se doberu závěru. Byl nádherný i krutý zároveň. Už se nedivím, že z tohoto krásného díla vzniklo i mnoho muzikálů, vždyť který hudebník a zpěvák by nechtěl být součástí příběhu tak velkolepého. A mě se to povedlo alespoň jako čtenáři.

23.01.2023 5 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Ve druhém dílu mi připadalo méně vtipných hlášek a o to více bláznivých scén. Zasmát se tomu dá, body plus za ten nápad, ale úplně mě to neohromilo. Přesto pokračuji dalším dílem, který už je dílem pouze jednoho z autorů :-)

22.01.2023 4 z 5

Dej mi ještě šanci Dej mi ještě šanci Casey Brent

Romance o tom, že co se škádlívá rádo se mívá. Eva bratra své nejlepší kamarádky přímo bytostně nesnáší. Nebo je to jinak? O tom už vypráví tato útlá knížka. (půjčeno z knihobudky na poliklinice a opět se tam vrátí)

20.01.2023 3 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Nádherně ilustrovaná kniha, úžasný pohádkově laděný příběh z pera mistra fantasy - co víc si přát. Knihu jsem si pořídila sice už v dospělém věku, ale určitě v mé knihovně zůstane. A draky miluju :-) Nemohu dát jinak než plný počet bodů.

20.01.2023 5 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Kniha se mi moc líbila. Nevěděla jsem, co od ní očekávat, ale připadala mi jako hezká pohádka pro dospělé (nebo spíš žánru sci-fi a fantasy). Určitě jsem v ní nehledala žádné encyklopedické znalosti. Možná tím, že není psána o lidech, se v ní hůře hledá nějaké "podobenství". Mě zaujala myšlenka ovládnutí masy tvorů pomocí víry. To bylo, je a bude i ve všech lidských časech, přičemž vůbec nechci hodnotit klady či zápory. S určitostí se kniha snaží nepodbízivým způsobem upozornit na ekologický problém společnosti. Jinak jsem ji asi četla v dobré době, prostě mi sedla.

19.01.2023 5 z 5

Malé příběhy velké lásky - ženy o mužích Malé příběhy velké lásky - ženy o mužích kolektiv autorů

Krátké romantické příběhy, ve kterých se toho na pár stránkách musí hodně odehrát. Některé jsou docela povedené. Přečteno v čekárně u lékaře.

19.01.2023 3 z 5

Celou sérii Harryho Pottera čtu již poněkolikáté, až tak mě chytila za srdce. Nyní ji předčítám nahlas mojí mamince, aby si "na stará kolena" rozšířila čtenářské obzory. Už jsme takto absolvovaly spoustu knih. Teď navíc dávají i filmové zpracování, takže to máme jako vítaný doplněk, přečteme a pak se podíváme na zfilmovanou verzi.

18.01.2023

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

(e-kniha) Tentokrát jsem se nemohla do knihy vůbec začíst, prvních 300 stránek jsem skoro protrpěla a říkala jsem si, co je to za blbost. Ale další část, kdy Lister zůstane sám na palubě Červeného trpaslíka, to už je jiné kafe. Přibude sitcomového humoru, kterému se musíte smát i kdybyste nechtěli. Sice jsem fanda sci-fi, ale tato série mě doposud míjela, neviděla jsem ani seriál. Určitě to sice nebude moje srdcovka, ale musím upřímně uznat, že má své kouzlo :-) Pouštím se do dalšího dílu.

17.01.2023 4 z 5

Dítě ostrova Dítě ostrova Anne Marie Winston

Jedna večerní oddechovka. Příběh o tom, co dokáže žena obětovat, aby zachránila své nemocné dítě. Romantika, která mě dokáže vyčistit hlavu a pak hurá na nějaké těžší téma.

16.01.2023 3 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Knihy Jane Austenové nejsou typické romantické příběhy, jak by si někdo mohl myslet, ale jsou to knihy o emocích, charakterech lidí, které jsou rozebírány spíš trochu z psychologického hlediska, alespoň na mě tak vždycky zapůsobí. A že to dobře dopadne, to už je zde takový bonus navíc. Ani její hlavní hrdinové nejsou bez vady, ale v průběhu života si dovedou uvědomit, v čem je problém a příště se ho vyvarovat, změnit své chování. A žít v Anglii té doby určitě nebylo nic lehkého.

16.01.2023 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Předčítala jsem mamince nahlas před vánocemi a navodilo nám to hezkou vánoční atmosféru i když trochu těch amerických tradic tam bylo. Ale tak pěkně nás to uklidnilo i když Haley byla někdy pěkně na ránu :-)

11.01.2023 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Přiznám se, že neznám úplně dopodrobna osudy vily Tugendhad a jejích původních majitelů, ale tato kniha i když vím, že je fikcí a jejich osudy byla pouze inspirována se mi moc líbila. Uvěřila jsem Simonu Mawerovi všechno a to krásné kouzlo Skleněného pokoje, kde došlo k tolika setkáním mi ještě dlouho bude doznívat v duši. Za mě velice zdařilé a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

11.01.2023 4 z 5

Moderní básnické směry Moderní básnické směry Vítězslav Nezval

Toto není jen obyčejná knížka, ale skoro poklad. Pokud nechcete mít v knihovně žádnou básnickou sbírku a přece jen si verše přečíst a trochu se v poezii orientovat, pak je to pro vás to pravé. Objevila jsem ji ve své knihovně při hledání knih pro moji kamarádku gymnazistku a hned jsem ji dala stranou, že jí ji "také vnutím" protože si vzpomínám sama na sebe, jak mi před maturitou pomohla, i když už je tomu dávno. Je to nepřežitá publikace, proto již vyšla v tolika vydáních. A já jsem po ní sáhla, protože se mi hodila při plnění starých témat čtenářské výzvy (než jsem se přihlásila do Databáze), která se snažím si pro sebe splnit. Mě osobně nejvíce zaujaly verše Jakuba Demla, Otokara Březiny a Jiřího Wolkera.

30.11.2022 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Tak zase další "Dánovka" v pořadí a zase laťka nasazená vysoko. Tentokrát o tom, že i justice se může mýlit. Mělo to parádní náboj, jen jsem se obávala, že policistům opět nějaké vyšší síly znemožní vyšetřování dokončit. O to větší jsem měla radost, že tentokrát se to nestalo. A ještě k tomu vražda na Štědrý den, takže v předvánočním čase se četlo dobře i o tom, jak parta detektivů tráví svátky.

30.11.2022 5 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Druhý díl romantického příběhu odehrávající v městečku Bell Harbor se mi líbil více než první. Názorně předvedeno, že člověk někdy může mít své sny a nastavená předsevzetí, ale osud mu ukáže, že to může být také všechno jinak. Příjemné čtení, okořeněné vtipnými hláškami. To mohu potvrdit dvojmo, jelikož jsem předčítala mamince nahlas a často jsem u ní vyvolala úsměv na tváři. Pro odreagování kniha jak mí být.

21.11.2022 4 z 5

Mango, láska a kari Mango, láska a kari Valijah Klásová

Zvláštní knížka - chvíli román, chvíli kuchařka, což by samo sobě asi nevadilo. Ale příběh mě moc nezaujal, hlavní hrdinka byla zvláštní, přišlo mi, že pořád na něco čeká. Sympatické mi na ní bylo jen to, že si otevřela internetový obchod s indickým zbožím, začala se učit vařit a neměla předsudky vůči jiným národům. Ale něco jiného je žít s Pákistáncem v Čechách a něco jiného v Pákistánu. Abych to završila, tak nejvíce mě na knize zaujaly recepty na indickou kuchyni.

09.11.2022 3 z 5

Útěk do lásky Útěk do lásky Barbara Cartland

Tuhle knížku mám z výprodeje z knihovny a schovávala jsem si ji na období po plánované operaci, abych měla nějaké pozitivnější čtení, což se podařilo. Je to krátký příběh s dobrým koncem (jak to ostatně v autorčiných knihách bývá) a kriminální zápletkou, která mu přidává na čtivosti.

08.11.2022 4 z 5

Přes nebeské lávky Přes nebeské lávky Markéta Sýkorová

Mě se příběh moc líbil, samozřejmě hlavně kvůli koním. A docela mi sedlo i to, že se realita prolínala s příběhem minulých životů, bylo to takové zajímavé. Předčítala jsem nahlas mamince a ta byla taky nadšená.

20.09.2022 4 z 5

Láska a zásnuby na jedno léto? Láska a zásnuby na jedno léto? Kate Frank

Romantický oddechový příběh, tak akorát na jeden večer. Čte se dobře, jen na můj vkus měl příběh docela rychlý spád. Ale už jsem střední generace :-) Kniha sice žádnou hlubokou myšlenku nedá, ale aspoň na chvíli Vás přivede na jiné myšlenky.

18.09.2022 3 z 5

Doktorka Lída Doktorka Lída Táňa Kubátová

Opravdu moc zdařilý a silný příběh. Mám ráda dobré konce příběhů červené knihovny, kdy třeba i po letech strádání si hlavní hrdinka zaslouží být moc šťastná. Tohle se paní spisovatelce opravdu moc povedlo, skoro jako bych četla některou ze "starých" spisovatelek.

18.09.2022 5 z 5