Ledový drak

od:


KoupitKoupit eknihu

Ledový drak byl stvoření opředené legendami a vzbuzující strach. Žádný člověk totiž ledového draka nikdy nezkrotil. Když přeletěl přes oblohu, zůstala po něm jen strašlivá zima a zmrzlá země. Ale Adara se ho nebála. Adara totiž byla zimní dítě, narodila se za nejkrutějšího mrazu, jaký kdo pamatoval. Už si nevzpomínala, kdy ledového draka spatřila poprvé. Připadalo jí, že byl součástí jejího života odjakživa, že ji zdálky pozoroval, jak si hraje na studeném sněhu, když už ostatní děti dávno utekly do tepla. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, jež byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě – a ledový drak, který Adaru miloval – dokázali zachránit svět před úplným zničením. Na příběhy Ledového draka, které mu vyprávěla chůva, vzpomíná i Jon Sníh při hlídce na Zdi v Písni ledu a ohně. Ledový drak George R. R. Martina, jednoho z nejrespektovanějších autorů fantasy literatury, doplněný ilustracemi Luise Royo, je nezapomenutelným příběhem o odvaze, lásce a oběti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247548/ledovy-drak-247548.jpg 4.1333
Orig. název:

The Ice Dragon (1980)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (83)

Přidat komentář
3nitka
30.12.2018

Priveľmi smutné.

Kasandra109
15.12.2018

Takové nedotažené. Mohlo to mít také nějaké ponaučení. Za mě nic moc.

ziriant
28.10.2018

Nedotažené, ale příjemné čtení.

Atlantis
21.10.2018

Ledový drak je menší příběh, který ale v sobě skýtá značný potenciál. Není úplně pro děti, na to je příliš drsný a navíc je vidět, že Martin prostě neumí psát v malém měřítku, ale i tak si těch několik málo stran užijete.

Naias
15.09.2018

Pôsobivé, snové a clivé.

PeťkaW.
07.08.2018

Jak tu již bylo psáno - tahle útlá knížečka obsahuje příběh, který není ani pro děti ani pro dospělé. Pro dospělé je jazyk moc dětský. Pro děti je děj docela drsný, hlavně pak závěr. Za zmínku určitě stojí krásné ilustrace, které celý příběh povznáší o level výš. Ledový drak je taková milá jednohubka na hodinku čtení, při které se vrátíte o pár let zpátky do dob, kdy vám četly pohádky mamky. Doporučuju každé věčně fantazírující duši, která odmítá (alespoň v něčem) dospět.

Percabethka
23.07.2018

Kdyby tam všichni neumřeli, byla by to hezká dračí pohádka...

amejzlík
30.06.2018

Knížečka na jedno odpoledne pro fanoušky Hry o Trůny. U George R.R Martina mám pocit že, co napíše nemá šťastný konec a ani Ledový drak není výjimkou. (Dětská pohádka) S knihou jsem jinak ale velmi spokojena. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a příběh byl také velmi hezký. Živě si dokážu představit jak ho stará chůva na zimohradě vypravuje dětem.

Miyunka
06.06.2018

Taková oddechová četba, po které jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem neměla co číst a zaujala mě hlavně ilustracemi. Je to sice knížka na nějakou cestu autobusem, ale potěší :)

KiyomiAsuka
10.05.2018

Krásná knížka s nádhernými ilustracemi :)

SUC185
13.02.2018

Krásná pohádková knížečka, přečetl jsem ji jedním dechem.

Malýmedvěd
09.01.2018

Krásná knížka pro děti, dceru vysloveně nadchla a i mě se líbila.

czeliza
07.01.2018

Ledového draka jsem zahlédla v knihovně, nic od něj nečekala, na posezení ho přečetla, a užila jsem si ho. Vyvolal ve mně emoce, tak jak by každá dobrá knížka měla, a ještě jsem zvažovala, že si ho odnesu domů a budu si v něm jen tak listovat. Ilustrace v knize jsou nádherné. Ať už jste Hru o trůny četli nebo ne, doporučuji. Je to smutná, krásná pohádka.

etranger
03.01.2018

Slabé dílko, které jako fanoušci nadšeně čteme, protože nám milovaný autor nic nového a podstatného nedodal.

papajapa
23.11.2017

Knihu jsem si pujcila aniz bych o ni neco vedela (spis kvuli autorovi) a kdyz me odveleli do detskeho oddeleni, docela jsem koukala. Jako pohadka pro deti asi dobre, ale dospeleho ctenare nenadchne.

KAREL6725
17.11.2017

Krásný pohádkový příběh z pera pana Martina, o malé holčičce a jejím přátelstvím s drakem. Tuhle knihu spíš pro děti, si rád přečte i dospělý. Mám rád draky , jako bonus téhle knihy jsou nádherné ilustrace od Luise Roya. Jinak propojení této knihy se světem Písně ledu a ohně existuje , tento příběh vyprávěla chůva dětem na Zimohradě. Doporučuji, stojí za přečtení.

bouncer
05.09.2017

Kniha hezká, ale krátká. A mám trochu obavy pro koho je vlastně určena. Pro nejmenší je docela drsná, pro starší zase moc krátká a příběh velmi jednoduchý.

BarBarBar
22.07.2017

Krásné, ale smutné

Nevada
21.07.2017

Kéž by lidé nepsali takové nesmysly, jako uživatel Corpy. Nejenže se Martinova sága nejmenuje Hry o trůny, ale tahle pohádka se světem Písně ledu a ohně nemá vůbec nic společného. Martin ji napsal cca 15 let před prvním dílem Písně, který nazval Hra o trůny. I když to samozřejmě v ničem neubírá samotné pohádce na kráse. Martin opět dokazuje, že zvláště na malém prostoru je mistrným vypravěčem, a že ve smutném příběhu je velká síla.

Corpy
21.07.2017

Ach, ten náš Martin (G. R. R.), ten má ale náturu. Tento celkem krátký (za jeden den přelouskaný) pohádkově krutě nepohádkový příběh je doplňkem jeho Her o trůny. Vzal si odtamtud i vzorný příklad a už nám oblíbenou postavu opět zabil. A se smrtí (celkem) dojemně odplulo i veškeré to hezké na tomto příběhu.
Ilustrace knihy jsou nádherné, text čtivý. Dokonce by se našlo i nějaké to poučení z této pohádky...

jarynek
15.07.2017

Krátká povídka na rychlé přečtení. Kdo má rád draky, tak mu srdce zaplesá. Krásné kresby. Líbilo se i dětem 10 a 12.

BlackNapalm
07.06.2017

Trošku jsem čekal, že jejich život bude svázaný a když zemře jeden, tak zemře druhý, ale jinak se to krásně četlo. Příjemně krátké a krasně ilustrované.

notsohappyanny
30.05.2017

Ach jak já ty draky miluju!

Cryptkeeper
23.05.2017

Krátká,pěkná povídka doplněna citlivými ilustracemi. Jen škoda,že to nemělo nějaké vážnější,nebo temnější rozuzlení.

fvalek
22.03.2017

Tklivý příběh pro děti i dospělé (spíše starší než mladší). Moc se mi líbil, je krásný a hlavně tam jsou draci ;)
George R. R. Martin umí skvěle psát, a dokonce i takový útvar jako je "pohádka". Ovšem specifické prvky jeho tvorby přetrvávají a jsou pro jeho díla specifická. Ideální knížka pro melancholickou náladu a na čtení třeba v autobuse. Lehká, poutavá a kratší. Moc krásná :)

Kaaramelka
12.03.2017

Moje první zkušenost s tímto autorem a určitě ne poslední. Kniha se mi velmi líbila a je doplněná krásnými ilustracemi.

pomero
11.03.2017

Pohádka pro dospělé, kteří si při ní rádi vzpomenou na dětství. Synovi 12 se líbila. Mladším nedoporučuji. Pro pětileté to rozhodně není.

Taťka Hraboš
11.03.2017

Hezká pohádka (ale spíše pro dospělé než pro děti) na večerní počtení před spaním. Jen se musím pozastavit nad rozsahem knihy - je to povídka na půl hodiny nafouklá do celé knihy. Takhle se vydělávají peníze (na druhé straně - když se to zprůměruje s monstrózními rozsahy knih ze série Píseň ledu a ohně, tak asi autorovi není co vyčítat :-)).

Futureloki
04.03.2017

Zajímavé a pěkné ilustrace.
Hezký ale velmi krátký příběh - lze přečíst během pár hodin. :-)

Percabethka
03.02.2017

Knížku jsem četla, protože mě zajímal Martinův styl psaní a na Hru o trůny nemám žaludek. Styl se mi líbil, příběh celkem taky, ale na pohádku to bylo vážně dost morbidní a melancholické.