Kodetka Kodetka komentáře u knih

Štvanice Štvanice James Rollins (p)

Dávám 5 hvězdiček, ale první kniha se mi líbila více. Jak je do akčního příběhu zamotaná romantika, ztrácí to šmrnc. Jinak pejsek je skvělý hrdina, ten se mi v této sérii líbí nejvíce.

04.01.2024 5 z 5

Počátek zkázy Počátek zkázy James Rollins (p)

Velmi dobře zpracovaný příběh plný akce, a narozdíl od příběhů se sigmou ne tak přeplácaný. Hezky propracované pouto mezi člověkem a psem. Kain se mi moc libil. Určitě zabrousím k dalšímu dílu.

02.11.2023 5 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Kniha opět zajímavá a neméně akční než autorovi jiné knihy. Ale nenadchla mne na 5 hvězdiček. Rollins se umí lépe a hlouběji ponořit do daného témata. A moc mě nebavil vztah mezi Piersem a Rachel. Jsem naopak zvědavá kdy se to rozsekne mezi ním a Seichan.

26.07.2023 4 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Jako je to celkem "přitažené za vlasy", ale i tak se těším na poslední díl. Napětí a akce je v knize dostatek a postavy si člověk oblíbí ať chce nebo ne.:-)

05.02.2022 4 z 5

Ve stínu sfingy Ve stínu sfingy James Rollins (p)

Opět mě to bavilo a mrzí mě, že nenapsal další pokračování.

17.12.2021 5 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Trochu jiný druh dobrodružství, než jsem u Rollinse zvyklá, nicméně mě bavilo úplně stejně. Jen ten konec byl nějak urychlený. Na druhou stranu, fajn, že byl prostor pro pokračování, na kt. se těším.

04.11.2021 5 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Rollins opět nezklamal. Kniha je jako vždy napínavá a čte se jedním dechem.

08.10.2021 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Konečně jsem se knihou prokousala. Takový hodně sci-fi příběh. Začátek mě trochu zaskočil, ale když jsem si zvykla na postavy a záhadnou zemi Teritoria, kniha mě i začala bavit.

09.11.2016 3 z 5

Vévodkyně lucemburská Vévodkyně lucemburská Philippa Gregory

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od spisovatelky četla. Příběh není špatný, ale úplně mě nepohltil, jak to u jejích knih bývá. Královna Markéta mi přišla nezajímavá a Jacqetta.. no, na to jaká to podle spisovatelky byla osoba, bych čekala, že bude více "na výsluní, tak nějak samostatnější" a ne jen královnin poskok.

26.12.2015 4 z 5

Čtvrtá královna Čtvrtá královna Debbie Taylor

Tak nějak se ke knize nedokážu vyjádřit. Marocký císař nebyl žádný evropský šlechtic, dá se říci, že měli spíše barbarské chování. Jinak kniha je velmi hezky napsaná a celkově se čte snadno.

02.10.2015 5 z 5

Královský slib Královský slib Philippa Gregory

Královna Kateřina na mě udělala veliký dojem. Její bojovnost, síla a vytrvalost... Mrzí mě, že jí to bohužel nevyjde. Příběh je zajímavý a poutavý.

02.09.2015 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Tuto knihu jsem léta odkládala, přitom vůbec nechápu proč. Příběh je nabytý fakty, které se dají celkem lehce vstřebat, napětím a dobrodružstvím. Kniha mě maximálně bavila.

27.07.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Musím říct, že tato kniha jako volné pokračování "Kukačky" se mi líbila mnohem víc. Vzhledem k tomu, že je čtenář již seznámen s postavami knihy, příběh běží mnohem plynuleji a je zde také více prostoru pro detektivní vyšetřování. Trochu mi vadilo, že si spisovatelka nechává celou zápletku pro sebe a čtenáře tím opravdu napíná. Zas si ale o to víc pak užije konec. :-)

10.07.2015 5 z 5

Flanderská pečeť Flanderská pečeť Marie Cristen (p)

Výborná kniha, krásný příběh plný spletitých nástrah.

25.05.2015 5 z 5

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Spisovatelka mě přímo nadchla jakou bravurní prací dokázala množství faktů a lží zamotat v přehledné klubko, které se poté postupně rozplétalo. Spisovatelčiny postavy se tak nějak dostávají čtenáři pod kůži. Kniha mě opravdu bavila.

18.05.2015 5 z 5

Za bílého dne Za bílého dne Mary Higgins Clark

Jako není to úplně 5-ti hvězdičková knížka, ale počtení celkem napínavé. Pokud se člověk soustředí, odhalí poměrně brzy pachatele, ale i přes to, je rozzuzlení zajímavé.

23.04.2015 4 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Kniha je napínavá od začátku do konce, v tom je Jamesova kvalita psaní. :-)

25.03.2015 4 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Do knihy jsem se opravdu začetla až v poslední třetině, kdy jsem si řekla: "Ano, je to Deavrovka.". Táhnoucí se děj a neschopnost a pomalost státních zástupců v roli policistů, která mě vážně rozčilovala, bych hodnotila za 3. Konec to naštěstí zahránil a přinesl knize ještě 1 hvězdičku..

05.01.2015 4 z 5

Tak chladná řeka Tak chladná řeka Michael Koryta

Výborná kniha, taková nenáročná oddychovka.

18.12.2014 5 z 5

Hlubší než hrob Hlubší než hrob Tami Hoag

Výborná kniha, smysluplný poutavý příběh.

30.11.2014 5 z 5