Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Alena Jakoubková

I když jsou knihy od paní Jakoubkové, jak se tak u nás říká " na jedno brdo", stejně si je pokaždé přečtu, když nějaká nová vyjde. Opět žádná neočekávaná novinka v ději se nekonala, krásná mladá žena obklopená houfem výborných kamarádek s ještě lepšími manželi, společně všichni tráví dovolené, jezdí na obrovskou chalupu, všichni výborně vaří atd. atd. Ale zde mě mile překvapily vsuvky v podobě příběhů klientů Cořiny seznamovací agentury, toto bylo milým oživením klasického děje, který je skoro pokaždé jako přes kopírák a kniha mě díky tomu bavila mnohem více než předchozí kousky.

30.12.2016 4 z 5

Polda a Olda zase spolu Polda a Olda zase spolu Stanislav Havelka

Uzmula jsem dcerce tuto knihu hned den po Štědrém dni, kdy ji dostala a honem si ji přečetla. MIlovala jsem tento seriál vycházející kdysi ve Čtyřlístku a strašně ráda jsem se vrátila na chvíli do dětství.....a ještě větší radost mám z toho, že i dcerce se Polda s Oldou líbí, už loni, kdy dostala pod stromeček první díl měla knihu zhltnutou během jednoho dne.....

30.12.2016 5 z 5

Čarovné Vánoce Čarovné Vánoce Heather Graham (p)

Četla jsem tuto knihu již kdysi dávno a letos jsem si na ni vzpomněla a honem si ji znovu půjčila a bylo mi s ní opět mooooc dobře, četla jsem ji pár dní před Vánoci a i slzičku jsem uronila.....kniha je zdánlivě obyčejná romanťárna, ale k tomuto období to prostě patří.....bylo mi moc smutno při čtení historické linie příběhu, tolik tragédie v jedné rodině se nedalo jen tak přejít....pokud ovšem tento příběh může pomoci pochopit, jak moc jsou důležité ty zdánlivě běžné věci, jako jsou vzájemná úcta, láska a tolerance, tak asi i tato tragédie se může jevit v trochu jiném světle.....

30.12.2016 5 z 5

Místo tebe Místo tebe Sofie Sarenbrant

Ihned po přečtení prvního dílu jsem se pustila do tohoto, byla jsem moc zvědavá, jak se vyvíjel život hrdinů příběhu, jak se dokázali vypořádat s prožitými traumaty. A jsem spokojená, i když překvapená z určitých peripetií osudu, ale spokojená. Možná bych řekla, že se mi tento díl líbil i více než první....určitě si brzo přečtu i autorčiny další knihy.

03.12.2016 4 z 5

36. týden 36. týden Sofie Sarenbrant

Autorka mi svým stylem trochu připomíná mou oblíbenou Camillu Läckberg, i když v trochu umírněnější formě. Kniha se mi líbila od samého začátku, měla jsem z příběhu zmizelé těhotné ženy husí kůži, autorka mě dokázala vtáhnout do děje a hltala jsem stranu za stranou.....

03.12.2016 4 z 5

Vánoční dárek Vánoční dárek Katie Price

Na knihu jsem se moc těšila, jelikož mám slabost pro "vánoční" příběhy, ale nakonec jsem byla zklamaná, těch Vánoc tam moc nebylo, o vánoční atmosféře ani nemluvě. Nemohu upřít knize, že i přes má nesplněná očekávání byla čtivá, hrdinové sympatičtí, ale žádnou hlubší stopu ve mě nezanechala.

03.12.2016 2 z 5

Rose a kouzelníkova maska Rose a kouzelníkova maska Holly Webb

Tuto sérii jsem si přečetla ze zvědavosti, slyšela jsem o ní spoustu pozitivního a po jejím přečtení, mám stejný pocit a už se moc těším, až bude příběhy Rose číst má dcerka.....Rose mi byla moc sympatická, vlastně všichni členové domácnosti kouzelníka Fountaina ( jedině Susan mi vadila). Starý dobrý Londýn tajemnou atmosféru krásně dokresloval a v tomto díle se přidaly ještě i mé milované Benátky. I když mi táhne na čtyřicet, čtení této série pro děvčata jsem si moc užila.

Rose a ztracená princezna Rose a ztracená princezna Holly Webb

Tuto sérii jsem si přečetla ze zvědavosti, slyšela jsem o ní spoustu pozitivního a po jejím přečtení, mám stejný pocit a už se moc těším, až bude příběhy Rose číst má dcerka.....Rose mi byla moc sympatická, vlastně všichni členové domácnosti kouzelníka Fountaina ( jedině Susan mi vadila). Starý dobrý Londýn tajemnou atmosféru krásně dokresloval. I když mi táhne na čtyřicet, čtení této série pro děvčata jsem si moc užila.

Rose Rose Holly Webb

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Opět mohu jen a jen chválit, setkání se Sandrou Brown v její vrcholné formě, kniha byla čtivá od samého začátku až do konce, vše krásně na sebe navazovalo, vše se rozplétalo postupně a velmi často jsem zírala s pusou dokořán, jak se to zase vyvinulo...no a hlavní mužský hrdina, ojojoj, to byl chlap...radost si počíst, opravdu :-) Samozřejmě i hlavní hrdinka byla moc fajn ženská, ale on, to byl chlap na pravém místě.

O fous líp O fous líp Petra Zhřívalová

V září jsem autorku teprve objevila, přečetla její Šťastní a veselé a byla jsem nadšená, když jsem zjistila v listopadu, že autorce vychází další kniha, ihned jsem po ní sáhla, nešlo odolat a nelituji. Opět se to moc dobře četlo, hlavní hrdinka mi byla strašně moc sympatická a ve spoustě věcí tak strašně moc blízká....netrpělivě čekám až se v knihovně uvolní autorčina prvotina Sex, víno a cigarety, jsem na ni moc zvědavá.

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Na knihu jsem se moc těšila, ale přišlo velké zklamání, až takové, že jsem místy přeskakovala stránky.....a ještě více jsem se těšila na pokračování Vánoce po francouzsku, ale teď nějak nevím, zda-li mám vůbec odvahu se do něj pouštět....nevím co, ale něco tomu prostě chybí a je mi to moc líto, mohl to být moc pěkný románek z mé milované Francie, ale bohužel se tak nestalo.

03.12.2016 1 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tak toto bylo výborné, pro mě opravdu výborné, přečteno za jeden den, kniha mě vtáhla opravdu od první strany, hlavní hrdinka Erika je velmi sympatická, mě osobně kniha oslovila asi hlavně díky postoji Eriky ke stále přetrvávajícím třídním rozdílům, nebála se postavit se svým nadřízeným a nesrazila podpatky před nějakým tím rádoby lordem.....odmítala připustit, aby příslušníkům "vyšší" vrstvy prošly zvěrstva, která byli schopni napáchat a za to jí patří můj dík....a jsem moc ráda za autorův příslib na konci knihy, týkající se dalšího pokračování, doufám, že u nás vyjde brzo:-)

S duší Japonky S duší Japonky Denisa Ogino

Četla jsem předchozí Suši v duši, které se mi velmi líbilo, proto jsem s radostí zaregistrovala vydání této knihy a ihned po ní sáhla, ale nekonalo se nic pěkného, přišlo bohužel jen zklamání....toto se prostě nepovedlo a velkou zásluhu na tom mělo to, že dobrá polovina knihy byla opakování knihy předchozí.....určité propojení se očekává, ale prakticky totožné několikastránkové opakování pasáží z předchozího dílu opravdu nutné není....

03.12.2016 2 z 5

Vyčůránci - Strýčkova paruka Vyčůránci - Strýčkova paruka Alena Penzešová

Opravdu nejsem cílová skupina, pro kterou autorka tvoří, tuto sérii čteme s mou sedmiletou dcerkou, závodíme, která bude první:-)ale dcerce se zatím líbily všechny díly, první dva četla v první třídě a byly vždy přečteny velmi rychle....řekla bych sice, že knihy jsou určeny spíše pro třeťáky a výše, ale to nevadí, je to vtipně psané, kniha je provázena pěknými černobílými ilustracemi, které někdy působí až jako karikatury, ale moc pěkné, co dodat, těšíme se na další díl

16.11.2016 4 z 5

Jsem moc ráda, že autorka napsala tento druhý díl, protože se mi líbil výrazně více než díl první, v prvním díle mi Diane lezla neskutečně na nervy, zde konečně vyzrála a našla znovu své místo v životě, přišlo mi, že tak nějak konečně dospěla. Ale vlhké oči jsem měla při čtení této knihy velmi často, to se musím přiznat.....za mě tedy závěrem - kdo přetrpěl první díl, bude zde odměněn a doufám, že autorka dodrží svůj slib a nechá už hlavní hrdiny žít jejich životy bez jejích dalších zásahů, chci si představovat, že konečně jsou všichni spokojení a že už je nebudou potkávat žádné velké životní katastrofy, užili si již své....

05.11.2016 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Nu, co dodat, po Rosiině sladkém krámku snů opět další Colganovka u které jsem měla neustále chuť na čokoládu a z tohoto úhlu pohledu jsem moc ráda, že jsem ji už dočetla, protože bych se za chvíli neunesla:-)....a teď vážně, kniha se mi líbila, má milovaná Paříž, má milovaná čokoláda, sympatická, tak trochu smolařka Anna, to vše smíchané s výlety do minulosti, kdy rozkrýváme vztah mezi Claire a Thierrym, který nikdy neměl možnost se plně rozvinout, nevím, co více bych měla dodat....snad jen vzhůru na Ostrov s vůní čerstvého chleba!

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tento díl byl asi nejslabší, i já se svou slabostí pro hlavní hrdiny musím přiznat, že hluchých míst bylo výrazně více a smíchu výrazně méně, ale přečetla jsem si ji ráda a jestli někdy vyjde zase nějaká další aristokratka, určitě po ni sáhnu a možná si znovu přečtu i její tři předchůdkyně

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Jelikož před pár dny vyšel třetí díl, vzala jsem si první dva díly k četbě znovu a opět jsem se hodně zasmála, nejvíce asi u tohoto prvního, netvrdím, že se jedná o nějaké nezapomenutelné dílo, které by si každý musel přečíst, netvrdím ani, že by cena za humoristický román roku byla namístě, nejsem ani toho názoru, že toliko sprostých slov je v pořádku, tvrdím jen, že jsem se opět hodně smála, celé panoptikum hlavních postav mám ráda a věřím, že po pár letech si knihy zase v nějakém pošmourném období ráda vezmu a opět se u nich budu smát. Uznávám, že tento druhý díl je výrazně slabší než první, možná se v něčem i opakuje, ale je opravdu těžké toto opakování a podobnost určitých situací hodnotit negativně, když se děj prostě odehrává v tom samém prostředí, hlavní hrdinové stále žijí své životy na tom samém místě, tak je to holt podobné.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

05.11.2016 5 z 5