Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Poslech audioknihy

V knihovně manželů Bantryových je nalezena mrtvola mladé krásné blondýnky. V St. Mary Mead to způsobí samozřejmě obrovské pozdvižení a v centru podezření je ihned samotný plukovník Bantry. Jeho manželka požádá o pomoc svou přítelkyni slečnu Marplovou, která jako vždy zdárně sekunduje policii a pomůže případ objasnit...

02.11.2021

Pro mě osobně to byl velice silný příběh, skvěle napsaný. Dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých informací, nad mnohými z nich mi bylo velice ouzko. Příběh Hong Čehi ve mně bude doznívat ještě dlouho.

01.11.2021 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Děj knihy se odehrává v pro mě naprosto úchvatném prostředí zasněžené Aljašky. A i když se neodehrává pouze v zimě, zima zde každopádně hraje prim. Již samotné prostředí ve mně vyvolává dojem klidu, míru, pohody, i když je mi samozřejmě jasné, že život zde jednoduchý a idylický zas až tak úplně nebude. Ale četlo se o tom krásně.

30.10.2021 5 z 5

Jak se peče vánoční láska Jak se peče vánoční láska Jitka Sani (p)

Kniha obsahuje 7 pohádkových příběhů, které spojuje pekárna dědy Matyáška. Spolu s dědou v ní pečou úžasné vánoční cukroví kočička Vanilka a pejsek Smíšek. V těchto kouzelných vánočních pohádkách vystupují i andělé, skřítci, víly, permoníci, čerti a dráčci. Kniha je úplně ideální na společné čtení rodičů s dětmi, kdy si můžete spolu s vašimi ratolestmi zkrátit a hlavně zpříjemnit čekání na ten nejkrásnější den v roce, na Štědrý den. Jsou to moc milé pohádky, bez nějakých Santa Clausů a podobných záležitostí, ryze české, ryze naše.

28.10.2021 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Já jsem nadšená, je to možná proto, že Diane je má velmi oblíbená autorka, ale prostě nemohu jinak než chválit. Na tuto knihu jsem se hrozně moc těšila a dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Postupné odhalování minulosti a toho, co se kdysi v Edentonu stalo, bylo skvělé a já hltala stránku za stránkou, a tentokráte musím chválit i linku současnou. Morgan a její postupné navracení se do společnosti a hledání sebe sama, vyrovnávání se s výčitkami svědomí, bylo velmi dobře ztvárněno. Edenton roku 1940 bylo město, kde panovalo ještě spousta předsudků, bylo to jižanské městečko, takže je vám všem asi jasné, jakého rázu tyto předsudky byly.

27.10.2021 5 z 5

Španělský slib Španělský slib Karen Swan

Autorka pro mě byla velkou neznámou a po přečtení knihy musím napsat, že jsem spokojená. Kniha má bezmála téměř 400 stran a nudit se čtenář určitě nebude.

Tento výlet do slunného Španělska měl v sobě vše, co mám na románech podobného typu ráda - zajímavé prostředí, dvě silné ženské hrdinky a záhada v podobě pohnuté staré rodinné historie. A romantickým duším mohu slíbit i velkou lásku.

26.10.2021 3 z 5

Švadlenin dar Švadlenin dar Fiona Valpy

Kniha má velice podobné schéma jako autorčiny předchozí knihy MOŘE VZPOMÍNEK a KAM VČELY CHODÍ SPÁT, pokud se vám tedy líbily tyto dvě předchozí, budete spokojení i se ŠVADLENINÝM DAREM. Je vidět, že autorka si opět poctivě nastudovala období, o kterém píše. Také musím vyzdvihnout fakt, že kniha je v té minulé části zaměřená na silné a statečné ženy. Mám ráda válečné příběhy, kde ženy hrají prim. Kniha samotná je věnována památce několika agentek SOE, které statečně bojovaly spolu s příslušníky francouzského hnutí odporu a bohužel se nikdy nevrátily z koncentračních táborů. Tato fakta ve mně vždy vyvolají silné pocity a nejinak tomu bylo i u tohoto příběhu, kdy mě samozřejmě mnohem více pohltila a zajímala ona linka minulá, ta byla skvělá, četla se jedním dechem. A jsem ráda, že jí v knize bylo věnováno více prostoru. ŠVADLENIN DAR mě opět velmi mile potěšil a utvrdil v tom, že knihy této autorky mě baví, byť se u nich dá vysledovat určité stále se opakující schéma a téma, ale vůbec mi to nevadí.

24.10.2021 3 z 5

104 pater 104 pater Andy Griffiths

ZTŘEŠTĚNÝ DŮM NA STROMĚ 104 PATER je již devátým dílem z výborné dětské série, kterou jsem si zamilovala již před lety, kdy ji začala číst dcera. Tato série je originální, vtipná, dynamická, Andy a Terry jsou borci, kteří mě baví a v jejich domě na stromě bych bydlela teda hned.

24.10.2021 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Jedna dcera, dva otcové, krutá 2.světová válka. Jeden z nich je Žid, druhý Němec. Ptáte se, jak je to možné? Odpověď najdete v románu ESTERČINI OTCOVÉ od chorvatské autorky Hany Radulićové.

Románů z tohoto období je dvanáct do tuctu, kolikráte si říkám, že již na toto téma bylo vše napsáno. Čas od času se ovšem objeví kniha, která je něčím jiná. A kniha ESTERČINI OTCOVÉ je přesně taková, alespoň pro mě.

23.10.2021 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Poslech audioknihy

Dá se říci, že je to jeden z mých nejoblíbenějších dílů ze série s všetečnou starou dámou slečnou Marplovou. AGATHA v ní stvořila tak geniální postavu, že to snad ani není možné, nikdy mě to nepřestane znovu udivovat. Miluji dámu ze St. Mary Mead, miluji to prostředí malých anglických městeček/vesniček, to jak dokáže slečna Jane pomocí zdravého selského rozumu a letitých životních zkušeností krůček po krůčku odhalovat motiv a nakonec odhalit i samotného vraha. To je něco tak úžasného, že pokud je zde ještě někdo, kdo nečetl od AGATHY nic, napravte to, prosím.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

23.10.2021 5 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Pro mě osobně v knize nebylo ani na chvíli nic pozitivního, byla to učiněná depka, ale skvěle napsaná. Nikdo mi tady nebyl sympatický, dokonce ani Rose Gold coby oběť, všichni mi přišli totálně ujetí, to se jinak nedá napsat, přečtěte si knihu a pochopíte, co mám na mysli.

20.10.2021 4 z 5

V kolektivu oblíbená V kolektivu oblíbená Pavel Taussig

Hlavní hrdinkou této novely je mladá žena Hana Kováčová, které kvůli zatčení jejího otce nebylo umožněno dostudovat. Nastupuje proto na místo doručovatelky do národního podniku s názvem Slovenské nakladatelství beletrie. A čtenář spolu s ní poznává zákulisí tehdejších národních podniků, kterým málokdy šéfovali odborníci, mnohdy to byli spíše soudruzi s neposkvrněným kádrovým profilem. Myslím si, že se autorovi díky jeho vlastním zkušenostem, kdy před svou emigrací pracoval rovněž v nakladatelství, povedlo celkem věrně zachytit atmosféru, která v takových podnicích mohla být.

17.10.2021 3 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Nebudu zde tvrdit, že by byla kniha v něčem originální, podobné téma na spoustu různých možných způsobů již zpracováno bylo, nicméně se to moc hezky četlo a já si užila každou stránku, nenudila jsem se a postupně jsem díky retrospektivním částem přicházela na to, co se vlastně v minulosti sester všechno událo... Nečekejte veselé čtení, zde je život ukázán spíše z té temnější stránky, ale i ta někdy k životu patří.

16.10.2021 4 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Z knihy si odnáším velice smutné, až depresivní pocity, mnohdy jsem ji musela i na chvíli odložit, abych vstřebala tolik bolesti, dost často zbytečné. Svět je někdy hodně smutné místo k životu, važme si toho, co máme.

14.10.2021 4 z 5

Hotové kočičí divadlo Hotové kočičí divadlo Alice Pantermüller

Všechny díly jsou velmi pěkně ilustrované a jelikož je tam obrázků opravdu hodně, jsou vhodné i pro čtenáře, kteří čtení zase až tak neholdují. Cílovou skupinu bych viděla tak mezi 8-10 lety. Autorka vymyslela moc sympatické hlavní hrdiny. Je to milé, vtipné a každý díl přináší vždy nové a neotřelé dobrodružství. Věřím tomu, že právě proto je tato série mezi dětmi oblíbená.

13.10.2021 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Kniha má šílené tempo, prakticky se nedá odložit, chtěla jsem si ji šetřit, ale nešlo to. Stránku za stránkou nabírá větší a větší grády, které si udrží až do posledních řádků. Toto je prostě thriller dle mého gusta. Smekám klobouk před autorkou, že dokáže vymyslet něco takhle zapeklitého, ale zároveň výborného.Teď už mi nezbývá napsat nic jiného než - akutně potřebuji další díl.

12.10.2021 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o Česku Dědečku, vyprávěj o Česku Ladislav Špaček

Poslech audioknihy

Příběhy pana ŠPAČKA Jsou milé, s náznakem jemného humoru a navíc nenápadnou a velmi příjemnou formou vzdělávají mladé čtenáře, což já oceňuji ze všeho nejvíce. A co ještě nesmím opomenout, tak je fakt, že se mi na této sérii moc líbí vztah Viktorky s dědečkem, je to čirá radost!

11.10.2021 5 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Suma sumárum - nádherně stísněná atmosféra místa odříznutého od civilizace, kvanta sněhu, zlověstně se tyčící štíty hor nad hotelem. Pokud přesně toto máte rádi a přežijete poněkud krkolomný začátek a poněkud psychicky nevyrovnanou hlavní hrdinku, která byť je policistka, tak vyšetřuje jako amatér, směle se do tohoto dílka pusťte.

10.10.2021 3 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Setkáme se zde s většinou mluvnických jevů napříč celým jazykem českým, máme zde spoustu chytáků a zapeklitých libůstek, které nám náš mateřský jazyk přináší. Ať si již prostudujeme 100 perliček či 100 přešlapů, vždy po 25 případech následuje diktát, který prověří naše znalosti, a to se mi moc líbí, protože si hned můžeme vyzkoušet, jak na tom jsme. Diktáty jsou přesně sestavené tak, aby cílily opravdu na mluvnické jevy, které se v předchozích 25 perličkách či přešlapech probíraly.

08.10.2021 5 z 5

08.10.2021 5 z 5