Knihomolkajá Knihomolkajá komentáře u knih

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Za mě ne a pokud chcete něco s podobnou tématikou, pak sáhněte po Spřízněncích čarodějů. Je to mnohem lepší a nestřídají se u toho autoři. Tohle mě tedy upřímně ani trochu nezaujalo a ke čtení jsem se musela přemlouvat. To je potom již hodně špatné. Čtení jsem nedokončila a asi se k ní již nikdy nevrátím. Tohle bylo zklamání.

18.06.2018 odpad!

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

NEDOPORUČUJI ČÍST MOU RECENZI, POKUD JSTE KNIHU NEČETLI. MOHLO BY VÁS TO ZBYTEČNĚ ODRADIT!!!
Je to pár dní, co jsem knihu četla a i když jsem to nechala v hlavě uležet, stále netuším, co k tomu napsat. Kniha ve mně vyvolala velmi rozporuplné pocity a jen nad vybíráním počtu hvězdiček jsem strávila věčnost. Já vážně nevím. Nevím, jestli se mi kniha spíše líbila, nebo spíše nelíbila.
Děj mě od začátku velmi mrzel, protože mi to přišlo vážně na hlavu. Další část byla jen o Feyriným zvykání si na svůj osud, což byla nejen, že nuda, ale dokonce jsem již začínala počítat strany do konce, což jen tak u něčeho nedělám. Pak se něco konečně stalo, což vyústilo do další nudy, když musela Feyre odjet domů, ze kterého se najednou stal palác. Pak následovala nějaká ta rebelie, kdy hrdinka utekla nazpět do záporačkou zničené říše. Rozhodla se, že lásku svého života zachrání. Mimochodem jsem Tamlina naprosto nenáviděla již od samého začátku. Pak jsem se zděsila, když mi najednou začalo připadat, že je postava záporačky naprosto zbytečná a od zotročovatelky lidstva má hodně daleko. Následovaly tři úkoly, což byla snad největší nuda z celého příběhu. Ty ale hrdinka zázračně zvládla a happy end je na světě. Na konci příběhu mi navíc opravdová neutuchající láska k Tamlinovi nějak chyběla. Místo toho jsem si opravdu zamilovala Rhysanda. Jeho postava nebyla jediná plochá jako prkno a vyvolala ve mně alespoň emoce vzteku, když nic jiného. Stejně se vsadím, že se nakonec Feyre zamiluje do něho. Že by tu byl další odporný milostný trojúhelník? :D
Co mě opravdu mrzelo, bylo to, že byla kniha jen další vykrádačka. V tomhle se hodně podobala Sněhu nebo popelu. Stejné klišé s docela dobře předvídatelným dějem.
Kniha byla vážně dosti špatná, ale styl psaní autorky mi tak nějak nedovoluje označit knihu za odpad, protože to tento kus dosti zachránilo. O autorčiných kvalitách se doufám brzy přesvědčím u Skleněného trůnu, který by již žádnou pohádkou inspirován být neměl.
I tak plně doporučuji k přečtení, protože, co si budeme, je to Sarah Janet Maas. Čtení vás bavit bude, i když se asi místy budete chytat za hlavu a je to velmi příjemné a vcelku jednoduché na přečtení. Enjoy. :D

02.06.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Připadám si tu trochu jako černá ovce, ale pro mě ta kniha nebyla nic moc zázračného. S knihou jsem se prala asi dva týdny a ne a ne ji dočíst. Styl psaní mi nesedl a je to ani ne 24 hodin, co jsem knihu dočetla a připadám si, jako bych četla jen anotaci. Na druhou stranu se mi moc líbil konec, který jsem pak již přečetla jedním dechem. Dávám dvě hvězdičky a to jen proto, že je to dobré téma, že je tam spousta pěkných momentů a že je to česká kniha. Určitě doporučuji zkusit, protože je tu spousta lidí, která si knihu zamilovala.

22.05.2018 2 z 5

U takovýchto knih lituji, že lze dávat jen pět hvězdiček. Nyní mě v celku mrzí, že jsem některé knihy ohodnotila stejnými pěti hvězdami jako tuto, i když si tato kniha zaslouží více než ostatní.
Od knihy jsem čekala něco trochu jiného, ale hned od začátku jsem byla doslova vtažena do děje. Hrozně moc jsem si přála, aby kniha nikdy neskončila a ke konci jsem ztrátu jednoho pasažéra lodi dokonce i obrečela. Při čtení jsem se naprosto vcítila do problémů postav a ani jedna z nich mi nebyla nesympatická. Pro někoho bohužel, pro někoho bohudík se autorka nevyvarovala sprostým slovům a častým zmínkám o sexu, což knize dodávalo zase trochu jiné kouzlo a konverzacím mezi postavami to přidávalo na reálnosti.
Kniha úžasná a všem vřele doporučuji. Toto je jedna z těch knih, které mi do budoucna něco daly a budu na ně ještě dlouho vzpomínat.

15.05.2018 5 z 5

Tajemství koruny Tajemství koruny Adam Jay Epstein

Stejně, jako v prvním díle... Skvěle napsaný děj, který mě před pár lety opravdu chytl. Škoda, že pokračování knihy odmítá nakladatelství vydat.
Pro každé dítě vřele doporučuji. Mě v dětství kniha naprosto fascinovala. Jen je po dočtení druhého dílu těžké, se s tak skvělou sérií předčasně rozloučit.

Spřízněnci čarodějů Spřízněnci čarodějů Adam Jay Epstein

Kniha z mého mladí. Sice mi bylo nějakých deset let, ale řekněme, že to je ještě mládí. Naprosto dokonalá kniha. Jedna vůbec z prvních, která by mě kdy tak zaujala, že bych si ji musela koupit. (alespoň v té době) Škoda jen, že v Americe vyšel čtvrtý díl a naše česká nakladatelství odmítla nadále knihu vydávat. Je to škoda, ale i tak na tuto knihu budu myslet jen v dobrém. :)

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

Kniha mě pravdu zaujala. Měla opravdu hodně nedokonalostí, ale za tím vším se skrýval neuvěřitelně talentovaný autor. Občas jsem se ale v ději ztrácela. Kniha mi sedla a vyhodnocuji ji jako jednu z nejlepších, co jsem kdy četla.
Všem se zájmem o toto téma vřele doporučuji.

08.05.2018 5 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Taková klasická oddechová, vtipná kniha, která dokáže zaujmout.
Vřele doporučuji pro každého, kdo má rád kočky, nebo jen humor.

08.05.2018 4 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

OBSAHUJE SPOILERY!
Průměrnost prvního dílu jsem přičítala mladému věku autorky v době, kdy knihu psala. Tomu také odpovídala moje recenze na první díl. Nápad to byl ale dobrý a já jsem čekala, že se za ta léta něco změní a autorka bude rozvážnější a tak nějak poučenější o světě kolem. Posun v systematice psaní, v rozvíjení a psaní děje vidím, ale to je tak jediné plus, které knize mohu přičíst.
Tím, jak autorka první díl uzavřela, se dostala na tenký led. Již od začátku bylo jasné, že když si hlavní postava myslí, že je Angra na živu, tak to tak na 100% bude. Bohužel se tam autorka špatně utkala s důvodem, proč poslat Meiru pryč od hlavního dění. Po otevření hlavního zdroje magie (nebo jak tam tomu vlastně říkali), jsem tušila, že je všechno špatně, ale hledání klíčů a jejich snadné nacházení již byla klasická young adultka, kdy se hrdince nacházení klíčů vždy povedlo na první myšlenku. Meira, jako klasická puberťačka, byla úplně jiná než v prvním díle. Její chování se neuvěřitelně změnilo a já měla pocit, že ji Angra v prvním díle přece jen zabil a nastrčil nám tam jen její klon. Hlavní hrdinka tam pořád bojuje sama se sebou, s tím, že musí zemřít, že není schopná ovládat svou magii, že si nemůže vybrat mezi dvěma kluky (jednou jí je sympatický ten, o dvě stránky dál zase tamten) a celý příběh je jen uměle natahovaná zápletka, která se nakonec vyústila do ničeho. Druhý díl, když si to tak shrnu, vlastně skoro o ničem nebyl. Vaření z vody bylo opravdu to nehorší, co mohla autorka udělat.
Třetí díl si ze zvědavosti přečtu, protože nemám to srdce tu sérii nechat plavat, ale u všech sněhů na výsostech, tohle byl snad ještě větší propadák než první díl. (Z těch jejich hlášek jsem fakt nemohla. :D ) I tak knihu doporučuji, protože je přece jen propracovanější než díl první. Ale že by to ve mně něco zanechalo, to opravdu ne. Stejně, jako první díl ode mě získává tři hvězdičky a pokud vám je dvanáct, třináct let, myslím, že si knihu zamilujete, ale já asi opravdu nejsem cílová skupina.

08.05.2018 3 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Kniha nebyla vůbec špatná. Všude byla nějaká akce, autorka se nikde nezdržovala více rozvinutým popisem. Bohužel mě opravdu zklamal konec knihy. Já jsem se na vyvrcholení tak těšila a ona nám tam předložila toto? Vážně? Vysvětlení účelu celé sociální sítě bylo na konci psáno tak, že jsem z toho měla pocit, že autorka nutně potřebovala všechno vysvětlit a tak to všechno nechala záporačku vykecat své zajatkyni na konci klasickým stereotypem. I tak byla kniha velmi dobře napsaná, škoda jen toho na můj vkus ukvapeného závěru.

30.04.2018 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha ve mě zanechala opravdu hluboký dojem. Prvních sto stran jsem se sice zmateně přehrabovala textem s nadějí, že konečně pochopím, co se mi autorka snaží sdělit, ale poté, jako by mi v mozku přeplo a kniha začala neuvěřitelně rychle utíkat. Možná to bylo surovým stylem psaní autorky. Celý koncept i následovné provedení knihy byly opravdu špičkový a rozhodně tuto knihu zařazuji mezi nejlepší knihy tohoto žánru, co jsem kdy vůbec četla.

30.04.2018 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Kniha byla lehká na přečtení a spíše oddechová. Jako u každé knihy podobné této, jsem se tak nějak nebyla za celou dobu schopná smířit s milostným trojúhelníkem, který tam skoro po celou dobu trvání knihy figuroval. Děj, ani styl vyprávění mi nesedl a počet stránek nesouhlasí množství děje, který by v knize měl být. Vzhledem k tomu, že je to prvotina autorky, jsem v hodnocení mírnější, ale běda, jestli bude druhý díl stejně dětinský. Autorka byla opravdu velmi mladá, když tuto knihu psala, takže byla průměrnost knihy předvídatelná. Uvidíme, zdali mě mile překvapí druhý díl. (Později dopsáno.... nepřekvapil. Jen si můj komentář nejděte. ;))

30.04.2018 3 z 5