Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Někdy se mi stává, že si knihu přečtu až díky filmové/seriálové adaptaci. A to je přesně tento případ. Kdyby nebyl seriál, pravděpodobně by kniha zatím ležela nepřečtená.
Příběh je jedno obrovské klišé, jenže to klišé zkrátka funguje. Jsem jako ta rybka, co se chytne na udičku, tyhle příběhy mě prostě baví.
Chudá slušná holka a bohatý spratek (nejde to říct jinak, protože ze začátku se James opravdu chová jako spratek :-D ), hate-love romantická linka, vztah jako na horské dráze a nesouhlas okolí.
Ruby je sympaťanda a chvilkama mi jí bylo fakt líto. No a James je prostě.. James. Jejich sbližování se mi líbilo, vyprávěno je z pohledu obou, yes!
Bylo skvělé číst jejich myšlenky a to, jak na sebe postupně mění názor, jak se brání a zároveň po sobě touží a to nejen fyzicky.

V závěru jsem chtěla s knihou švihnout někde do kouta, i když jsem něco podobného čekala. Na druhý díl jsem zvědavá, dle hodnocení by měl být ze všech dílů nejslabší, uvidíme.
Zachraň mě ale nehodnotím plným počtem, protože mi tam k dokonalosti ještě něco chybělo.

20.06.2024 4 z 5

Můžeš říct: Miluju tě Můžeš říct: Miluju tě Nofreeusernames (p)

Můžeš říct: Miluju tě obsahuje tři romantické novely inspirované alby Taylor Swift. Chtěla bych moc vyzvidhnout grafické zpracování knihy, které je boží, do detailu vymazlené. Jediná škoda, že je vazda docela tvrdá a bolí z ní ruce.

1. Můžeš říct: Miluju tě, nebo nos můj dres na každej zápas od Monči - 3,5*
Příběh o druhé šanci, od přátelství přes odcizení až k lásce. Vyložene jako hate to love bych ho nenazvala.
Od začátku předvídatelné, ale pěkné, oddechové.
Maddie byla sympaťanda, obdivovala jsem její talent na šití a dobrosrdečnou povahu. Lucas si mě ovšem získal až skoro v závěru, 2/3 mě jeho chování mrzelo a štvalo. Hodně mu pomohly jeho tweety. Jeho kamarádi z týmu byli pěkní blbečci, zvláště jeden z nich.

2. Můžeš říct: Miluju tě, nebo bojím se výšek, ale s tebou bych skočila do neznáma od Oly - 4,5*
Olyn styl vyprávění mi zkrátka sedí, tento příběh je za mě nejlepší. Je vtipný, svižný, krásně se čte. Asher je oproti Lucasovi naprostý miláček. Tessy mi bylo líto za to, co si prožila. Mezi nimi to od začátku jiskří a vše působí uvěřitelně, i když rychle. Chatové konverzace jsou moc fajn zpestření. A spolubydlící Mateo je skvělá postava!

3. Můžeš říct: Miluju tě, nebo vždycky budu Watsonem k tvému Sherlockovi od Marky - 3*
Poslední novela mi sedla nejméně, byť jsem se na příběh těšila, protože mám ráda detektivky. Příběh sice není úplně špatný, ale nutno říct, že by potřeboval více propracovat. Navíc jsem měla dojem, že se vlastně první půlku nic moc neděje a v druhé bylo zase všechno hrr. Romantická linka F+F mě nejdřív překvapila, ale proč ne. :)

Za knihu děkuji společnosti Albatros Media.

20.06.2024 4 z 5

Anglická lekce Anglická lekce Natasha Boyd

Aaach, to byl tak krásný a silný příběh. Francouzská lekce byla parádní, ale ta Anglická? Ta je pro mě ještě krapet lepší. Andrea i Evan mi přirostli k srdci už v předchozím díle a na jejich příběh jsem se tak těšila. Hezky to mezi nimi jiskřilo a bylo jasné, že někdy ta sopka musí vybuchnout!
Andy si prožila peklo a vyléčit raněnou duši nebylo jednoduché. Evan coby žhavý bodyguard neměl chybu, byl vtipný a odhodlaný jít přes mrtvoly, aby Andreu ochránil. Zamilovala jsem se, tím spíš, jak do sebe v závěru všechno dokonale zapadlo.
Musím říct, že mě i překvapilo vyústění linky s Angusem, čekala jsem jiné zakončení a za tohle překvápko dávám palec nahoru.
Prostředí, ve kterém se příběh odehrává opět krásně popsané, na Francii zkrátka nedám dopustit.
Pokud hledáte čtení na léto, tak tato duologie je to pravá!

19.06.2024 5 z 5

Obchůdek s poklady Obchůdek s poklady Rebecca Raisin

Tento díl mě bavil o malinko víc, protože byl kromě romantické zápletky doplněn i mírnou detektivní linkou, která příběh hezky zpestřila.
Anouk mi jako hrdinka neskutečně sedla. Líbil se mi její zápal pro svou práci, hlavně to, že se snažila o každé věci, kterou měla následně prodat, zjistit informace z minulosti a zajímavé příběhy, které se s nimi pojily. Některé doslova chytly za srdce. Její ex byl mimochodem mega blbec.
Zato Tristan mě od začátku zaujal, velký sympaťák s charismem a byla jsem zvědavá, co se z něj vyklube. V průběhu jsem si vytvořila dvě teorie, ovšem tu první jsem prakticky hned, co mě napadla ona myšlenka, zavrhla a ta další se ukázala jako správná. Jsem prostě dobrá. :-D
Opět je nádherně popsaná Paříž, že má člověk pocit, jako by tam sám byl a celkově to prostředí okolo starožitností je moc fajn.

19.06.2024 5 z 5

Obránce mimo hru Obránce mimo hru Leah Brunner

(SPOILER) S hokejovými romancemi se roztrhl pytel. Vadí to? Ani v nejmenším!

Obránce mimo hru je moc milá, vtipná jednohubka, u které jsem se většinu času culila jak měsíček na hnoji. Je škoda, že příběh nemá třeba o 50 stran více a není rozvinutější, ale na odpočinek je ideální volba.

Kniha je bez nějakých výraznějších dramat, ale autorka se nebojí otevřít závažnější témata.

Andie mi byla sympatická, i přes její nezájem o hokej...
A Mitch? To je prostě méďa.
Oblíbila jsem si i Mitchovy spoluhráče a moc mě těší, že další díl bude o Colbym.
Snad se tedy dočkáme překladu.

Upřímně jsem čekala i nějakou tu peprnější scénku, ale i bez ní jsem se v pohodě obešla. ;)

15.06.2024 4 z 5

Nečekaný polibek Nečekaný polibek Petra Martišková

Další skvělá kniha od Petry!
Alex mi byla sympatická, líbil se mi její vztah s tátou a bavila mě její prořízlá pusa. Občas byla docela naivní, ale vlastně jsem se ani nedivila.

Autorka do příběhu zakomponovala milovaný hokej, ovšem pozor, hrála ho právě Alex. A byla fakt dobrá!

Maxík, který rád chodí k rybníku :D je miláček. Byť preferuji "bad boye", Max mě dokázal okouzlit svou povahou, milým vystupováním i humorem a ochranářskou stránkou.

Mezi Alex a Maxem to jiskří, ale jejich vztah je krapet komplikovaný, díky jistému problémku.
#zakazanalaskavibe

Kniha je vyprávěna z pohledu obou hrdinů, což je samozřejmě skvělé. Čte se krásně, je vtipná, stránky mizí pod rukama. Většinu vedlejších postav si nejde neoblíbit, ale jsou tu i takové, které lezou na nervy, nebo je vyloženě nesnášíte.
Nemohu jinak než moc doporučit.

15.06.2024 5 z 5

Osud v mlze Osud v mlze Kleris Sztefková

V tomto románu máme hlavní hrdinku Zakarí, krásnou a temperamentní španělku, která (doslova) narazí na charismatického Santiaga. Ach, bože Santiago! To je opravdu muž snů!
Jejich sbližování je pomalé a krásné. Jenže jejich cesta ke štěstí nebude jednoduchá, protože někdo touží po pomstě...

I když má kniha přes 500 stran, nebyl moment, kdy bych se nudila. Tempo bylo poměrně oddechové, zároveň se však neustále něco dělo a v závěru příběh vygradoval. Poslední strany jsem ani nedýchala a nešlo udržet slzy. Tak mě to pohltilo.

Ex přítel Zakarí byl naprostý šílenec, sobec a dělalo se mi z něj zle. Ble.
Naopak partička mužských, která se motala okolo Santiaga, byla parádní. K Nerimu jsem si hledala cestu déle, ale nakonec si ho také nešlo neoblíbit.

Zaujalo mě i originální prostředí, příběh se totiž odehrává velkou část v Emirátech, konkrétně v Abú Dhabí, ze kterého úplně sálal luxus.

Hodnotím 5*/5* a budu doufat, že se třeba dočkáme i pokračování.

15.06.2024 5 z 5

Ztracen na Hedvábné stezce Ztracen na Hedvábné stezce Martin Půlpán

Zeměpis mě nikdy nebavil a cestopisům jsem se vyhýbala obloukem. Teď si klepu na čelo a říkám si, mám co dohánět. Na světě je tolik zajímavých a krásných míst, které nikdy nenavštívím, ale můžu si o nich aspoň přečíst. :)

Díky @lost_czech_man jsem mohla "procestovat a prožít" jeho cestu po tzv. Hedvábné stezce - starodávné karavanní trase. Turecko, Írán, Arménie, Gruzie, Abcházie (o její existenci jsem neměla ani tucha), Ázerbajdžán, Turkmenistán, Uzbekistán, Kyrgyzstán, Kazachstán, Tádžikistán a na závěr Čína.

Co mě zarazilo ale vlastně ani tak nepřekvapilo, že Českou republiku v těchto zemích málokdo zná, ale chytají se u Československa. Pff. :-D

Kniha je opravdu nadupaná informacemi, plná dobrodružství, dobrosrdečných lidí ale i nebezpečných situací. Autor má můj obrovský obdiv.
Četla se dobře a líbilo se mi, že text byl doplněn krásnými ilustracemi i fotografiemi. Je to bichlička a občas už hlava jednoduše vypínala, ale dozvěděla jsem se toho spoustu nového a hlavně mě některé země příjemně překvapily.
Pozoruhodná architektura, různorodé krajiny, kultury a zvyky i trocha historie.
Doporučuji a díky za možnost poznat kus světa zase z jiného úhlu pohledu.

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Tato jednohubka obsahuje 3 příběhy a podle mě se docela těžko hodnotí. Je to hnus, ale splnila to, co jsem od ní očekávala. Nic víc ním míň - brutalitu, zvracené sexuální praktiky a násilí, ponižování, hokusy pokusy na lidech a další nechutnosti.
Zoey se mi líbila, obdivovala jsem, že se nenechala zlomit. Takovou "hubnoucí proceduru" opravdu nechceš.
Rozhodně to není nic pro slabé povahy a žaludky, i mně se konkrétně u druhého příběhu Jasmín a česnek dělalo lehce nevolno a to vydržím hodně. Opravdu chuťovka, fujky, díky nechci. :-D

Přečtení rozhodně nelituju a hodnotím 4*/5*, jednu hvězdičku strhávám především za třetí příběh Experiment s podstatou lidstva, který mě upřímně už tolik nebavil.

Hluboko ve vášni Hluboko ve vášni Sharon Page

Hříšní vévodové 1 aneb Hluboko ve vášni.
Historicko-romantický román s dávkou erotiky a navíc okořeněn špionážní/detektivní linkou, což mě hned zaujalo.

Příběh se odehrává v Londýně roku 1819, hlavní hrdinkou je Helena, guvernantka a zároveň špionka, která má za úkol sledovat jistého vévodu, který je podezřelý z vlastizrady. Vévoda je velmi pohledný s pověstí prostopášníka a Helena začíná víc a víc propadat jeho kouzlu...

Náš vévoda na prvních stranách zaskočil nejen Helenu ale i mně svou přímočarostí (na tu dobu) a upřímností, ale je to zkrátka muž, který ví co chce a taky si to vezme.
Trochu mi ovšem vadilo, že byl charakterově podobný Christianovi Greyovi z 50 odstínů. Nedobré dětství, jizvy, žádné dotýkání,...
Helena byla odvážná a ochotná se obětovat pro dobro rodiny, ale její naivita mě v některých situacích vytáčela. A chvilkama jsem na ni v duchu řvala, ať konečně řekne pravdu!
Čtení mě bavilo, byla jsem zvědavá, co vévoda skrývá. Od určitého momentu ta napínavá zápletka začala být předvídatelná, nicméně mi to ani trochu nevadilo. Některá tajemství a odhalení, které postupně vyplouvaly na povrch, stejně překvapily. A některé hodně.

Začátek knihy nenechá na pochybách, že se bude jednat o peprné čtení. A taky že jo. 3 papričky na obálce sedí. Navíc tématika BDSM.

Anna O. Anna O. Matthew Blake

Kniha mě zaujala prakticky okamžitě svým zajímavým tématem.
Příběh je vyprávěn hlavně z pohledu Bena, ale nechybí i kapitoly jiných postav. Zajímavé jsou části z Annina deníku. Vyloženě sympatický mi nebyl asi nikdo, ale Benovi jsem fandila. Bylo mi i líto jeho rodinné situace.
Kapitoly jsou kratičké, děj napínavý, který postupně graduje, především tedy ve druhé polovině. Autor nechává na pochybách až do samotného závěru a musím říct, že jsem na konci zůstala s otevřenou pusou a docela mě to i naštvalo.

Na můj vkus je zde ale příliš mnoho zdlouhavých popisů i informací, bez kterých bych se klidně obešla. Občas jsem se přistihla, že se nudím a myšlenky utíkají jinam. Zkrátit o nějakých 50-60 stran by podle mě neuškodilo.
Na druhou stranu věřím, že ten, kdo se v detailech vyžívá, bude nadmíru spokojený.
Pokud máte rádi psychologické thrillery, které vám zamotají hlavu, tak Anna O je ta pravá.

Za sebe hodnotím 3,5*/5*.

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

Jak už název napovídá, Padesát odstínů ostudy je parodie na Padesát odstínů šedi. Autor si zde však dělá srandu i z jiných knih či filmů. Člověk ji musí brát s velkým nadhledem pro odreagování a pobavení.
Je to přehnané, absurdní, střeštěné, ale vtipné a to až tak až tak, že jsem u několika částí brečela smíchy.
Earl Grey, který je pro svou vyvolenou schopný vypustit Tichý ocean a tupá Anna, která se dloube v nose. To je prostě tak blbý, až je to skvělý.
Občas se teda našly části, které byly slabší, ale celkově tato jednohubka splnila svůj účel.

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

U této knihy mě na první pohled mě zaujala obálka i název. Vlastně sama nevím, co jsem od ní čekala, ale nedostala jsem úplně to, co jsem doufala.
Bohužel první polovina působila nezáživně a čtení mě moc nebavilo, druhá půlka však příběh zachránila. Byla svižnější, zajímavější i tajemnější. Musím vyzdvihnout i dobře popsanou atmosféru.
Hazel žije v době, kdy si ženy nemohou moc vyskakovat. Prakticky od malička je zasnoubená, nicméně po manželství netouží, raději by studovala medicínu. Je ochotná pro to udělat prakticky cokoliv, jen tak se nevzdá.
Jack obchoduje s těly vykopaných z hrobů, což se Hazel náramně hodí. Potřebuje totiž těla na pitvu a studování, aby mohla složit lékařskou zkoušku.
Do toho se začne šířit nemoc, na kterou mnoho lidí umírá..
Romanická linka, o které jsem si díky názvu naivně myslela, že bude výrazná, tak tomu tak nebylo. Nicméně vše plynulo přirozeně, ti dva se hledali, až se našli. Zvláště jeden jejich moment mi přišel bizarní a milý zároveň.
Hazel a její odhodlání dosáhnout svéhu snu, bylo opravdu obdivuhodné, neměla to jednoduché. Nebyla to křehká květinka, jak by se na první pohled mohlo zdát, což se mi moc líbilo. A záviděla jsem jí její žaludek.
Je to zajímavá kniha, možná zbytečně natahovaná dalším dílem, ale uvidíme, jak se Hazel bude dařit dál.
Do druhéhu dílu jsem se pouštět nejdřív fakt nechtěla, ovšem zvědavost je holt silnější.

27.05.2024 3 z 5

Mladá dáma Mladá dáma Evelyn Skye

Příběh začíná opravdu pohádkově. Hlavní hrdinka Elodie žije ve velmi chudé zemi, když se o ni znenadávní začne ucházet bohatý princ Henry z ostrovního státu Aurea. Jakožto dcera vévody a dědička panství, která má vůči své zemi povinnosti, neváhá a nabídku na sňatek přijme. Její lid tak už nebude nikdy trpět a žít v bídě, no není to úžasné? Jenže je tu samozřejmě háček, nic není zadarmo a Elodie brzy pochopí, jak chutná zrada...

Elodie je hrdinka, kterou si nejde neoblíbit. Statečná, chytrá, pevně rozhodnutá přežít a pomstít se těm, kteří se nejen na ní dopustili takové ohavnosti.
Kniha je vyprávěna v er-formě a kromě kapitol Elodie se sem tam objeví i kapitoly jiných postav. Můžeme si tak krásně udělat obrázek o jejich charakterech.
Trošku mě mrzí, že jim nebyla venována větší část. Třeba Henrymu, který na mě ve filmu působil jako takový poslušný pejsek, který udělá co maminka řekne. :-D A tady ne, tady měl svoji vlastní hlavu, byl to pěkný hajzlík a mohl ukázat ještě víc, co v něm je. Škoda.
Bavily mě i části Victorie a zvláště jeden moment teda překvapil.
Na závěr si neodpustím alespoň malinké srovnání kniha vs film. Že se příběh krapet liší, to je samozřejmé. Mě osobně se víc líbila knižní verze.

Boj o život, akce i napětí, absence romantické linky, zajímavá historie i skvěle vymyšlený dračí jazyk.
Hodnotím 4,5*/5*

27.05.2024 5 z 5

Vábení draka Vábení draka Anna Lowe

U téhle knihy je velká škoda, že není více rozepsaná. Je čtivá, děj rychle ubýhá, hlavní hrdiny i některé vedlejší postavy si nejde neoblíbit. Takový Boone, o kterém je další díl, si svou povahou dokáže čtenáře rozhodně získat.
Je sice vyprávěno v er-formě, ale není problém se hned od první stránky začíst.
Mezi Tessou a Kaiem to od začátku jiskří a i když to celé plyne rychlostí blesku, tak mě romantická linka bavila. Kniha je označena jednou papričkou, což podle mě sedí.
A absolutně zbožnuji Kaiova vnitřního draka! Takový pokušitel.. :-D
Slovo družka, které se objevovalo na můj vkus až příliš často, jsem se pak snažila vytěsnit.
Ta napínavá linka mohla dostat klidně větší prostor. O akci, nebezpečí i boj o život nouze není, ale potenciál tu byl určitě o něco větší.

Na konci knihy je i QR kód pro bonusovou kapitolu, kterou jsem zhltla jako takovou sladkou tečku na závěr.
Také zde máme menší ochutnávku k Toužení vlka, která určitě zaujala a nalákala k přečtení.

Vábení draka beru jako seznamovací díl, s hodnocením jsem byla na vážkách, ale dávám 3,5*/5*, nechávám si rezervu pro pokračování.

30.04.2024 4 z 5

Psí štěstí Psí štěstí Petra Schier

Mel ze začátku nepůsobí zrovna sympaticky, je typ workoholičky s heslem jen práce a žádná zábava, natož vztahy a přátelé. Ovšem pro tento životní postoj má důvod, který lze pochopit. Krásný příklad toho, jak rodiče dokáží svým jednáním sakra ovlivnit své dítě/děti.
Nicméně mě na Mel strašně mrzel její nezájem o pratetu. Návštěva by snad nezabila. Smutný. :(
Právník Alex, se kterým si hned padne do oka, je naopak od začátku velký sympaťák, sexy, pohledný, velmi vzdělaný a taky muž, který ví co chce a jde si za tím.
Prakticky celý příběh je předvídatelný a takový na oddech, odehrává se v příjemném prostředí s fajn lidmi. Opravdu pohodová romance jak je napsáno na obálce.
Velkým přínosem není nikdo jiný než úžasná fenka Čoko, takové zlatíčko, že bych se s ní klidně vyválela v bahně. Moc mě bavily její myšlenky, které byly parádním zpestřením a skvělý nápad.
Závěr je i na mě dost přeslazený, trošku bych toho cukru ubrala, ale jinak je to hezká kniha a těším se na další díl.

29.04.2024 4 z 5

Livi Livi Zuzana Ryšavá

Jedná se oddechové čtení plné zábavy, které si dovedu představit číst někde u bazénu, u moře, na lehátku či na dece při sluníčku. Ideální letní oddechovka.
Romantická linka plyne přirozeně, je uvěřitelná a milá. Moc se mi líbí neotřelé prostředí, za které rozhodně dávám palec nahoru. Jednu dobu jsem strašně chtěla dělat animátorku.. jenže na to jaksi nemám povahu.
Jak hlavní tak i vedlejší postavy si nejde neoblíbit, panuje tu přátelská atmosféra.
Vývoj v závěru oukééj beru, ale s přivřenýma očima.

24.04.2024 4 z 5

Z kopce Z kopce Kateřina B. Pavková

Tato knížka je ozvláštěna tím, že je psaná jakoby formou televizního seriálu. Takže nemáme kapitoly ale epizody dokonce i s "reklamama", což je určitě originální nápad. Čte se jedna báseň, Terka je sympatická, vtipná, energická a společně s ní tak můžeme prožívat její cestu za splněním snu.

,,Kdo nepadá, jezdí pod své možnosti."

Velká zima, kouzelné prostředí, dobrodružství, nová přátelství i lásky, zábava, vzestupy i pády... Příběh, který nenabízí vastně nic převratného, je to trochu takový kolotoč, ale na odlehčení ideální.
Jednohubka na jedno odpoledne, kterou slupnete a nabije vás pozitivní energií.

23.04.2024 3 z 5

Zabij, nebo zemři Zabij, nebo zemři Isabella Maldonado

Dani je agentka FBI, ale dříve působila v armádě a má tedy zkušenosti s náročnými vojenskými misemi. Je navíc opravdu velmi chytrá.
To, co začíná jako klasická detektivka se jako mávnutím kouzelného proutku změní až k boji o holý život. Do čtení jsem se pustila se zvědavostí, jak to autorka skloubí, aby to fungovalo a povedlo se.
Kniha je skvělá od začátku až do konce. Čtivá a napínavá díky krátkým kapitolám, které nemají hluchá místa.
Trošku mi to připomnělo mou oblíbenou filmovou sérii Saw.
V závěru jsem zůstala s otevřenou pusou, protože to odhalení a takovou sviňárnu jsem nečekala.

18.04.2024 5 z 5

Inspilacerace Inspilacerace Libor Kamenský

Tato jednohubka stopro zvedne náladu, dělá si totiž legraci z rádoby oduševnělých citátů, je plná černého humoru, ironie a celkově satirického humoru.
Některé citáty byly alá HAHA za břicho se popádám, jiné naopak AU, to zabolelo.. ale některé takové jakože hmm nic moc.
Jako celek ale tvoří opravdu parádní čtivo. Já osobně nemám ráda motivační knihy, takže toto je fakt super.
KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY.
KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY.
KDO MUSÍ, HLEDÁ ZÁCHODY.

No co na to říct, vždycky mě rozesmějí ty největší blbosti. :-D

18.04.2024 4 z 5