Knihomolka506 Online Knihomolka506 komentáře u knih

Jan Amos Jan Amos Aleš Mrázek

Život nejslavnějšího člověka, dnes už dobře známého jako učitele národa propagujiciho metodu učení hrou, kterou později aplikoval se svými žáky v praxi.
Za svůj život prožil něco, co v dnešní době je těžko představitelné. Mor udeřil, ale naštěstí ne přímo do něj, protože kdyby zemřel, nenapsal by svá slavná díla.
Krásné ilustrace i samotný děj. Doporučuji všem zájemcům o historii.

22.05.2023 5 z 5

Malý princ (komiks) Malý princ (komiks) Antoine de Saint-Exupéry

Komiks , který mám ráda jako seriál pro děti, klasický příběh a nově jsem ho objevila i v komiksu .
V knihovně člověk najde věcí to by se jeden divil :)
Na příběhu se líbilo to, že se v něm sice objevuje filozofie a náročné myšlenky pro malé čtenáře, ale je to zároveň napsané tak , aby děj byl srozumitelný i dětem. Myslím těm starším.
O čem to je ? Nehoda v letadle, kresba žrouta trávy a nekonečná fantazie o světě, životě a přátelství s osobou, kterou by kdekdo považoval za někoho, kdo utekl z blázince, která má ale dobré myšlenky.
Krása! (Bez ironie)

17.05.2023 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Letmé prohlédnutí knihy nebo spíše příběhu plného kreslených ilustrací mě ze začátku moc neoslovilo a knihu jsem chtěla odložit. Řekla jsem si , že komiks nemůžu vrátit nedočtený. To by byla strašná představa:) Druhý den jsem se do příběhu o krásném chlupatém vrabčákovi ponořila a vylétla z jeho drápků až před chvílí :)
Jmenované ocenění si určitě zasloužil, o tom nepochybuji .
Příběh z chladné severní země je o životě jednoho okřídleného stvoření, které žije celý život s jedním z rodičů. Ten dodává, že tomu tam bude pořád. Opravdu ?

17.05.2023 5 z 5

O Kanafáskovi O Kanafáskovi Galina Miklínová

Kluk Jonáš má zvláštní peřinu....
Uspávací peřina a kamarád na dlouhé chvíle Kanafásek. Původně přišel malého kluka uspat, ale zábava přišla dříve než se stihly zavřít kukadla.
Hrad Snovíz má ale pěkného zaměstnance:)
V dětství se mi líbil i večerníček, kouzla já ráda a tohle se mi hodí dokonce i do výzvy, která tady ale zatím není- dětská výzva , kniha , ve které jsou kouzla .

23.04.2023 5 z 5

Kytičky z ulice Kytičky z ulice John Arne Lawson

Tenká kniha o všednosti dne malého děvčátka a světě kolem, který je krásný, ale lidé si jej kvůli své roztržitosti a všudypřitomnému spěchu nevšmají.
Kromě holčičky :) Kdo by dnes rozdal květiny jen tak někomu na ulici? Zázrak tento komiks!

22.04.2023 5 z 5

Příběh nejznámějšího běžce a jeho ženy Dany v komiksovém vydání.
Kromě čtení bublin u úst hlavních a vedlejších postav se dozvíme zážitky z Emilova života , osudové setkání, z kterého se po letech vyvine svatba a něco z nelehké doby, ve které žil. Ta je také znázorněna v celém příběhu černobíle.
Spolu se stejnojmenným filmem je to skvělé doplnění znalostí.

19.04.2023 5 z 5

Ahoj hrdino! Ahoj hrdino! Karen Young

S mnohými komentáři tady se shodnu.
Kniha se dá dobře číst, je srozumitelně napsaná, ne však jednoduchou formu vysvětluje co je úzkost, jak vzniká a jakým způsobem s ní pracovat. To, že potká každého z nás myslím není dodnes lidem jasné a myslí si, že je to mimo jiné způsobeno sociálními sítěmi. Může, ale nemusí. Úzkost má hodně spouštěčů.
Určitě doporučuji

13.04.2023 5 z 5

Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Anna LLenas

Sice dětská kniha, ale její půjčení a mé následné přečtení myslím stálo za to .
Emoce jsou strašně široký pojem, ale tady se vše pokusím trochu zestručnit a podat tak, jak emoce vnímají děti.
Tenká kniha vysvětluje a učí barvy . Emoční. Každý pocit je barevně znázorněný, malá příšerka z příběhu tak lépe pochopí to, co zrovna prožívá. Emoce obsažené v příběhu jsou jen základní, dospělý by byl určitě schopný přidat více.

07.04.2023 5 z 5

Mobilmánie v pohádkové říši Mobilmánie v pohádkové říši Lenka Rožnovská

Zvláštní příběh o moderní době a vymoženostech dnešní zrychlené doby.
Krach dolehne všude, ale kritika k málokomu.
Dotkne se bohužel méně populárního autora , který je nucen změnit povolání.
Skončí v prapodivném světě , ze kterého zdá se není úniku ...
Za celkový příběh, i když je od mé oblíbené oblíbené spisovatelky dávám o hvězdu méně, protože si myslím, že pointa příběhu by byla nepochopitelná nejen u dětí.

03.04.2023 4 z 5

Hurááá, prázdniny! Hurááá, prázdniny! Daniela Krolupperová

Další kniha oblíbené autorky tentokrát o tom , jak se nachystat na prázdniny, ale hlavně jak si je užít!
Forma deníku, kdy budete mít ze začátku pocit, že nic nudnějšího už být nemůže, ale pocit brzy přejde :)
Vtipné informace podané formou knízu nejen s originálními odpověďmi , ale samozřejmě s těmi správnými.
Šťastně nabité prázdniny, třeba ty velikonoční!

31.03.2023 5 z 5

Myška a sedm postýlek Myška a sedm postýlek Susanna Isern

Myška nemá kde přes noc složit hlavu . To si myslí lesni zvěř která s ní v jednom lese žije. Taky si stěžuje, protože se jí nelíbí, že najdou každé ráno v průběhu jednoho týdne ve svých postelích " vetřelce."
Malý hlodavec se urazí, zabalí si věci a rozhodne se z lesa odejít. Kam, že šla?
Krátký příběh o přátelství a jeho výhodách.

28.03.2023 5 z 5

O chlapci, který toho věděl příliš mnoho O chlapci, který toho věděl příliš mnoho Cathy Byrd

Příběh matky , autorky knihy o zázračném chlapci mě překvapil. O reinkarnaci a minulých životech jsem slyšela nevěděla jsem však, že se to týká i dětí.
Jedná rodina zažije příběh na hranici života a smrti. Doslova , protože to, co slyší z úst svého malého syna. Dozvěděla se od něj něco, čemu nechtěla uvěřit, ale co se kdysi opravdu stalo.
Christian řekl, že jednou byl velký jako táta a pil pivo. Letuška a rodiče se zasmáli, mysleli, že to jen tak vykládá, jak je tomu někdy u malých dětí. Neříkal to jen tak . Byl ale kdysi opravdu slavným profíkem v baseballu?

27.03.2023 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

KV : databáze knih, téma č. 3- kniha od J. Austen nebo S. Kinga.
Jako milovnice hororů je asi jasné, kam jsem sáhla ...
Autor opět uměl, skvělé vyvedený příběh s děsivým dějem.
Zvíře nakaženo nemocí bohužel přenosnou na člověka dokáže někdy lidem v okolí způsobit pořádnou "paseku" . Hodný bernardýn, kterého by určitě každý pohladil se během pár desítek minut proměnil na krvelačnou bestii ohrožující životy. Donna, která byla na cestě do opravny se synem Tadem zůstala uvězněná v porouchanem autě s útočným psem. Tadovi se udělá špatně, tak se Donna rozhodne situaci vzít do svých rukou.

23.03.2023 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Víkend krásné zakončený nejen knihou , ale zvláštním pocitem , že dnes dočitam poslední knihu jako 22 letá , zítra novou jako 23 letá :)
Na úvod řeknu, že takovou paní Kábrtovou máme v místní knihovně, teda měli jsme , dokud neodešla do důchodu :)
Lev v knihovně ? Paní knihovnice ani tamější děti, kterým předčítá pohádku proti němu nic nemají, vždyť i zvíře, král zvířat může být velkým pomocníkem. Hop a už jede dítě na hřbetu, vozí je nejen pro radost volně po knihovně , ale malým a vášnivým čtenářům pomáhá zdolat překážky v podobě poliček a vysokých regálů. Jednou se ale něco změní, řád knihovny je nutno dodržovat...

12.03.2023 5 z 5

Noční můry nespí Noční můry nespí * antologie

Cesta rychle ubíhá, když Vás honí kniha.
Čtěte rychle , možná mezi řádky uvidíte ducha .
Jiné strašidlo můžete čekat taky ,
Nohy za vás pak utíkají jako fretky.
Řada studentů napsala povídky, kde se vypravěč nedožije konce, čtenáři asi po jejich dočtení končí v hrobce.
Jestli jsem se ho dožila já ,
To "říká" má recenze z básní složená.

10.03.2023 5 z 5

Hračky z půdy Hračky z půdy Jaroslav Němeček

KV: databáze knih , téma 13.- kniha s místnosti v nazvu aneb opět čtení po letech :)

Příběhy nejen slavných zvířecích kamarádů, kteří v tomto díle zachrání staré a opotřebované hračky z místa, kde je možno nalézt téměř cokoliv , ale také další dobrodružství mladé čarodějnice Morganky s její "velitelkou" Morgavsou nebo Metloděje s kouzelným zvířetem Baltazarem, dokáže chrlit oheň, tak bacha :)

08.03.2023 5 z 5

Sběratelka Sběratelka Zuzana Zimmermannová

KV: databázeknih.cz, téma č.9 : kniha z bazaru na DK
Posílám dále mezi rodinné příslušníky :)
Krasně napsané povídky, s humorem podané (ke konci hlavně), ale důvod mého pomalého tempa na mé poměry je z malé části nezáživnost povídek. Ano, teď lituji, že jsem nečetla komentáře. Kočičáci souhlasím s vámi :)
Příběhy lidí , které spojuje nejenom příběh...

28.02.2023 3 z 5

Darebák David a duchové Darebák David a duchové Francesca Simon

Další série o příhodách zlobivého kluka rozečtená.
Tentokrát to ale nejsou příhody darebáka Davida jak je někteří z nás známe, ale jednotliví průvodci o různých tématech. V tomhle tenkém se dozvíte - ráda bych řekla vše, ale už teď vim, že to nebude pravda - nějaké informace o duchách a jiných strašících přizracích. BAF! Příjemnou zábavu :)

24.02.2023 5 z 5

42 dnů 42 dnů Silène Edgar

Historický román o dvou bratrech, které pošlou rodiče ke strýci pod tajnou záminkou. Pravda je bohužel horší než se zdá a tu dva sourozenci zjistí od lidí, kteří se také skrývají. Ale z jiného důvodu než Saša a Jacob. Co je špatného na tom mít v době války jinou národnost?
Pro Němce tehdy stačilo málo. Fantasy - válečný román s trochou humoru zaujme i starší generace.

21.02.2023 5 z 5

Borůvky na prodej Borůvky na prodej Alena Čálková

Edice: druhé čtení
Když umře zvíře, je to hodně smutné, ale když někdo ztratí některého člena rodiny, je to tisíckrát horší...
Rozárka je bez sestřičky, oba rodiče jsou moc smutní a v takových těžkých chvílích někdy i dospělí nezvládají věci, které zvládne malé dítě . Proto je Rozárka doma a stará se teď ona o ně . Při pohledu z okna zjistí, že je tam někdo, koho nikdy neviděla. Tak se seznámí se stejně starou Márinkou, která to má snad v životě ještě těžší než ona. Pěkný příběh o tom, že kamarádství přemůže ty nejtěžší okamžiky.

13.02.2023 5 z 5