Knihomolka506 Knihomolka506 komentáře u knih

Ztracené koťátko Ztracené koťátko Lucy Daniels

Vánoční příběh plný překvapení, humoru a dětských snů. Příběh o jedné rodině, jedné moc špatné nemoci, plný naděje a hlavně o zvířatech.
Čtenářská výzva na fb stránce Čteme to co nás baví 2020 :-)

07.01.2020 5 z 5

Aféra v Cornwallu Aféra v Cornwallu Liz Fenwick

Kniha je úplně skvělá stejně jako první díl Dům v Cornwallu, ale o trochu lepší. Krásný příběh s napinavým dějem, úplně super popis postav a hlavně zajímavý popis historických míst v knihách :-)

05.01.2020 5 z 5

Simpsonovi: Komiksový odvaz Simpsonovi: Komiksový odvaz Matt Groening

Dobré čtení v eknize aneb jak si zpříjemnit dlouhé cestování s tabletem :)

05.01.2020 5 z 5

Nick & Dusty - Detektivní kancelář Nick & Dusty - Detektivní kancelář Robert D. Martin

Sice je to kniha pro děti s obrázkama a velká bichle, ale je moc čtivá a krásná. Nemohla jsem včera přestat číst a už ji mam smutnĕ za sebou..Ale další super knížky čekají. .

31.12.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

" Z doby kamenné "
Soubor lidové slovesnosti "vázaných do pugétu." Díky své hororové konstrukci se stal slavným dílem jak na školách tak u starší generace.

27.12.2019 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Skvělá kniha velmi hodně dobře se četla
Je škoda, že autorka nenapsala více knih sice o Druhé světové ale zároveň tam dala romantiku a lásku dvou lidi ,kterým do jejich vztahu něco vlezlo, ale jak to všechno zvládnou a jestli příběh skonči dobře to už si budete muset přečíst sami. Za mě 5 hvězd. Nádherná

27.12.2019 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Soukupová je skvělá autorka... Toto je moje první kniha od super autorky a navíc české :-)
Přečtu si od ní asi všechny :-)

26.12.2019 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Smutný, ale příběh plný odvážných hrdinů, které přežili peklo na zemi jenom kvůli tomu, že jsou jiné národnosti.. Čtivé a napínavé až do konce stejně jako všechny autentické vzpomínky těch.. survivors..
A souhlasím s komentářem předtím.. Mělo by to být v seznamech na ústní maturitu z jazyka českého

26.12.2019 5 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Doporučuji! Skvělá, dobrodružná a napínavá od začátku do konce stejně jako díl první. Budu ráda, když vyjde další knížka možná pokračování dvou dílů!

24.12.2019 4 z 5

Sbohem, ztracený vojáčku Sbohem, ztracený vojáčku Adele Geras

Krátký, ale krásný příběh o holčičce, minulosti, záhadě a jedné hračce. Za večer přečtená. Připomíná mi to Louskáčka :-)

22.12.2019 5 z 5

Zachrání doktor Proktor Vánoce? Zachrání doktor Proktor Vánoce? Jo Nesbø

Knize jsem moc nerozuměla a neznala jsem hlavní postavy tak dobře, abych se začetla do předposledního dílu. Ale autor píše napínavé detektivky.

22.12.2019 1 z 5

Nečekané prázdniny Nečekané prázdniny Jacqueline Wilson

přečtená před 2 lety.. Skvěle napsaná knížka o mém oblíbeném tématu, ale né zrovna o nejlepší době Českých dějin. Palec nahoru! Četla jsem ji dva dny v kuse stejně jako další knihy od stejné autorky.

22.12.2019 5 z 5

Artyčoková srdíčka Artyčoková srdíčka Sita Brahmachari

Dočetla jsem ji tak půl a půl.. některé stránky jsem přeskočila, ale né proto že by mě to nebavilo, ale bylo to smutné.. Na rakovinu nám zemřeli dva příbuzní v rodině.. proto ty 2 hvězdičky

16.12.2019 1 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

krásně napsaná kniha o cestě časem, která čtenáře přinese do historické doby Morové epidemie a taky do současnosti. Četla jsem ji jedním dechem

08.12.2019 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Někdy je potřeba se sejít pohromadě i s těmi, s kterými si nemáte roky co říct a vyřešit staré spory. To, že to funguje najdete v knize .

04.12.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Přečtená dneska o pulnoci… Kdybych měla napsat pocity tak jsem v jedné scéně měla slzy v očích.. Někdy mi to přišlo jako Šeherezáda a pohádky tisíce a jedné noci a byla smutná, ale skvělá

30.11.2019 5 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

jak tady psali někteří tak jsem ji taky přečetla za jeden večer... Kniha co člověka upoutá a jen tak nepustí.

20.11.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Hodně silná kniha, kdy nepotřebuji vidět film. Popsat to všechno v pár větách nejde... Silná, dojemná, někdy jsem musela začít číst něco veselejšího, ale krásná.

20.11.2019 5 z 5

Spievajúca lipka Spievajúca lipka Viera Gašparíková

túto knihu som prvýkrát videla u babky a odvtedy ju mám velmi rada. Doniesla som si ju aj domov do Čiech a ešte zatial ju mám stále v poličke :-) Rada sa ku nej vraciam, lebo to je vlastne oblubená kniha mojej mamy ked bola malá

14.11.2019 5 z 5