knihomolka1197 knihomolka1197 komentáře u knih

Dívka z přehrady Dívka z přehrady Jan Cimický

docela dobrá knížka...takový průměr...

20.08.2018 3 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Tak tuhle knihu jsem si koupila a přečetla z jediného důvodu. Zaujala mně totiž ta shoda - já se jmenuji LUCIE, mám sestru, která se jmenuje DITA a její manžel PETR...přesně jako v knize....

18.08.2018

Otcovský dům Otcovský dům Vlasta Javořická

Další pěkná kniha od Javořické. Věřím, že se mohl doopravdy odehrát.

17.08.2018 4 z 5

Pachatelé dobra Pachatelé dobra Věra Fojtová

Velice vydařená kniha. Tragický a silný příběh dvou sester - dvojčat povznáší tuto knihu nad průměrnou obyčejnou detektivku. Knihu určitě doporučuji.

17.08.2018 5 z 5

Mlžná tvrz Mlžná tvrz Dana Rusková

Zpočátku jsem měla mírné rozpaky, ale pak jsem se začetla a bylo to pěkné pohodové čtení. Na letní dovolenou ideální.

17.08.2018 4 z 5

Vraždy psané životem Vraždy psané životem Vladimír Matoušek

Napínavé a velice zajímavé čtení. Zejména mně zaujal případ Vražda v Moravském krasu, který jsem již dříve četla jako příběh. Líbí se mi také, že autor přiblížil čtenářům život pachatelů či vrahů po odpykání trestu ve vězení či ústavu. Doporučuji, přečteno jedním dechem.

04.08.2018 5 z 5

Žluté rukavice Žluté rukavice Helle Stangerup

Super knížka! Četla jsem ji už dávno, ale pamatuji si děj a to, že mně moc bavila. Určitě doporučuji!

04.07.2018 5 z 5

Královna plesu Královna plesu Robert Lawrence Stine

Skvělé, napínavé, čtivé, tak jako ostatní od R. L. Stine. Super čtení při pobytu na horské chatě u lesa a ještě když do toho začně foukat vítr a vypne elektřina, pak to nemá chybu!!!

02.07.2018 5 z 5

Levné sešity detektivek 6/1993 Levné sešity detektivek 6/1993 Aleš Pivoda

Už dlouho sbírám tyto sešity detektivek a můžu říct, že tyhle patří k těm nejpovedenějším. Četla jsem už kdysi dávno, ale pořád se k nim vracím. Super čtení!

02.07.2018 5 z 5

Smrt pod vinicemi Smrt pod vinicemi Daniela Mičanová

Kniha je pro mně obrovským zklamáním. Přečetla jsem prvních sto stránek a už jsem nevydržela číst dál. Naprosto zmatené a nekonkrétní situace a nereálné postavy a záhádná úmrtí jsou spíše z říše fantazie. Musím bohužel říci, že je mi líto utracených peněz za knihu. Autorce nemohu upřít spisovatelský talent, ale já čekala napínavou detektivku podle názvu a anotace. Skutečnost je úplně jiná. Za mně palec dolů.

02.07.2018 odpad!

Už vím, jak ji zabiju Už vím, jak ji zabiju Milena Brůhová

skvělá detektivka jako všechny od M. Brůhové!!!

21.06.2018 5 z 5

3x nadporučík Žilka 3x nadporučík Žilka Lubomír Popelínský

pěkné, zajímavé čtení, dobře se četlo

21.06.2018 5 z 5

Modré zvonky Modré zvonky Vlasta Javořická

oddychové čtení, ale není to úplně ten klasický příběh p. Javořické z vesnice, statků a podobně, ale čtení je to pěkné.

Vražda v lázních Luhačovicích Vražda v lázních Luhačovicích Jana Moravcová

kniha mně bohužel nezaujala.

21.06.2018 odpad!

Vražda na zámku Mikulov Vražda na zámku Mikulov Rudolf Ströbinger

kniha se mi bohužel nelíbila...

21.06.2018 odpad!

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

asi nejlepší kniha, co jsem od této autorky četla (a četla jsem všechny). Dobrý!

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

nic moc...hodně omáčky a kde nic tu nic...za mně tentokrát palec dolů...

21.06.2018 2 z 5

Vražda v secesní vile Vražda v secesní vile Petr Bým

jedna zčeských detektivek, která není náročná. Odpočinkové čtení, trochu tomu chyběla akce a napětí...čekám na další knihu autora Vražda v dívčí garsoniéře, tak jsem zvědavá, jaké to bude.

Mraky nad zemí Mraky nad zemí Vlasta Javořická

Tragický příběh z období druhé světové války. Chudák paní Javořická se dnes musí v hrobě obracet, jestli vidí, že dnes Němcům lezeme s prominutím do zadku a máme tendenci se jim omlouvat za odsun, který byl jenom slabou pomstou za to, čeho se nás Němci v tomto období dopustili. V knize autorka mluví o "poníženém českém národu" a bezmoci, kterou Češi zažívali. Tohle a ještě mnohá další díla bych dala ve škole jako povinnou četbu.

18.06.2018 5 z 5

Blýskání z daleka Blýskání z daleka Vlasta Javořická

přečteno jedním dechem, krásná kniha

18.06.2018 5 z 5