knihomoli knihomoli komentáře u knih

Lesní chodci Lesní chodci Martin Ryšavý

U tohoto dílka jsem si říkala, že bych nechtěla žít jako hrdinové této knihy, pak jsme si ovšem uvědomila, že jsem kdysi žila podobně, ale s pocitem radosti ze života, který tady úplně chybí, z ženských postav jsem cítila naprostý zmar a u těch mužských to není o moc lepší. Ale ti alespoň chodí, prostě lesní chodci

05.03.2015 4 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

pro mne velké překvapení, kniha plná informací, díky nim chvílemi trochu suchá, posunuje Kladivo na čarodějnice zase o kus dál, určitě stojí za to si ji přečíst

15.02.2015 4 z 5

To byl můj život?? - (První díl) 1928-1979 To byl můj život?? - (První díl) 1928-1979 Pavel Kohout

I když v padesátých letech dělal obrovské prasárny, líbilo se mi, že se k tomu na počátku 90. let postavil, na rozdíl od mnoha dalších, čelem. Bohužel při čtení pamětí jsem zjistila, že kritizoval lidi, kteří se provinili daleko méně než on, bez kousku pochopení pro jejich selhání. Takže mě to uznání zase přešlo.

14.05.2014 3 z 5

Brando: písně, které mě naučila matka Brando: písně, které mě naučila matka Marlon Brando

Vzpomínky pro mne velmi zajímavého člověka a kvalitního herce. I když herecké vzpomínky obvykle nečtu, tentokráte jsem nemohla odolat .

22.02.2014 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

k wooloong - Runa byla proti sňatku padoucha s matkou a mohla mu zkřížit plány, k druhé připomínce, adrenalín je zázračný a člověka vybudí nejvíc právě u těžkých úrazů, ale jinak samozřejmě, vždycky to někde přepískne.

29.12.2013 4 z 5

Profesor Neřád neboli Konec tyrana Profesor Neřád neboli Konec tyrana Heinrich Mann

Zcela nadčasové téma, takže hvězdičky především za ně, bohužel mi nesedl překlad. Za zmínku stojí skvělý film natočený podle této knihy.

19.05.2013 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Kvůli druhé půli knihy stojí za to prokousat se prvotní nudou.

25.02.2013 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Přišlo mi, jako bych četla pohádku. Jednoduché, srozumitelné. Jen to dobro zde nevítězí nad zlem, ale přesně tak to v životě chodí. Nic není černé, nic není bílé, život se potácí hned nahoru, hned dolů. Pocit, jako bych četla pouze holé věty. Už se ke knize nevrátím, ale k autorce určitě ano.

05.08.2012 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Poctivě jsem se snažila, ale nepodařilo se mi touto knihou prokousat. Jedna z mála knih, kterou jsem začala číst a nedočetla do konce. Bohapustá nuda.

03.08.2012

Nové neučesané myšlenky Nové neučesané myšlenky Stanislav Jerzy Lec

Knížečka, vhodná svým kolibřím provedením na cestu MHD, plná Lecových více či méně zdařilých aforismů.

22.05.2011 4 z 5

Klany Alfanského měsíce Klany Alfanského měsíce Philip K. Dick

Mám ho ráda. Nevím jestli za jeho talentem jsou jenom drogy a jeho psychóza, ale jeho ulítlé knihy mě fascinují. Jeho knihy jsou obrovským bazarem nápadů. Četla jsem od něj i lepší věci než je tato, ale rozhodně to nebyla ztráta času.

09.03.2011 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dobře a rychle se čte. Odpočinkové čtení bez kapky humoru. Další dílo autorů mě už nezláká.

22.02.2011 3 z 5

Zrcadlový pes Zrcadlový pes Pavel Řezníček

Ze začátku nadšení z krátkých surrealistických povídek, ale jsem už někde mimo. Líbilo by se mi vidět nekteré zfilmované. Ta představa se přímo vnucuje.

19.02.2011 4 z 5

Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka * antologie

Některé povídky jsou velice zajímavé, ale část povídek ve mně dojem nezanechaly žádný. Stojí za to si knihu přečíst už kvůli zakomponování japonských mýtů a pověr do povídek a odlišnému pojetí zločinu v japonské detektivce.

10.02.2011 3 z 5

Nejlepší loupákův zážitek Nejlepší loupákův zážitek Pablo Tusset

Zvláštní styl humoru, pak to ztratí dech, finiš člověka opět nakopne a najednou už bohužel není co číst.

06.03.2022 4 z 5

Odplata Odplata Anders Roslund

Jestli tady někdo píše o nudě tak jsme zřejmě četla jinou knihu

10.11.2021 4 z 5

Petrolej Petrolej Upton Sinclair

Do knihy jsem se pustila kvůli úžasnému filmu natočenému na motivy této knihy. V knize je hodně politiky a navíc já odboráře nemusím, přesto je výborně napsaná, film se liší, politika ustupuje, zásadně se mění charaktery některých postav, nutno podotknout, že k horšímu. Ale tím se stává příběh zajímavějším. Doporučuji zhlédnout.

10.11.2021 3 z 5

Soustrojí smrti Soustrojí smrti Warren Ellis

Výborná detektivka. Čte se jedním dechem.

11.04.2021 5 z 5

Anaglyfy k deskriptivní geometrii pro 10. a 11. ročník Anaglyfy k deskriptivní geometrii pro 10. a 11. ročník Rudolf Pruner

Skvělá věc pro prostorové slepce jako jsem já.

16.03.2021 5 z 5

Z dávné minulosti lidstva Z dávné minulosti lidstva Václav Michovský