Nejlepší loupákův zážitek

Nejlepší loupákův zážitek https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39600/bmid_nejlepsi-loupakuv-zazitek-cnc-39600.jpg 4 23 3

Příběh začíná jako humoristický román ze současné Barcelony, pak přechází v detektivní pátrání a nakonec ústí v jakési ponuré futuristické líčení fantastických podzemních prostorů a absurdních výjevů. Protagonistou knihy je Pablo Balú Miralles, pětatřicátník, člověk zcela nepřizpůsobivý konvencím, černá ovce rodiny, flamendr a filozof na síti, který většinu času věnuje kouření hašiše, pití alkoholu a v ranních hodinách prostitutkám. Zničehonic se však musí pustit do vážných a nebezpečných věcí – zmizí mu totiž bratr, tzv. The First, jeho pravý opak, spořádaný a uhlazený ředitel prosperující rodinné firmy….... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Garamond

Lo mejor que le puede pasar a un cruasán , 2001

knihomoli
06.03.2022 4 z 5

Zvláštní styl humoru, pak to ztratí dech, finiš člověka opět nakopne a najednou už bohužel není co číst.

jaryn
07.04.2015 2 z 5

Čtivé to na jednu stranu je, to jo, ale po přečtení bezmála tří set stran jsem nucen konstatovat, že tzv. "děj" knihy se zatím skládal pouze z toho, že hlavní hrdina hulil jeden joint za druhým, nalíval se kafem, o alkoholu nemluvě; a s gustem si to rozdával, v docela pravidelných intervalech, s více či méně lehkými děvami. (Možná mu trošku závidím, kdoví, a) nemohu tedy s čistým svědomím nazývat dějem to, co se doposud v knize událo. Osud jeho pohřešovaného bratra je mi už docela ukradený - ať si to dočte, kdo chce, já ne. Adios, Pablo!

Ladys
10.04.2014 5 z 5

Jedna z nejzajímavějších knih, co jsem poslední dobou četl. Příběh je celkem normální, ale ten styl psaní. Perfektní. Chvíli sem si myslel, že se tak někdo má.... Pobírat rentu od prachatý rodinky (na který jinak Pablo nenechá nit suchou) a válet se jen tak. Zhulenej, nebo opilej, nebo se štětkama. Ale o to tu nakonec vůbec nejde. Nakonec je to klasika. Být, či nebýt? A když být, tak jak a proč?

zfilmováno španělská literatura

Autorovy knížky

Pablo Tusset
španělská, 1965
2007  76%Nejlepší loupákův zážitek

Kniha Nejlepší loupákův zážitek je v