knihamouder knihamouder komentáře u knih

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Autorka má pěkný styl psaní. Téma mi přišlo neobvyklé a velmi zajímavé. Konec zůstal otevřený, tak uvidíme, zda bude pokračování...

Brenda je dívka, která je přesvědčená, že si o ní všichni myslí, že je mizerná už jen díky svému původu. V životě zažila mnoho špatného a tak nemá snahu přesvědčovat své okolí o opaku. Někdy člověku zůstává stát rozum nad dívčiným chováním. Následně se čtenář dozví z Brendiných myšlenkových pochodů, proč tak jednala. Nápad s vloženým deníkem mi přišel skvělý.

09.03.2018 5 z 5

Slupky minulosti Slupky minulosti Jitka Prokšová

Krásná knížka, která vás naladí do pohody. Začtěte se do naděje, sebepoznání a nalezení síly k velkým rozhodnutím.

07.03.2018 5 z 5

Dobrodružství se lvem Dobrodružství se lvem Eric Campbell

Pěkný příběh o dobrodružství, napětí, strachu, statečnosti a hlavně přežití. Skvěle popsaná africká fauna. Dojemný vztah/nevztah mezi kurážným chlapcem a starým lvem.
Knížka je určena dětem, vyprávění je kratší, čte se velmi dobře.

07.03.2018 5 z 5

Michael Jackson: Zpátky v čase Michael Jackson: Zpátky v čase Daryl Easlea

Knihu doporučuji všem fanouškům Michaela Jacksona. Tento příběh by neměl chybět v žádné knihovničce. Zavzpomínejte na jednu z nejslavnějších osobností historie a připomeňte si nezaměnitelné písně doplněné skvělým tancem. Ve vzpomínkách vás doprovodí fotografie různého formátu a barevnosti zachycující Jacksonův pracovní i soukromý život. Doporučuji ke čtení publikace otevřít internet a konkrétní ukázky z jeho tvorby si vyhledat. Já jsem tak objevila zajímavé písně z dob The Jackson 5, které jsem nikdy předtím neslyšela. Opravdu to stojí za to.

04.03.2018 5 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Vztah na dálku dá někdy pořádně zabrat. Není tedy divu, že se Bláznivka a Briťák snaží využít každé společné chvilky ke zchlazení svých rozžhavených těl. Zrzka je vážně bláznivá a není si jistá, co chce od života...
Lechtivé čtení s humorným nádechem.

27.02.2018 3 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Anna Jansson

Kniha je velice poutavá. Čtení ubíhá nesmírnou rychlostí. Příběh obsahuje minimum kadeřnické práce. Je více zaměřen na komunikaci se zákazníky, na řešení problémů a hledání štěstí.
Líbil se mi postoj Angeliky k životu. Měla svých starostí dost, přesto rozdávala druhým radost a aktivně se podílela na jejich štěstí.
Hledáte-li příběh o životě, lásce, přátelství, naději a nebojíte-li se pohledu na stáří a smrt, Bohyně osudu ze salonu d'Amour je určena právě pro vás.
Angelika vás provede starostmi s nadhledem a vytříbeným humorem.

26.02.2018 5 z 5

Snění za svitu polární záře Snění za svitu polární záře Inga Lindström

Tři příběhy, které spojuje Švédsko, panenská příroda, láska a sladký konec.
Podíváte se do světa lékařství, do lesů za medvědy i do světa hoteliérů.
Na konci knihy naleznete několik švédských receptů.
Jde o lehké čtení. Líbil se mi popis krajiny i zvolená témata u jednotlivých příběhů.

26.02.2018 4 z 5

Zaťukej mi na srdce Zaťukej mi na srdce Petra Nachtmanová

Tento román pro ženy je protkaný vtipnými scénkami, které píše sám život. Nad knihou jsem slzela smíchy.
Autorka mě mile překvapila. Prostřednictvím knihy mi nabídla pohodové čtení, které mě pobavilo, nabilo energií a připomnělo mnoho vlastních rodinných úletů.
Kniha je čtivá, hrdinky románu jsou velmi sympatické.

19.02.2018 5 z 5

Císařský kurýr Marie Terezie Císařský kurýr Marie Terezie Zdeněk Grmolec

Historický román zachycuje životní příběh Šimona Vidláka. Román je zasazen do doby vlády Marie Terezie. Popisuje mnoho historických mezníků.
Autor díla má neobyčejný cit podat historická fakta nenásilnou formou. Text je nesmírně čtivý. Čtenáři nezůstane osud jednotlivých postav lhostejný. Ve čtení bude poháněn napětím a zvědavostí. Samozřejmě nechybí láska a nečekané zvraty. Ve vyprávění májí zastoupení i záporné postavy.
Šimon mi byl sympatický. Líbila se mi jeho bezmezná láska ke koním. Další část, která mě v knize zaujala, se týkala bylinek a léčitelství.
Knihu vřele doporučuji!

19.02.2018 5 z 5

Velký den kobylky Bonny Velký den kobylky Bonny James Herriot (p)

Krásná knížka o lásce ke koním a zaslouženém vítězství na soutěži domácích mazlíčků.

14.02.2018 5 z 5

Prstýnek z levandule Prstýnek z levandule Lenka Teremová

Sladká jednohubka okořeněná výpraskem. Kniha mě pobavila a zpestřila mi jedno fádní odpoledne.

09.02.2018 4 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Střeštěný příběh o vlkovi, který vypadl z knížky a nevěděl, kam se podít. Příběh je kratičký, pro mé malé posluchače tak akorát. Moc se nám líbily obrázky.

09.02.2018 5 z 5

Smrt malé blondýnky Smrt malé blondýnky Stanislav Češka

Jsem ráda, že jsem zase jednou sáhla po české detektivce. S výběrem jsem spokojena. Autorovi se podařilo přiblížit ke skutečné policejní práci. Popisované výslechy upoutaly, nenudily. Zaujaly mě metody a postupy, které kriminalisté v době vraždy používali.
Styl psaní je velice čtivý. I když jde o vážnější téma, v knize nechybí humor.
Myslím, že se též poohlédnu po další autorově tvorbě.

08.02.2018

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Dánský novinář Erik Valeur vám představí velmi hutný psychologický román nabitý politickými machinacemi. Zabloudíte do adopčních propletenců, dotknete se ožehavého tématu imigrace a terorismu, nahlédnete do světa článků a reportáží a navštívíte ministerstvo, ale také obyčejné rodiny, kde budete mít možnost, vyslechnout si neobvyklé životní příběhy.

Knihu doporučuji čtenářům, kteří se nezaleknou počtu stránek, čtenářům, kterým nevadí poklidné čtení bez krveprolití a adrenalinových zážitků a čtenářům, kteří ocení autorův nápaditý projev.

K poznání povede daleká cesta, ale věřte, že samotnou výpravu po dosažení cíle zhodnotíte jako nezaměnitelný zážitek.

02.02.2018 4 z 5

Anna Sacher a její hotel Anna Sacher a její hotel Monika Czernin

Autorka si vzala kotlík a do něj vložila správné ingredience ze života rodiny Sacherů, přimíchala politické události, známé osobnosti, vše okořenila hotelovým průmyslem, krásou Vídně a doladila špetkou drbů a zábavou bohatých. Vznikl tak lehce pikantní příběh, který vám jistojistě zachutná. Potěší vás nenucený humor, ale také historická fakta.
V knize nejsou zachyceny jen příběhy hotelu. Spisovatelka také zachytila Annin soukromý život. Bohužel vždy nešlo jen o radostné události. Anna zažila mnoho bolestných ran osudu a ty se na ní podepsaly.
Počítejte také s tím, že čtení této tvorby podráždí vaše chuťové pohárky. Nahlédnete do talířů hostů i do vybraných jídelních lístků.
Biografický román se autorce opravdu zdařil. Dokonale vyvážila poměr mezi zábavnou částí příběhu a historickými fakty.
Pokud máte rádi historii a láká vás Vídeň, vstupte do Hotelu Sacher.

10.01.2018 5 z 5

Nežádejte o milost Nežádejte o milost Martin Österdahl

Jde o velmi pěkné čtení, kde autor nasadil rychlé tempo již na prvních stránkách. V knize není jediné místo, kde by rychlost drsného děje polevila.
Je potřeba dávat při čtení dobrý pozor, jinak vám mohou uniknout důležité detaily příběhu. Čím více stránek necháte za sebou, tím více budou odhalená fakta zapadat do sebe, až se před vámi rozprostře celistvá mozaika.
Nebojíte-li se vstoupit do akčního světa plného korupce, špionů a nekalých praktik, nechte se unést barvitým vyprávěním nadaného spisovatele. Okouzlí vás také znalostmi o Rusku, historií a některými zajímavostmi.

Hra o moc může začít. Jen si dejte pozor, aby v blízkosti nečíhali vorové…

07.01.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další skvělá Orwellova tvorba.
Stanovíme si pravidla a pak je dle potřeb budeme měnit v prasečí prospěch, však on si toho nikdo nevšimne. To už tu bylo, je a bude...

Já jsem zvíře, ty jsi zvíře, my jsme všichni zvířata, budoucnost jak zlato září, veselá a bohatá...

05.01.2018 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Laura Spinney

Bledý jezdec je dostatečně srozumitelná publikace. Zvolené téma je velmi zajímavé. Je až s podivem, že z období španělské chřipky nemáme mnoho děl, která by zachytila život lidí v době nákazy.
Dílo se mi celkově líbilo. Považuji ho za velmi přínosné. Autorka nepopisuje jen děsivou nákazu. Vezme vás do více částí světa a nechá vás nahlédnout do několika odlišných kultur. Odhalí vám mnoho lidských příběhů, kde mimo utrpení z pandemie naleznete soudržnost, dobrovolnickou činnost a péči o sirotky. Konkrétní případy vás zcela ochromí.
Chcete-li dostat odpovědi na některé otázky ohledně chřipky, nejen té španělské, doporučuji vám knihu Bledý jezdec.

02.01.2018 5 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Autorka přenesla na papír kus své životní etapy. Příběhu vdechla mnoho emocí.
Jsem ráda, že se Jesicca podělila o tak silný zážitek s ostatními. Třeba zrovna někdo prožívá něco podobného a kniha mu bude oporou. Ostatním může otevřít oči a zodpovědět spoustu otázek.
Knihu Vám doporučuji. Budou chvíle, kdy se nad textem budete usmívat, ale také přijdou slzy.
I tak ze sebe dílo vyzařuje klid a teplo.

18.12.2017 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Čtení tohoto díla jsem si dokonale užívala. Spisovatel nikam nespěchal, Davida nechal před dosažením cíle zmoudřet a řádně zestárnout. I když David díky vlastním chybám mnoho ztratil, současně také mnoho získal.
Autor má ohromný dar vylíčit obyčejné věci fenomenálním způsobem. Prostřednictvím Davida Winklera Vás donutí zamyslet se nad dnešním uspěchaným životem.
Příběh postrádá akčnost, napětí a jakékoli nečekané zvraty, ale i tak má co nabídnout. Objevte kouzlo přírody a vědy. Nechte se unést pestrým líčením děje, nahlédněte do myšlenek starce a doprovoďte ho na cestě za odpuštěním. On Vás na oplátku naučí vidět věci, na které jste už dávno zapomněli.

08.12.2017