Nežádejte o milost

Píše se rok 1996 a ruské všeobecné volby se blíží. Pashie, mladá žena, která pracuje pro švédskou společnost, v Petrohradu záhadně zmizí. Přibližně ve stejném čase dochází k útoku na telefonní síť ve Stockholmu, což by mohlo potenciálně ohrozit bezpečnost Švédska. Švýcarský přítel a spolupracovník Pashie, člen pobřežní hlídky a expert na rusko Max Anger cestuje do Petrohradu, aby našel svou ztracenou lásku. Během svého hledání zjistí, že dívka objevila informace o stínové organizaci, která pracuje na návratu k totalitnímu režimu a zdá se, že plánuje útok na Západ. Stojí tito lidé za zmizením jeho přítelkyně?? Stále více lidí se stává nevinnými oběťmi bezohledné organizace a Max si uvědomuje, že nemá moc času. Možná už je Pashie mrtvá. Také si uvědomuje, že existuje spojení mezi jejím zmizením a její minulostí... Chce-li zachránit ženu, kterou miluje, a zastavit hrozící nebezpečí, je Max Anger nucen postavit se mocnému zlu. A aby mohl uspět, musí přehodnotit vše, co o sobě ví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360982/big_nezadejte-o-milost-VLb-360982.jpg 3.832

Max Anger 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Omega

Be inte om nåd, 2016

Kniha Nežádejte o milost

dalif

Napínavé od začátku po konec. Přiblížilo mi to Švédsko, Rusko. Ano byly tam i drastické scény, ale i přes to se mi knížka líbila.

burilltomas
16.09.2021

nic moc...ani jsem nedočetl...

1T0S_
14.06.2021

Zpočátku jsem kvůli anotaci trošku pochyboval, ale Österdahl mé pochyby rychle rozptýlil. Nežádejte o milost je totiž překvapivě dobrým thrillerem.
Autor již od začátku nasadil rychlé tempo, které si po celou dobu udržel. Zároveň však nezapomněl na spoustu mystifikací a zvratů. Při tom všem se mu povedlo udržet děj logický a v rámci možností realistický. Prostředí Ruska po pádu SSSR pro mě bylo něčím originálním a řekl bych, že atmosféře knihy neskutečně prospělo.
Za mě příjemné překvapení. Škoda, že nejsou přeložený další díly této série.

SilvieSisinka
21.08.2020

Nic moc. Guláš v postavách. Akční občas. Moc zdlouhavé.

Zelvicka03
06.02.2020

Kniha nebyla špatná, doporučovala bych spíše těm, které neodradí to, že tam je celkem dost násilí, krve..

Vallenka
28.01.2020

Knížka, která nebyla úplně můj šálek kávy, nicméně jsem jejích 544 stran přečetla. Příběh byl sice zajímavý, měl i celkem zajímavé vyústění, ale na můj vkus to bylo moc "chlapský" - pokud by podle příběhu natočili film, asi by to mužskou část populace bavilo. Pokud patříte mezi ženy, které rády "akčňáky" šmrcnuté s thrillerem, přečtěte si. Vy, romantické duše, pravděpodobně odložíte.

Mahuleno
04.01.2020

Trochu komplikované (trochu dost), skoky v čase a nakonec trochu krkolomné rozřešení celé zápletky. Podle mne nic moc.

vera4669
06.08.2019

Na začátku jsem se trošku ztrácela kdo je kdo, ale jinak velmi povedený thriller