Nežádejte o milost

Nežádejte o milost https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360982/bmid_nezadejte-o-milost-VLb-360982.jpg 4 33 15

Max Anger série

1. díl

Píše se rok 1996 a ruské všeobecné volby se blíží. Pashie, mladá žena, která pracuje pro švédskou společnost, v Petrohradu záhadně zmizí. Přibližně ve stejném čase dochází k útoku na telefonní síť ve Stockholmu, což by mohlo potenciálně ohrozit bezpečnost Švédska. Švýcarský přítel a spolupracovník Pashie, člen pobřežní hlídky a expert na rusko Max Anger cestuje do Petrohradu, aby našel svou ztracenou lásku. Během svého hledání zjistí, že dívka objevila informace o stínové organizaci, která pracuje na návratu k totalitnímu režimu a zdá se, že plánuje útok na Západ. Stojí tito lidé za zmizením jeho přítelkyně?? Stále více lidí se stává nevinnými oběťmi bezohledné organizace a Max si uvědomuje, že nemá moc času. Možná už je Pashie mrtvá. Také si uvědomuje, že existuje spojení mezi jejím zmizením a její minulostí... Chce-li zachránit ženu, kterou miluje, a zastavit hrozící nebezpečí, je Max Anger nucen postavit se mocnému zlu. A aby mohl uspět, musí přehodnotit vše, co o sobě ví.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Omega

Be inte om nåd , 2016

Artep25
10.10.2022 4 z 5

Mám ráda thrillery odehrávající se v Rusku. A ani tento nezklamal. Napínavé dobře napsané. Násilí tak akorát a spíše k domýšleni než detaily. To je super. Trochu politiky a mentality ruského národa. Trocha severu .Dobře se to četlo.

dalif
03.04.2022 3 z 5

Napínavé od začátku po konec. Přiblížilo mi to Švédsko, Rusko. Ano byly tam i drastické scény, ale i přes to se mi knížka líbila.

burilltomas
16.09.2021 1 z 5

nic moc...ani jsem nedočetl...

SilvieSisinka
21.08.2020 3 z 5

Nic moc. Guláš v postavách. Akční občas. Moc zdlouhavé.

Zelvicka03
06.02.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, doporučovala bych spíše těm, které neodradí to, že tam je celkem dost násilí, krve..

Vallenka
28.01.2020

Knížka, která nebyla úplně můj šálek kávy, nicméně jsem jejích 544 stran přečetla. Příběh byl sice zajímavý, měl i celkem zajímavé vyústění, ale na můj vkus to bylo moc "chlapský" - pokud by podle příběhu natočili film, asi by to mužskou část populace bavilo. Pokud patříte mezi ženy, které rády "akčňáky" šmrcnuté s thrillerem, přečtěte si. Vy, romantické duše, pravděpodobně odložíte.

Mahuleno
04.01.2020 3 z 5

Trochu komplikované (trochu dost), skoky v čase a nakonec trochu krkolomné rozřešení celé zápletky. Podle mne nic moc.

vera4669
06.08.2019 4 z 5

Na začátku jsem se trošku ztrácela kdo je kdo, ale jinak velmi povedený thriller

kaffa
22.07.2019 3 z 5

možná až moc zbytečně komplikované - ne složitost příběhu, ale to, jak je to napsáno (přeloženo?).... chyby v textu tomu taky moc nepřidaly (bylo jich fakt hodně, ať žije automatická úprava textu).... člověk musel číst hodně pozorně, prvních 100 stran se tam vlastně ani moc nedělo, rozjezd se mi zdál dost vláčný, ale příběh samotný byl vystaven dobře, jen proto sem knihu neodložila.... pokračování dám šanci - sem zvědavá, jestli bude děj přímo navazovat :-)

astra3
22.10.2018 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Než jsem se nadála, byla jsem na konci. Místy to bylo dost drsné. Stojí za přečtení.

Hella
15.02.2018 2 z 5

Dala jsem tomu skoro 100 stran a pořád žádná sláva. Asi jsem divná vzhledem k ostatním nadšeným komentářům, ale za mě opravdu bohužel palec dolů.

TheMelorry
27.01.2018 5 z 5

Přestože thrillerům příliš neholduju, tuhle knihu jsem si neskutečně užila. Od začátku do konce jsem byla napnutá. Ze začátku působí příběh lehce zmatečně (několik zdánlivě nesouvisejících linek), postupem času se ale vše začíná rozplétat a vše do sebe zapadá. Ruské prostředí knize dodává na zajímavosti a originalitě. Místy je až děsivé číst o skutcích ruské mafie, zvlášť když se jedná o fakta... Příběh je ale velmi čtivý, napínavý a ve správných místech akční.

bookcase
25.01.2018 4 z 5

Neskutečně akční thriller, v němž jedna akce střídá druhou. Ocení drsní chlapi a... drsné holky.

knihamouder
07.01.2018 4 z 5

Jde o velmi pěkné čtení, kde autor nasadil rychlé tempo již na prvních stránkách. V knize není jediné místo, kde by rychlost drsného děje polevila.
Je potřeba dávat při čtení dobrý pozor, jinak vám mohou uniknout důležité detaily příběhu. Čím více stránek necháte za sebou, tím více budou odhalená fakta zapadat do sebe, až se před vámi rozprostře celistvá mozaika.
Nebojíte-li se vstoupit do akčního světa plného korupce, špionů a nekalých praktik, nechte se unést barvitým vyprávěním nadaného spisovatele. Okouzlí vás také znalostmi o Rusku, historií a některými zajímavostmi.

Hra o moc může začít. Jen si dejte pozor, aby v blízkosti nečíhali vorové…

Ivuska.09
11.12.2017 5 z 5

Pro milovníky komplikovaných thrillerů je právě tento tím pravým. Je až neskutečné, jak to všechno bylo zamotané a co všechno spolu souviselo. Mně to bavilo a čtení jsem si užila, ale myslím, že právě ta komplikovanost by mohla spoustu čtenářů i odradit - zejména ty, kteří mají rádi vše jasné a jednoduché.

Autorovy knížky

Martin Österdahl
švédská, 1973
2017  75%Nežádejte o milost

Kniha Nežádejte o milost je v