Klára90 Klára90 komentáře u knih

Bratr Bratr Joakim Zander

Kniha se četla dobře, styl psaní je chytlavý a čtivý, krátké kapitoly a střídání děje je taky super, nicméně celý příběh mi přišel docela dost neuvěřitelný, takže ke konci mi bylo už tak nějak jedno, jak to dopadne. Předchozí kniha se mi líbila více.

04.12.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Na knize mi vadilo, kolik šťastných náhod se během příběhu stalo a jak snadno lidi vyzradili odpovědi na otázky, ať už šlo o vědce nebo o všemi obávaného zločince. Tohle mi přišlo dost nereálné - aby si zločinec s vámi povídal a malém si srdce vylil (tak to na mě působilo v jedné pasáži odehrávající se v autě). Jak psali předchozí, víc opravdu prozradit nejde, každopádně konec překvapil, i když mi to celé přišlo hrozně utažené za vlasy. Nemůžu si pomoct, kniha mě nedostala.

06.08.2017 2 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Tasmina Perry

Na knížku jsem se těšila, ale neuchvátila mě tak jako jiné knihy od T. Perry.

29.06.2017 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha začíná skvěle, musím souhlasit s předchozími komentáři, i já jsem se při čtení bála a styl vražd se mi dostal tedy hodně pod kůži a děsil mě a to si myslím,že už jsem otrlejší čtenář detektivek. Kniha mě bavila celou dobu, závěr byl pro mě velmi překvapivý,což je super. akorát bych zkrátila konec knihy, kdy už se vědělo co a jak,protože už jsem chtěla rychle vědět jak to celé skončilo a jak se to prodlužovalo,tak už jsem se v tom tak zlehka ztrácela,ale to je jen můj pocit. Každopádně dojem z knihy je dobrý.
Po přečtení Hypnotizéra,což byl první kousek od Keplera,jsem byla zklamaná a na autoři mě už nelákali,ale nakonec jsem jim dala šanci u Písečného muže,který byl skvělý a Stalker stejně tak,takže jsem ráda,že jsem autorům dala ještě jednu šanci,stojí to za to

28.02.2017 5 z 5

7 dní 7 dní Deon Meyer

První kousek od tohoto autora. Překvapivý konec a zajímavá zápletka jsou plusové body, ale co mě naprosto dostalo je celkově to, jak je kniha napsaná. Hrozně mě to bavilo číst, stránky ubíhaly ani jsem nevěděla jak. Měla jsem pocit, jak kdybych chvilkami stála vedle vyšetřovatelů a byla součástí dění. Jo, a strašně moc mě bavily přezdívky, kolikrát mě nějaká i rozesmála. A souhlasím s klokan.1905 - Benny je opravdu sympaťák :)

03.02.2017 5 z 5

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

Děj knihy není nijak napínavý a víceméně je o ničem,ale kniha se čte moc dobře,je taková milá. Bavila mě.

08.01.2017 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kniha mě bavila, ale trochu se mi pletly jména, takže jsem se vždy chvilku musela orientovat kdo je vlastně kdo. Potěšilo mě, že jsem postavu vraha správně odhadla, což se mi zas tak často nestává. První a druhý díl je trochu slabší oproti dalším dílům, postava Harryho se zde teprve formuje, ale rozhodně stojí za přečtení a za pokračování v čtení celé série

02.01.2017 3 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

New York se mi líbil více, ale tady tenhle díl je také velmi zdařilý a bavila jsem se u něj. Série s Angelou se mi líbí - hlavní hrdinka mi je sympatická, knihy jsou vtipné a dobře si u toho odpočinu.

28.11.2016 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Nejprve jsem se nemohla do knihy začíst, moc mi neseděl styl vyprávění. Nicméně překousla jsem to a jsem ráda, protože potom jsem si na styl vyprávění zvykla a začetla jsem se tak, že jsem stránky hltala každou volnou chvilku co to jen šlo. Líbilo se mi, že byly dost popsány myšlenkové úvahy vyšetřovatelů i jejich soukromý život - díky tomu jsem si postavy rychleji oblíbila. Povedlo se mi odhalit "motiv" vraha také o trochu dříve než vyšetřovatelům, tak mě bavilo číst v takovém tom napětí, kdy už na to přijdou a zastaví to a jestli jsem měla pravdu nebo ne a prostě znáte to určitě sami, ten hltavý pocit kdy už to tam zazní :) S knížkou jsem spokojená, autorka mě zaujala a určitě si od ní ještě něco přečtu. Avšak jak i tady v komentářích nebo na obalu knížky je napsáno, že je srovnatelná s Nesbem, tak já bych autorku s ním nesrovnávala. Podle mě je každý dobrý svým specifickým způsobem, má svůj styl a srovnávat je by byla škoda.

31.08.2016 4 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Tak tahle knížka se mi nelíbila. Proč? Tak v prvé řadě mi vadily 2 skoro totožné pribehy-spisovatelky a postavy její knihy. Chápu co tím chtěl básník říct-jakože tu "pointu",ale na mě to působilo,jakoby autorka potřebovala jen nahnat stránky a nechtěl se ji vymýšlet nějaký složitější příběh,tak tam šupla vlastně vše 2x. A pak se mi nelíbila ta věčná nespokojenost,která z knihy čišela. Mě teda přijde,že tato knížka je vytvořena proto,aby působila depresivně na čtenářky-"ježišmarjá jsem už dlouho ve vztahu a nepodvádím, nepřicházím já též o něco?" než aby posloužila jako pohodovka při deštivém dni.

08.04.2016 1 z 5

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

Knížka se mi moc líbila. Během čtení se mi všechny 3 hlavní představitelky staly sympatické, i když zezačátku na mě tak všechny nepůsobily. Děj mě bavil a knížka se četla dobře.

11.01.2016 5 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Pohodové nenáročné čtení do autobusu, přečteno rychle, knížka se mi líbila

04.01.2016 4 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Hrozně zajímavě napsaná knížka. Pomůže vcítit se do pocitů Beatrice a zažít ty myšlenky a pocity, co se vám honí hlavou, když nevíte, kde je váš blízky, případně ho ztratíte. Zezačátku mě kniha hodně chytla, ke konci se to už docela opakovalo, tak nadšení trochu opadlo. Konec překvapivý, ale nijak extra mě neohromil. Každopádně, jak už jsem psala na začátku, zaujal mě způsob, jakým byla kniha psaná a děj vyprávěn a jsem ráda, že se mi knížka dostala do rukou a mohla jsem si ji přečíst.

10.12.2015 3 z 5

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Knížka si mě podmanila od prvních stránek. Bylo to napínavé, nepředvídatelné a čtivé. Mistrná zápletka...představa jakéhosi vesnického "klanu" ve mě dokázala vyvolat pocity, kdy mi běhal mráz po zádech. Zhruba od poloviny knížky jsem si byla jistá, že znám pachatele, ale na konci bylo vše jinak, než jsem si myslela, což mě mile překvapilo. Pravda, konec byl na mě trochu překombinovaný, ale dojem z knížky mi to určitě nezhoršilo. Určitě se budu shánět po dalších autorčiných knihách.

02.10.2015 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Tato kniha se mi od Monyové líbila zatím nejméně. Vadily mi promluvy hlavní postavy k čtenáři a hlavní postava mi nebyla celkově sympatická. Nicméně námět dobrý, až mě trochu děsí, co s i s inteligentními chlapy dokáže "druhá míza" udělat :-D

07.06.2015 2 z 5

Srdce na háčku Srdce na háčku Joanne Fedler

Hrozně smutná knížka....jedná se spíš o takový sled myšlenek a vzpomínek hlavní hrdinky. Ale má něco do sebe.

25.02.2015 3 z 5

Štěstí na řecký způsob Štěstí na řecký způsob Tori Carrington

Tak tohle je ovšem parádní kniha. Naprosto šílená, ztřeštěná, uhozená a neskutečně vtipná a s nadhledem. Když budete mít špatnou náladu, tak si přečtěte tuhle oddechovku a špatná nálada vás přejde. Četla jsem ji několikrát a vždy jsem se bavila :-)

10.10.2014 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Co k téhle knize napsat? Stačí stručně...tuhle knihu prostě miluji. Je to moje srdcovka a všem vřele doporučuji.

06.09.2014 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Dlouho jsem se ke knížce nemohla dostat a dokonce i když už jsem se ji chystala číst jsem k ní přistupovala hodně skepticky...ale příběh mě nakonec pohltil. Bylo to napínavé a díky krátkým kapitolám se to čte hrozně rychle...než jsem se pořádně stihla začíst už jsem měla dočteno :-D A jo, knížka se mi líbila. Když si člověk představí, že by se to opravdu mohlo dít a také, že se to s velkou pravděpodobností děje, tak ho vážně až zamrazí. Nájemné vraždy, hýbání s lidmi jak s šachovými figurkami a hlavně všude jen peníze a moc. Já moc knížky od Viewegha nemusím, ale touhle mě mile překvapil.

31.08.2014 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Přečteno jedním dechem. Skvělé.

22.07.2014 5 z 5