Klára90 Klára90 komentáře u knih

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Jelikož jsem nečetla anotaci knihy (šla jsem čistě po autorce), tak mě v první chvíli nemile překvapilo, že nejde o další z případů Alexova týmu. Nicméně kniha mě už od prvních stránek chytla a hltala jsem ji po celou dobu. Styl jakým je kniha napsaná mě bavil a dobře se mi to četlo. Konec mi přišel krapet takový překombinovaný, ale bavila jsem se a dneska se hned pouštím do čtení druhého dílu, protože jsem zvědavá, jak to tedy celé dopadne.

15.06.2017 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

pokud od toho očekáváte více detektivní příběh jako já, budete zklamáni. Pokud očekáváte červenou knihovnu, budete spokojeni. Nečetlo se to uplne nejhůř,ale kniha mi nic neříká, navíc mi občas vadilo vyjadřování postav - použité slovní spojení bylo takové kostrbaté a prkenné,ale to může být též překladem

31.05.2017 2 z 5

Idol žen Idol žen Marian Keyes

na knížce se mi nejvíce líbilo to,že i když byla odpočinková,tak příběhy měly hlubší smysl,byly o něčem.

12.05.2017 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Úplně ve všem se ztotožňuji s předchozím komentářem od Briv,talže za mě už jen stručně - kniha se mi též velmi líbila a celou dobu jsem trnula,jak to celé dopadne.

15.04.2017 5 z 5

Zásnuby - Tajemné dobrodružství na Manhattanu Zásnuby - Tajemné dobrodružství na Manhattanu Tasmina Perry

Trochu jiná kniha, než na jaké jsem od autorky zvyklá,ale příběh se mi moc líbil. Byl takový milý, o lásce a čtení mě těšilo

13.11.2016 5 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Kniha byla naprosto skvělá, přečtena jedním dechem. Mám ráda krátké kapitoly, které udržují čtenáře v napětí. Hrozně se mi líbily kapitoly s Plavcem, jeho vyprávění, připomínalo mi to Poutníka a z této knihy jsem celá paf, takže je jasné, jaké dojmy musím mít z Plavce :) skvělý čtenářský zážitek, navíc v tomto chladném deštivém podzimním počasí :)

13.10.2016 5 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Wow, tak to bylo počteníčko. Kniha mě od začátku chytla a hltala jsem ji až do poslední stránky.

26.09.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha byla jednoznačně čtivá, to se ji nemůže upřít. Přečtena rychle a hltavým tempem :-) dalším plusovým bodem je překvapivý závěr. Co mě ale trochu štvalo byla jakási monotónnost, která se v ději objevovala. A také jsem si pořádně nedokázala oblíbit žádnou postavu, i když na hlavní hrdinku Rachel jsem si pak už docela zvykla a fandila jsem ji. Shrnula bych to asi tak - kdybych neměla načteno hromadu thrillerů a detektivek, byla bych z Dívky ve vlaku nadšená až ke stropu. Takhle ji hodnotím jako lepší průměr. Ale za přečtení stojí :-)

18.03.2016 3 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Tato knížka se mi,zatím,od autorky líbila nejvíce. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a knížka se nesla v humorném rytmu,i když příběh k popukání rozhodně nebyl.

24.01.2016 5 z 5

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Až možná trochu děsivý příběh o ženě, která citově strádala v dětství a to se na ni podepsalo i v dospělosti, kdy se upne na svého manžela a o jeho lásku se nechce s nikým dělit. Knížka se mi líbila, jako většina knih od Monyové přečteno rychle

04.01.2016 4 z 5

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

Knížka byla napínavá, ale od Nesba ze série o Harrym jsem už četla i lepší.

25.01.2015 3 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Naprosto děsivý, ale pravdivý příběh. Je šílené, jak růžové brýle dokáží člověka zcela oslepit a nechá se dobrovolně deptat. Přečteno za dva dny, na příběh ale jen tak nezapomenu.

11.01.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Mě se knížka líbila. Při jejím čtení jsem se pobavila. Nejvíc mě bavil asi otec, zvlášť ke konci jsem se opravdu pobavila, což bude asi tím, že jsem se s podivnou rodinkou Kostků už tak nějak sžila. Trochu mě mrzí useknutý konec, děj vlastně nikam nedošel, jen tak plynul. Ale tím, že je knížka psaná jako deník, je to odpustitelné. Každopádně, oddechové veselé počtení.

08.01.2015 4 z 5

Dvě dámy v tísni Dvě dámy v tísni Zdena Frýbová

Od Zdeny Frýbové jsem četla Robina a Otcem a matkou proti své vůli. Obě knížky se mi moc líbily. Proto jsem v knihovně nadšeně sáhla i po Dvou dámách v tísni...ale musím říct, že po 50 stránkách jsem knížku odložila, protože si myslím, že už jsem z těch mála stran pochopila vše a víc číst nemusím. Na každé stránce ty dvě zoufale bloudí, občas je to okořeněné nějakou vtipnou hláškou, ale jinak, bohužel, nuda.

05.12.2014 2 z 5

My single holky My single holky Jane Costello

Vtipně napsaná kniha. Předvídatelný závěr, ale každopádně fajn oddechové počtení

05.12.2014 3 z 5

Hra svalů Hra svalů Simona Monyová (p)

Kniha mě absolutně dostala. Přečteno za jeden den, byla jsem naprosto vtažena do děje. Tak reálně napsaný příběh....skvělá knížka.

01.11.2014 5 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Já nevím, co si o téhle knížce myslím...na jednu stranu jsem si říkala, že to je šílená matlanina, na druhou stranu jsem to dočetla až do konce a k závěru knížky jsem to snad i hltala..krátké kapitoly jsou dobré, o Klausovic příběhu vůbec nevím co si myslet, o zbytku doufám, že to je fakt jen bujná fantazie autora a ne krutá realita. Přišlo mi to celé přitažené za vlasy. Knížka ve mě vyvolala rozporuplné pocity.

30.10.2014 3 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Knížka je velmi čtivá, zejména pasáže z historie. I příběh se mi velmi líbil, duše z dávné doby se setkají v současné době, aby se jejich osudy znovu protnuly...takové tajemno se mi líbí, proto jsem byla nadšena i z příběhu. Jediné, co se mi na knížce moc nelíbilo byl popis současnosti, zejména v druhé půlce knížky. Přišlo mi to zbytečně přehnané a někdy mi většina postav přišla úplně mimo, včetně samotné Jo. Ale převažují klady nad pozitivy, popis minulého života mě naplno pohltil a části o Matyldě jsem četla jedním dechem. Nejvíc mě pak nadchlo, když jsem si na internetu zjistila, že příběh je založen na pravdivém zdroji, že postavy z historie skutečně žily a autorka si k nim vymyslela už jen povídání. Paráda.

11.08.2014 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Pro mě zatím nejlepší autorčina knížka. Tak dlouho jsem se u knížky dlouho nepobavila, natož abych se smála nahlas. Paráda, doporučuji přečíst :-)

21.07.2014 5 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Abych pravdu řekla, knížka se mi moc nelíbila. Pravda, ze začátku to bylo super. První půlka je napínavá, děsivá, doslova jsem hltala příběh šíleného policajta, jak chytá lidi na silnici a moje fantazie pracovala naplno. Ale pak? Přišlo mi to hrozně překombinované a utažené za vlasy. Jasně, chápu, že v tom bylo něco nadpřirozeného. A ráda si počtu takové příběhy. Ale tohle už bylo moc. Pro mě to naprosto ztrácelo věrohodnost, už jsem nebyla napnutá, příběh ve mě už ani nevzbuzoval strach nebo, přesněji řečeno, takové to mrazivé chvění, co prožíváte, když čtete něco děsivého a naprosto vás příběh pohltí :-) dočetla jsem to víceméně jen z úcty k Stephenu Kingovi, protože je to můj oblíbený spisovatel. A taky jsem pořád tak nějak doufala, že na konci nakonec budu překvapená a celý názor na knížku přehodnotím. Bohužel, nestalo se.

06.07.2014 2 z 5