KLADIK KLADIK komentáře u knih

Nevím jestli je tato kniha povinná četba, jestli né tak by měly být. Hlavně pro ty kteří si stěžují v jaké špatné době se narodili a jak je u nás v Č.R. špatně. A hlavně u nás za komoušů nebylo tak zle. Zlé to opravdu bylo v SSSR. Nevěříte tak si Souostroví gulag přečtěte a budete dnešní i předchozí režim brát s ůsměvem.

21.04.2016 5 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Teď musím jen s nostalgií vzpomínat na jednu z nejúžasnějších knih mého života. Nevím co napsat. Došly mi slova na psaní komentáře.

19.02.2018 5 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Pornografie,detektivka, horor, román, turistický průvodce, monografie o holocaustu to vše a možná ještě víc jsou Laskavé bohyně. Hlavní hrdina je pachatel nacistických hrůz. Cynik, homosexuál, incestní matkovrah. Přes osmset stran čtení s nejzápornějším hrdinou se kterým jsem se v knihách potkal. Je to docela sebemrskačské to číst, ale stojí to za to. Doporučuji všem kteří chtějí strávit necelé dva měsíce čtením tohoto masakru jako já.

02.05.2017 5 z 5

Raději zešílet v divočině Raději zešílet v divočině Aleš Palán

Po dlouhé době jednodechovka. Ke skutečnému zamýšlení mě vyzval každý rozhovor. Krásná kniha, krásné fotografie. Asi to chce ještě nechat uležet v hlavě než dokáži napsat nějaký smyslu plný komentář.

08.02.2021 5 z 5

V prvé řadě bych chtěl apelovat na všechny kteří tuhle knihu nečetli, aby se nenechali ovlivnit negativními komentáři. Kniha je opravdu skvělá. A doporučuji všem kdo mají trošku smysl pro humor , aby si jí přečetli. A v druhé řadě moc nechápu srovnávaní knih. Jako, že Stařík byl lepší než anafalbetka atd. Stařík je stařík anafalbetka je jiná kniha stejně jako zabiják Anders.Tak jaké srovnávaní. Nebo ne?

07.12.2016 5 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Hned pokračuji s druhým dílem!
Protože je to prostě skvělé!!!

11.02.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jedním dechem.

08.02.2018 5 z 5

Tažení v Rusku 1941-1945 Tažení v Rusku 1941-1945 Léon Degrelle

Degrelle byl opravdu fašista a cynik. Věřil ve svou věc až do posledních bojů a osobně si myslím, že až do posledních chvil svého života.To ovšem není důvod proč tohle dílo nečíst spíš naopak. Přečíst knihu s takzvaně z druhé strany může být i osvobozující od všemožného patosu a až božského hrdinství vítězných stran.

28.08.2017 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Syrové hrubé, ale působí skutečně bez příkras. Mě se kniha líbí.Přečetl jsem nějaké knihy s opačného pohledu s pohledu němců. Né že bych jim fandil, ale v těchto knihách není sousty neohrožených hrdinů a patosu.Doporučuji!

24.11.2016 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Psaní autora působí až stroze mnohdy i melancholicky, ale a vědomím, že tato kniha byla napsaná hned po válce tedy hned po prožitých zažitcích není se ani čemu divit. (Na rozdíl od spousty knih s tím to tématem.) Je to o vnitřní síle člověka a víře na nový život. Jen pro zajímavost jsem si vyzkoušel 36ti hodinovou hladovku a myslím, že být v situaci autora tak spáchám sebevraždu.

10.11.2015 5 z 5

Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce Keith Lowe

Malé přiznání. Knihy vůbec nekupuji jen si je půjčuji kde se jen dá. A to je kniha po spoustě let kterou jsem si zakoupil .Doposud kniha s tímto tématem chyběla na trhu. Vždy mě zajímala poválečná situace v Evropě a v tomto díle jsem se dozvěděl vše podstatné. Se závěrem knihy a s autorovými názory plně souhlasím. Stojí za přečtení určitě i přes to že se jedná o knihu faktů je to dílo velice čtivé. Dávám plný počet.

10.11.2015 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Až budu starý kmet chtěl bych být moudrý jako Bailey a v příštím životě pes.

27.06.2018 5 z 5

Jestli jsem se někdy tak dobře zasmál? To tedy ne! Umyslně jsem si díky některým jakoby zavádějícím recenzím teto knihy přečetl ,,Analfabetku´´ před ,,Staříkem´´. (Stařík teprv čeká na můj smích a to jistě pokud je aspoň z poloviny tak dobrý jako Nombeko). V některé z recenzí Analfabetky je zmiňováno a přílišném politikaření. Nemyslím. Spíš je to namístě jelikož mnoho politických události skvěle zapadá do příběhu a navíc je podána super humorně.
Skvělá kniha! Doporučuji všem kdo se dlouho nezasmáli při čtení knihy jedním dechem.
Nezlobíte se na mě za tu atomovou bombu?
Ne!To se může stát každému.

31.03.2015 5 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Zajímavá a inspirativní žena. Od této dámy si určitě brzy něco přečtu.

23.02.2021 5 z 5

Z hlubin pravěku Z hlubin pravěku Josef Augusta

Měl jsem štěstí, že jsem se narodil v době kdy vycházely knihy pana Augusty.

13.07.2019 5 z 5

Krásná čarodějka Krásná čarodějka Vladimír Neff

Celo sérii jsem přečetl během jednoho týdne. To se mi ještě nestalo. A navíc je to asi vůbec moje první knižní série v životě. Děkuji panu spisovateli za skvělé příběhy plné neočekávaných zvratů a nekonečně krásných souvětí. I když podezřívám hlavního hrdinu Petra Kukaně z Kukaně ,že to byl asi první člověk s komunistickými ideály, byť se děj odehrává před cca tři sta padesáti lety.

18.02.2019 5 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Když člověk dočte knihu od Steinbecka tak si jen řekne : Ach jo už je konec? To je, ale škoda!

12.04.2016 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Nádherné ůžasné a kruté.Knihu jsem přečetl jedním dechem dvakrát za sebou abych dokázal vše vstřebat.Líbí se mi pohled z obou stran.Autor patří k mojím nejoblibenějším.Zajímaly by mě dalši knihy na tohle téma, ale s pohledu nacistů. A co s nimi bylo po válce? Trest, pomsta co bylo? Nějaká doporučení?

14.09.2014 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Krásná kniha!

20.09.2021 5 z 5

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

V den kdy jsem si knihu půjčil jsem následkem úrazu přišel o několik článků prstů na rukou. Což mě docela psychicky rozhodilo. Obavy jak budu teď žít atd. Ani né v polovině knihy jsem měl ve své hlavě vyřešené. Ve srovnání s hrdinou knihy se mi vlastně nic nestalo. Snad všechna utrpení a strádání v dnešní době jsou malicherná s utrpením Joa. I ta má. Děkuji za tuto knihu a v mysli jsem pořád s hlavním hrdinou.

14.03.2017 5 z 5