KKlara KKlara komentáře u knih

Poslední dny noci Poslední dny noci Graham Moore

Velmi poutave napsana kniha o elektrine a zacatku obchodu s ni. Moc zajimave, zjistila jsem, ze o fyzice nic nevim, coz nevadilo, protoze jsem se neco priucila.

17.08.2019 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Je az zvraceny napsat, ze kniha byla dobra, protoze to bylo cely sileny - ale cetlo se to dobre. Jen preklad mel obcas divny preslapy - a fakt nejsem hnidopich. Ale fotka, ke ktere nemam negativ, protoze prisla emailem (v 90. letech? asi melo byt postou). Na tyci vysavace (tycovem vysavaci spis). A preklepy.

27.07.2019 5 z 5

Paní plukovníková Paní plukovníková Rosa Liksom (p)

Velmi drsna kniha. Ctiva, zajimava. Plny pocet a doporucuji.

A jen komentar k “obsennimu prekladu” jak tu nekdo napsal v komentari - to jako ze by prekladatel cenzuroval?? To snad ne.

05.07.2019 5 z 5

Historie vlků Historie vlků Emily Fridlund

Ja nevim... Byka jsem si jista, ze to bude knizka, ktera se mi vryje do pameti jako jedna z tech, co ve mne zanechala stopu. Neco z toho zpusobu vypraveni bylo skvele, styl psani byl tak slibny. Ale ten pribeh me vlastne tak nezaujal. Samotny pribeh, kdybych ho nekomu vypravela chronologicky, by byl zajimavym a neotrelym tematem, ale bylo to nejake moc skakave, az moc nedovypravene.. Bych to sesypala a poskladala znovu a jinak. Skoda.

12.05.2019 3 z 5

Vytoužené dítě Vytoužené dítě Catherine Chidgey

Kniha by byla zajimavejsi, kdybych si nejdriv precetla dovetek - Poznamku o historii. Nebo kdyby to, co bylo v poznamce, bylo v knize vic rozpracovano. Behem cteni jsem precetla nekolik jinych knih, protoze me to proste dlouho moc nebavilo, bylo to rozvlekle, ale odkladat jsem knizku nechtela, protoze to delam velmi vyjimecne. Je jednoduche dilo hodnotit, kdyz sama bych to lip nenapsala, ale za me to proste nebylo ono. Zaver zajimavy, kdyz se to tak nejak slozilo, ale jako celek to nebylo ono..

30.04.2019 3 z 5

Laserový muž: Príbeh o Švédsku Laserový muž: Príbeh o Švédsku Gellert Tamas

Velmi zajimava a ctive napsana kniha. Nektere pasaze mi prisly vic nez aktualni i ted, nemyslim rasismus, ten asi neprastane existovat, ale vyuzivani politikou, straseni a lzive zpravy... Poucne a strasne. Knihu doporucuju

19.04.2019 5 z 5

Exit West Exit West Mohsin Hamid

Tak první polovina knihy mě bavila moc, pak už ne. Příběh byl moc zajímavý, i to bylo hezky napsané, jen ten začátek byl takový propracovaný, ale druhá část mi přišla taková hup šup usekaná, u ničeho se nezastavit.

25.03.2019 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Nadherna knizka. Nepredvidatelny a velmi smutny pribeh. Krasny jazyk.

20.02.2019 5 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Je to takove holcici cteni, nic vic, ale ve sve kategorii moc hezke, knizku jsem si uzila a doporucila bych.

02.02.2019 5 z 5

Farářova dcera Farářova dcera George Orwell (p)

Kniha se mi cetla velmi dobre, tesila jsem se na ni a byla jsem zvedava, jak to dopadne. Presto nepatri k tem kniham, ktere bych docetla a zustala zirat. Spis je to: tak a co budu cist ted?

28.01.2019 4 z 5

Příběh krátkého manželství Příběh krátkého manželství Anuk Arudpragasam

Drasticky pribeh o Dinesovi, mladikovi kdesi kdysi, nekde, kde je tabor pro evakuovane lidi z valecne oblasti, nekde, kde je dzungle. Az postupne z popisu pochopime, ze zije v naprosto nelidskych podminkach, ktere se asi jeste pred nekolika mesici podobaly tem nasim. Nyni vsak zije zivot z minuty na minutu. A sve jednodenni manzelstvi z hodiny na hodinu. V pribehu je lidske byti osekane az na dren, az z nej nic nezbyva. A presto je tam nekde schovana duse, cit. Kaminky okolo postele z hliny.

Nadherna a bolava kniha.

14.01.2019 5 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Dost neuveritelny pribeh, vubec jsem netusila, ze v Italii byla takova bida. Moc smutne vypraveni o divce, ktera vlastne nikam nepatri.

17.11.2018 5 z 5

Vystrkov Vystrkov Tommi Kinnunen

Knizka nema zadny strhujici dej plny zvratu. Nejdriv je dokonce trochu chaoticka. Postupne vsak clovek zacne rozlisovat zivotni pribehy clenu jedine rodiny, a to dokonce v ruznych casovych liniich. Nejednou jsem si pasaz precetla jeste jednou pomaleji a se zatajenym dechem. Hned prvni stranky jsou tak hlubokym vyjadrenim rodicovske lasky... Kniha me nuti premyslet, zda je tak uzasny autor nebo prekladatelka. Tusim, ze nutna je jejich souhra... Je to moc krasna kniha.

28.10.2018 5 z 5

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Velmi desivy pribeh, ktery dava vhlednout do hlavy teroristu, i kdyz me parkrat napadlo: a je to tak? Nepredstavujeme si to tak jen my? Ale asi ne, protoze knizka rozhodne nic neidealizovala.
Skoro me mrzi, ze styl byl tak sevreny, dovedla bych si predstavit pribeh rozvinuty do rozsahlejsiho romanu s propracovanymi popisy apod.. Ale nechci tim rict, ze to takhle bylo spatne, jen ze bych to chtela prozit vic...

24.07.2018 4 z 5

Bílé město Bílé město Karolina Ramqvist

Knihu jsem cetla hned po Gangsterove pritelkyni. Urcite lze cist samostatne (neni to, ze by pro cteni Bileho mesta byla nutna znalost neceho z predchozi knihy), ale cte-li se za sebou, dotvori to pribeh. V G. pritelkyni je to jedna velka party (ne doslova), v Bilem meste je to kocovina.
Trochu me iritovala hlavni hrdinka zpusobem, jakym se k zivotni situaci (ne)postavila, ale kdyz clovek tohle neresi, souciti se zoufalstvim.
Jinak stylove skvela kniha. Hezky jazyk, diky kteremu citite, jak se vam vlocky rozpousti na obliceji a rty okoravaji mrazem. Jen skoda, ze jsou ty knizky tak kratke (i kdyz ta strohost je soucasti), jen tim chci rict, ze jsem se zacetla po ceste z prace a o pulnoci docteno. Chtela jsem v tom bilem meste s Karin jeste chvili byt.

19.07.2018 5 z 5

Gangsterova přítelkyně Gangsterova přítelkyně Karolina Ramqvist

Psychologicka sonda do duse pritelkyne “gangstera”, at uz se za tim vyrazem skryva cokoliv. Tiziva atmosfera a nejistota, jak to dopadne. Moc hezka kniha.

13.07.2018 5 z 5

Nejhorší děti na světě Nejhorší děti na světě David Walliams

Kniha byla srandovní, jedno dítě horší než druhý.
Podle mě jsou všechny ty děti na hlavu.
Anejvíc ta Prdivá Pepina.
No přece je pěkně ne hlavu hrát zadkem na tubu, ne?

29.06.2018 5 z 5

Platící hosté Platící hosté Sarah Waters

Skvela kniha. Castecne predvidatelna, ale to ani trochu nevadi. Skvely pribeh, ctive, nejde po povrchu. Uzila jsem si to

17.06.2018 5 z 5

Sedm principů spokojeného manželství Sedm principů spokojeného manželství John Gottman

Podobne knihy ze zasady nectu. Nikdy. Takze nevim, co se mi stalo. A jsem za to rada! Kniha je velmi ctiva, mila, srozumitelna. A velmi poucna v partnerskych vztazich. Moc doporucuji.

08.06.2018 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Mam co ted vsem okolo kupovat k svatkum a narozeninam. Tahle knizka se dostala mezi mych top 10 knih, co jsem kdy cetla. Trochu blbe, ale k teto knizce to myslim sedi: no ty vole

01.06.2018 5 z 5