kiraa kiraa komentáře u knih

Záležitosti kolem umírání Záležitosti kolem umírání Simon Kernick

Jednoznačně doporučuji, perfektní detektivka, kde budete obdivovat nájemného zabijáka asi tak už od páté strany. Rozhodně jdu do dalšího čtení od tohoto autora.

25.08.2015 5 z 5

Safira Safira Mariyah Saalih

Ne, že by se to četlo špatně, ale nějak mě to zase neoslovilo. Poměrně hodně erotické čtení, ale já nějak těm "harémům" nemohu přijít na chuť.:-)

Vražedný lék Vražedný lék Stella Shepherd

Poutavá detektivka z lékařského prostředí. Záhadná úmrtí pracovníků jedné nemocnice, detektiv Montgomery a vrah v bílém plášti. Příjemné napětí do poslední chvíle.

In flagranti In flagranti Dana Emingerová

Ze začátku jsem měla v postavách docela "hokej" a nějak jsem se nemohla zorientovat. Ale nakonec se ten propletenec podařilo hodně vtipně rozmotat a příběh mě vcelku pobavil.

Líbánky Líbánky James Patterson

Tak tenhle thriller se opravdu četl jedním dechem. Napětí a překvapení s Norou Sinclairovou až do samého konce. Ženský dokážou být naprosto neuvěřitelný mrchy :)

25.08.2015

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Sophie Kinsella je moje oblíbená, jedna z nej. Její humor zbožňuju a zatím mě žádná z jejích knih nezklamala. Ani Bohyně není výjimkou. Hodně vtipné vyprávění o kulinářských "dovednostech" a láskách hospodyně Samanthy. Vítejte do dimenze příjemného snění.:)

25.08.2015 4 z 5

Film Film Louise Bagshawe (p)

Čtivý příběh ve stylu "jak chudá holka ke štěstí přišla". Atraktivní filmové prostředí, láska, sex a intriky. Kniha na odlehčení mysli nebo na pláž k vodě jak stvořená.

Naivní mrcha Naivní mrcha Jackie Collins

Z mého pohledu patří tato kniha k těm slabším. Ale možná je to také tím, že už v nich nenacházím nic nového.

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

Moderní příběh tří kamarádek, jejich manželské slasti i strasti. Určeno všem zadaným i nezadaným, kterým se zdá za plotem tráva zelenější. :)

Mesto kostí Mesto kostí Michael Connelly

Parádní detektivka se šokujícím a překvapivým rozuzlením na závěr.

25.08.2015 4 z 5

Smrtící pomsta Smrtící pomsta J. D. Robb (p)

Napínavé, strašidelné, šílené i morbidní. Tak tady zapomeňte na relax!

Osudová zatáčka Osudová zatáčka Nicholas Sparks

Knihu jsem přečetla, ale celkem vzato mě nijak moc neoslovila. Pro mě žádný trhák, ke kterému bych se v budoucnu měla vracet.

25.08.2015 2 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Krásný příběh doktorky Samanthy. Barbara Wood je spisovatelkou par excellence a i těch více jak 600 stran se vám bude zdát v konečné fázi málo.Takové zdravotníky, aby dnes člověk pohledal.:)

Poslední interview Poslední interview Sandra Brown

Ale, tak jo, pokud nehledáme žádné velké myšlenky. Jinak za přečtení určitě stojí, dokáže prostě "vcucnout" :)

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Co si pamatuji, tak moje první opravdové čtení. Hodně jsem ta dobrodružství prožívala a mám ji dodnes. Nemohu jinak než plný počet hvězd.

25.08.2015

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuto knihu jsem četla a je to už opravdu několik let, ale ještě dnes si pamatuji, jak jsem se z ní několik dní nemohla vzpamatovat. Hodně drsné, emotivní, ale bohužel velice reálné ..... někdy ta beznaděj doslova drtí..:-(

25.08.2015 5 z 5

Northangerské opatství Northangerské opatství Jane Austen

Já se asi budu lišit v hodnocení, ale mě Northangerské opatství nenadchlo. Dočetla jsem, ale abych řekla pravdu, s velkým sebezapřením. Čekala jsem trochu spád a nějakou zápletku, ale nedočkala se.... takže dávám za 2... a to je co říct, protože J. Austenová je moje velká favoritka.

25.08.2015 2 z 5

HisTORIe HisTORIe Tori Spelling

Této knize jsem v podstatě nedávala šanci na úspěch a po pravdě jsem pochybovala, že ji zařadím do knih přečtených. A ejhle jo, ono to vůbec nebylo špatný. Pohled z té druhé strany, který může i leckoho překvapit. Zlatá mládež, milióny na kontě, bouráky, VIP párty, všeho kopec, ale ve finále jedno velké NIC. Tak, jo, slušná 4.

25.08.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak jsem to po dlouhém přemáhání dočetla, a to ze 3 důvodů :
1. knihy v drtivé většině případů dočítám i když mě nebaví... nakonec proč by ten obrat, kdy
mě to tzv. vcucne do děje a nepustí, nastal třeba právě až v poslední kapitole
2. byla to kniha darovaná mým manželem, bůh mu odpusť, že ji koupil v dobré víře s radou
od knihkupce, že by bylo naprosto fatální a nemyslitelné, aby se tento skvost nezabydlel
v naší knihovně a prostě žena, která ji nečetla, jako by nebyla...no, tě prdy..:-)
3. v neposlední řadě jsem nechtěla mít ten pocit, že jsme jen tak nazdařbůh vyhodili 4 kila...
a že vyhodili...:-)

Nakonec pouze malé shrnutí, jelikož jsem se již jednou vyjádřila a to na začátku mé četby.
- pokud napíši, že to byl ODPAD, tak urazím odpad. Tudíž mě napadá už použít snad jen
výraz (prosím o prominutí) SRAČKA, ale tedy kardinální
- pokud mě tento příběh měl alespoň nějak eroticky naladit, tak v tom případě moje vnitřní
bohyně dělala celou dobu mrtvého brouka..... Grey je úchylný stalker, kterého v dětství
přeřízla nějaká šílená důchodkyně a do toho ta bizarní smlouva, kterou já bych podepsala
snad jen v případě pohrůžky smrti.... ne, díky, opravdu nemám ráda tento druh čili
papriček...
- jedinou přitažlivost, kterou jsem na Greyovi shledala, bylo to jeho nechutné bankovní
konto....
- Anastázie je neumětel s prominutím IQ tykve.... páni, dokonce si umí už holit nohy a její
vnitřní bohyně metá salta jako o závod, na každé 3. straně prožívá neuvěřitelné orgasmy,
samozřejmě po sobě se opakující a doznívající i několik dlouhých minut poté, prostě
vrcholí vždy a všude byť jen při pouhé myšlence na "něj" (trochu mě to svádělo k
myšlence, že spisovatelka ještě neměla sex...)
- za oslovení bejby bych trestala políčkem do zad a nikdy jsem si od té doby nekousala
ret...:-)
- nebudeme se milovat, ale šukat... a jak jinak než tvrdě, bohyně má opět hubu od ucha k
uchu, protože se budou přikusovat krvavý jelita....:-)

Je mi s podivem, jak se na tomto dílku dal vydělat balík.... no, zřejmě skvělé píár...:-)

Ale vážně: to není četba, ale ŠROT!

25.08.2015 odpad!

Zlatokopky Zlatokopky Tasmina Perry

Londýnská smetánka a všehoschopné mrchy zlatokopky, v čele s neskutečnou supermrchou Moly Sinclairovou... sex, intriky, láska i nenávist, dobro a zlo a ve finále jedna vraždička. Trochu taková napodobenina Collins, ale celkem povedená záležitost, prostě 14 dní jsem se topila v miliónech liber a české rybníky jsem brázdila na luxusní jachtě s Adamem Goldem..:-)