Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Romanťárna je to hezká, nejlepší je tam rodina hlavní hrdinky, sázky, mumraj a celkově ten chaos, co velká rodina přináší. Vůbec mi nesedla hlavní hrdinka (její ustavičné kňourání mě příliš nedojalo), Vánoce tam prakticky nepocítíte (pořád se tam chodí v šatech a předávání dárků je spíš další rodinná oslava s tunou jídla). Doporučuju ale ke knížce něco k zakousnutí, jí tam opravdu hodně a je velká pravděpodnost, že vás bude honit mlsná ;) Takže slabší 3,5 hvězdičky, rodina a neotřelý nápad řadí knížku mezi to, co je fajn si přečíst. Ale zázrak nečekejte ;)

10.07.2022 3 z 5

Mechanický duch Mechanický duch Laura Ruby

Tato peckovka by si zasloužila klidně 4,5 hvězdičky. Ve srovnání s prvním dílem se to tady krásně rozjelo. Po dlouhé době druhý díl, co předčil ten první. A na rozdíl od konce jedničky, tady nutně potřebujete další díl. A chcete vědět, jak to dopadne.
Trošku mimo mísu.... docela dost se zde poukazovalo na barvu pleti postav. Je hezké, že autorka chtěla ukázat na diverzitu postav, ale za mě se jí věnovalo nějak přehnaně pozornosti. Jestli chtěla napravit ledabylé (spíš žádné) popisy postav z prvního dílu anebo to mám přičíst k českému překladu...každopádně místy to působilo v knížce dost zvláštně, že člověk přemýšlel, proč najednou má autorka potřebu se pozastavovat zrovna nad tímto, když toto či ono je v ohrožení.

29.06.2022

Seňor Pupík Seňor Pupík Seňor Pupík

Na knížku z Dobrovského za 9 Kč, je byla příjemně překvapená. Textově nic moc, ale obrázky a celkové zpracování tuto útlou knížečku pozvednou na 3 hvězdičky. A pojem hyperdonutémie by se měl vžít do běžné mluvy :DDD

27.04.2022

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Klasická harlekýnka, kerá nepřekvapí a ani moc nenadchne. Není moc knížek, kde zpracování filmové či seriálové je mnohonásobně lepší, v tomto případě toto určitě platí. Seriál okouzlí svojí barevností, ale hlavně propleteností dějových linek, které v knize chybí.

27.04.2022 2 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Čtvrtý díl jsem četla poměrně déle, než jsem očekávala. Nutno říct, že nejspíš i z toho důvodu, že ve srovnání s díly předchozími autor nám hodně ubral Geralta, což mě mrzelo. A ten závěr - za mě to strhlo minimálně jednu hvězdičku z výsledného hodnocení.

16.03.2022 3 z 5

Jeden z milióna Jeden z milióna Monica Wood

(SPOILER) Toto je knížka, po které bych asi sama nesáhla. Sebrala jsem ale odvahu a pustila se do ní. A byl jsem mile překvapená. Ono tyto mezigenerační příběhy toiž ne vždycky bývají čtivé a chcete číst dál. Uznávám - začátek byl takový malinko kostrbatý, byl obrovský problém sžít se s postavami, ale hodně tomu pomohly jednotlivé rozhovory nahrané na diktafon. Pak následovala cestovatelská část, která mě bavila moc a opět se mírná ropzačitost vrátila ke konci knihy. Celkové hodnocení? Bylo to něco úplně jiného, oddechového, místy k zamyšlení. V této knížcekrásně vidíte nedokonalost postav a jejich pochyby. A přesně něco takového je čas od času potřeba číst.

05.01.2022 3 z 5

Procházky s Peetym Procházky s Peetym Eric O’Grey

Toto je vskutku zvláštní knížka. Buď jte realista a knížka vás naplno označí za nevěřícího Jiříka anebo věříte každému slovu a připadáte si tak trošičku pošetile. Knížka příběhově je hezká. To jestli je příběh stoprocentně pravdivý (viz část, kdy se z hlavního hrdiny stane chvástavý Don Juan) je též k zamyšlení. Byla tam spousta míst, co drhla. Na druhou stranu celkově - na to, že jsem od knížky očekávala, že to bude naprostý brak (což taky trochu byl), si vysloužila 3 hvězdičky.

02.01.2022 3 z 5

Blb na zahrádce Blb na zahrádce René Melichar

Příjemná oddechovka, spousta povídek mi sedla, zasmála jsem se u nich, zpříjemnily mi parné dny, jiné zůstaly buď nepochopené nebo mě tolik nezaujaly. U asi dvou povídek se mi stalo, že dějová linka se rozdvojila a v pointu se nespojila, na druhou stranu nenašla jsem ještě povídkovou knihu, kde by mi na sto procent sedělo vše.
Zklámáním bylo, že zahradnická tématika se v knize vyskytovala výjimečně a ony povídky byly řazeny slabší. Od autora je to má prvotina, nemohu tedy srovnat Blba na zahrádce s předchozími knížkami.
Nejedná se o dílo, co bych musela mít nutně doma, ale ráda si další autorovy knižky v budoucnu jako oddechovku přečtu. Přece jen se mi líbí jazyk použitý v knize a slovní hříčky, které bohužel současná literatura často postrádá.

20.08.2021 4 z 5

Neuvěřitelně šílené příběhy Neuvěřitelně šílené příběhy Lukáš Pavlásek

Původně jsem byla z knížky taková rozpačitá, ač jsem se sebevíc snažila odprostit od dospěláckých názorů, některé povídky mi spíše přišly "trapné" než šílené, ale ve výsledku šílené povídky převažovaly, otázky na konci každé se mi líbily otázky a přijde mi to jako skvělý materiál podporující kreativitu ideální pro druháky, třeťáky. Je to knžíka, kterou si dokážu představit jako zpestření hodin čtení, na níž lze navázat tvorbou vlastní povídky, kde se fantazii meze nekladou.

20.08.2021 4 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Knížku jsem dočetla po dlouhé době a nutno podotknout, že nic moc. První knížka představila zajímavou myšlenku kovokrve, což mě původně opravdu nadchlo. Tahle druhá knížka je jen zbytečným pokračováním, kde prakticky nejzajímavější je závěr. Sem tam se sice člověk dozví něco, co se mu hodí k rozuzlení příběhu, na druhou stranu knížka neobsahuje nic, co by se nedalo zahrnout do předchozí (pokud by měla nějakou stovku stránek navíc, vůbec by to nevadilo). Za mě na druhém díle zůstává pozitivní hlavně obálka (ta je ve srovnání s prvním dílem opravdu lepší), ostatní pozitiva vylpývající z prvního dílu v průběhu čtení tak nějak mizela. Spousta lidí si stěžuje na proměnu Liama - nic, co by se nedalo očekávat. Za mě bohužel zahození příběhu, který měl opravdu potenciál.

21.05.2021 1 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Upřímně knížka se četla krásně. Fakt mě to bavilo. Bohužel pak se pozornost od hry odklonila k romantické zápletce, s kterou autorka mohla počkat. Klidně, ať se do ní pusít v druhém díle, ale tady díky tomu knížka ztratila ten šmrnc. Identita hlavního "záporáka" mě upřímně nepřekvapila, podezřívala jsem ho celou dobu. Ačkoliv konec byl podle mě zpackaný, hodlám se pustit do pokračování. I přesto všechno za nápad a většinu knihy - čtyři hvězdičky.

07.03.2021 4 z 5

Pokladnice kentaurů Pokladnice kentaurů Renata Štulcová

Předposlední knížka této série, kde se ani tolik neřeší, co bude s chudákem Marinou, spíš, zda jste #týmArthos nebo #týmRowan (nebo možná řeší, ale nás stejně zajímá výše zmíněné :D)
Musím podotknout, že konečně od pátého dílu mě postava Rowana tolik neotravovala a nekazila každý odstavec knihy (protože jak v pátém, tak šestém díle musím kriticky podotknout, že ta kniha už nebyla o Marině, ale spíš tady o lordovi). Svým způsobem ho tady bylo tak akorát a byla jsem nadšená, že může Marina trávit čas taky s někým jiným.
Začátek knížky byl boží. Už jsem četla několik kritických poznatků, že prý mnoho lidí mělo problém se začíst. To u mě trvalo první dvě kapitoly. Pak se pohledy sice střídaly, ale krásně se doplňovaly. A kapitoly z pohledy Médey - paráda. Byla jsem ráda, že jsem si odpočinula od Marinina pohledu, za mě skvělé zpestření, moc mě to bavilo. Výcvik u Bastet (s výjimkou míchání lektvarů) mi zas tak zajímavý nepřišel, o to víc jsem si pak užívala části, kdy pátrali po knize a všichni byli ve škole. Zápletka se ztrácením věcí byla taky dobrý nápad, jen mě trošku mrzelo, že viník byl tak očividný (protože Marina je přece jen moc mladá na Alzheimera a pandemie Alzheimera ve škole je nepravděpodobná možnost).
A konec! Jsem ráda, že oba týmy mají stále naději ;) Na druhou stranu mě trošku mrzí, že mezi nadějným začátkem a otevřeným koncem moc děje neproběhlo. Nebo jinak - předchozí díly měly daleko ucelenější zápletku a dějovou linku, tady mi to trošku chybí. Snad mile překvapí osmý díl a co se započalo zde, se dokončí tam.

13.01.2021 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Noo..začala jsem číst kdysi dávno v angličtina a pak ejhle...kousek od domova mi prodávají českou verzi - tu jsem musela mít, i kdybych ji četla jen jednou. A po dočtení mohu říct, že si ji brzy přečtu znovu. Protože není nic lepšího než zajímavý vánoční příběh uprostřed parného léta, natož správný vánoční příběh v průběhu vánočních svátků.

Rereading: Po shlédnutí seriálu musím říct, že knížka je pořád lepší. Seriálu to hodně kazí nesympatická Lily, která je v knížce úplně boží a správně praštěná.

30.12.2020 5 z 5

Mapa v kůži Mapa v kůži Stephen R. Lawhead

Dobrý námět fantasy přečtený za jeden den. Dějová linka z původně nijakou a nudnou Mínou mě bavilao poznání víc, než ta hlavní se slavným "zcestovalým" Kitem. Na to, že je autor docela "vypsaný" knížka má spoustu much, nad kterými se nejde nepozastavit. Na druhou stranu na to, že je to oblbíený motiv cestování časem bych to řadila k těm zdařilejším. Škoda jen, že nedopřeložili další díly, mohlo se to hezky vyvrbit.

07.11.2020 3 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Pavel Kantorek

Hezký dárek, pobaví

26.08.2020 3 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Povedená série, to se musí nechat.
Osobně jsem byla v šoku, že se autor naučil v třetím díle sem tam hodit nějaký vtípek (nic, z čeho byste se za břicha popadali, ale snaha se cení). Dále hodnotím pozitivně dějové linky, hlavně Clayovu a Sirusovu, která pěkně doplnila děj.
Prvních asi sto stránek bylo božích. Čtivých, napínavých, opravdu skvělých. Střed knihy byl takový utahaný, obzvlášť, když se tam pedlovalo sem a tam. A Lizannina dějová linka docela ztratila na kvalitě.
Každopádně konec Bělokožce byl adekvátní, jen konec série mohl být jinou formou - věnovat všem postavám jednu kapitolu nebo ukončit jejich osudy alespoň ve dvou kapitolách, to by mi přišlo adekvátní. Na můj vkus to autor ukončil příliš stroze. Jakoby se mu nechtělo dál psát. Nu čtyři hvězdičky.

23.08.2020 4 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

První zásadní myšlenka k této knize.....vydavatelství nemělo dovolit, aby knížka vyšla. A neberte si to nijak zle, jen si myslím, že bylo ještě na čem pracovat a došlo k vydaní příliš brzo. Na druhou stranu klobouk dolů, jsou zde pasáže, které dokazují, že autorka psát umí. Jen je to celé takové chaotické, nedomrlé a ještě je tam spousta velkých much, co potřebuje domyslet a doladit.

Co musím pochválit je obálka -moc pěkná. Autorka poměrně slušně umí psát akce, kam ale nesmyslně vloží filosofické úvahy postav....
Dalším zajímavým postřehem bylo, že na to, že kniha má hlavního hrdinu, předurčeného k velkým věcem, hlavní hrdina vůbec hlavní není a ve změti postav se pak trochu ztrácí. Nemluvě o jeho naprosot zbytečném drakovi, který podle titulu knihy měl být stěžejní postavou.
Celkově to na mě místy působilo jako telenovely, kde toho chtějí strašně moc vyřešit najednou a pak nevyřeší nic. Nemluvě o jedné vševědoucí postavě, která ví všechno, ačkoliv čtenář nemůže být chytrý s ní, neboť její moudrost není podložená v textu.

Závěrem bych chtěla říct, že knížka má opravdu potenciál a za ten jí přísluší tři hvězdičky. Ale bohužel měla být vrácena autorce k přepsaní, protože to mohlo být něco. Nu škoda.

P.S. Doporučuji ke čtení začínajícícm spisovatelům....vždycky se můžeme poučit z chyb nejen našich, ale i z chyb druhých.

14.08.2020 3 z 5

Lékař léčí, příroda uzdravuje Lékař léčí, příroda uzdravuje Jiří Noha (p)

Stará knížka, ale vtipná a jendoduše skvělá. Dooknalý příklad populárně naučné bichle, která vás provede dějinami lékařstvi

11.08.2020 4 z 5

Totálně ulítlé prázdniny Totálně ulítlé prázdniny Thomas Brezina

I po letech nezklamala. Skvělá knížka na odpoledne, u níž se člověk zasměje a pobaví.

14.05.2020 5 z 5

Bráchové a jiné katastrofy Bráchové a jiné katastrofy Thomas Brezina

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy dostala. Protože není nic lepšího pro dítě, než když dostane knížku pro aktuální životní situaci. I po těch letech musím říct, že je to skvělá knížka, má děj, styl, dynamiku a úžasný humor.

09.04.2020 5 z 5