Kiksi007 Kiksi007 komentáře u knih

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Recenze na mou dvacátou sedmou štafetu Knížka opět od této paní autorky překvapila. Je hodně o zamyslení nad životem a člověk si uvědomí, že zbytečně přemýšlí nad kravinami a neužívá si život naplno a také člověku uniká mnoho krásných zážitků a věcí díky této knížce jsem si hodně věcí uvědomila
Něco málo z příběhů: Knížka vypráví o dívce jménem Bára která najednou se ocitne v nebi a setká se tam s příbuznými a seznámí se s novými přáteli jejím průvodcem bude maminka kterou si vybrala. Jednoho dne se Bára opět probudí na zemi a zjistí, že má dva měsíce než by měla zemřít. Bára se pokusí za ty dva měsíce změnit život a zjistit koho má zachránit. Myslíte si, že nakonec se to Báře podaří a zůstane živá nebo osudu neuteče a má se stát co se stát má? V tomto případě neváhejte si příběh přečíst
Děkuji za štafetu @mama_nad_knihou a paní autorce @petra__langova že své knížky poskytla do štafety a taky nakladatelství @fortunalibri_nakladatelstvi že knihu vydalo
#milujemeknihy2

23.01.2024 5 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Recenze na mou dvacátou druhou štafetu
Knížka byla určena přímo pro mě já miluju hokej a zakomponovat do příběhu setkání dvou neznámých lidí kteří se do sebe nakonec zamilují byl skvělý tah já jsem se bavila od samého začátku až dokonce
Tady něco málo z příběhů: Příběh vypráví o hokejistovi Collinovi a obyčejné dívce Harper. Collinovi se nevydařila sezóna v NHL a připravuje se na další sezónu jenomže se mu pokazí auto a rozbije se mu mobil, tak musí jít několik kilometrů pěšky. Najednou ho málem srazí auto, jelikož se stmívalo a řidička auta byla právě Harper. Harper se nezajímá o sport, tak vůbec netušila, že Collin je slavný hokejista a Collinovi to vyhovovalo. Harper miluje horory a živí se tím, že dělá různé hororové kostýmy ze všeho možného. Konverzace během čtyř hodin v autě byla skvělá. Collinovi se stále nedařilo a myslel na Harper. Kamarád mu poradil online seznamku ať se uvolní. No, náhoda přišla mu naproti a objevil tam Harper pokud chcete vědět jestli Harper se dozvěděla co je Collin zač. Myslíte si, že nakonec skončili spolu a Collinův tým vyhrál Stanley Cup? V tom případě si přečtěte tenhle nádherný příběh
Děkuji moc za štafetu @madamme.de.ludrigova knížku jsem si užila plnými doušky
@zeleny_kocur_sk

20.01.2024 5 z 5

Saudade Saudade Helena Žáková

Recenze na mou devátou štafetu
Knížka vypráví o středoškolačce Magdaleně která jako první v rámci školy mohla rok studovat v Portugalsku a prožila spoustu dobrodružství.
Další příběh prožije v Portugalsku dvaceti šestiletý Tomáš který po ukončení vysoké školy si chtěl odpočinout a začal pracovat jako osobní řidič.
Další příběh vypráví o dívce jménem Ines která je ve stínu své nejlepší kamarádky a musí se s tím vyrovnat.
Další příběh nás zavede do čtyřicátých let minulého století a dozvíme se o babičce Beatriz jaký měla život.
Všechny příběhy souvisejí s mladou dívkou Beatriz. Tento příběh vystihuje portugalské slovo Saudade které vyjadřuje smutek, radost a různé neidentifikované pocity
Já děkuji moc za štafetu kterou jsem si mohla přečíst z příběhů jsem byla nadšená líbilo se mně propojení přítomnosti s minulostí
Za štafetu chci poděkovat pořadatelce @knihomolkasarka97 a paní spisovatelce @spisovatelka.na.cestach které se povedl napsat dojemný příběh

14.01.2024 5 z 5

Cesta do Els Cesta do Els Kateřina Pojkarová

Recenze na mou osmou štafetu
Knížka je velmi čtivá a mě úplně vcucla do svého příběhu. Knížka je taková jednohubka
Je brzy přečtená. Byla jsem mile překvapena
Teď něco málo k příběhu: Příběh vypráví o Erlině která se učí bylinám u starší paní Emogen a pomáhají lidem ve vesnici jménem Korkyra. Erlina a Emogen vyrábí léčivé masti, čaje a vše co je potřeba. Erlina a Emogen se nakazí nemocí Malahuvis což je smrtelná otrava. Existuje lék, ale zachránit se může jen jedna, protože rumínek je jen jeden. Erlina chce aby Emogen lék vypila, ale Emogen odmítne a má ho vypít Erlina, protože má celý život před sebou. Na pohřbu Emogen si celá Korkyra dá na její památku ostružinový mošt jenomže vesničané netuší, že se nakazí Malahuvisem. Erlina se vydá hledat místo kde roste Rumínek a to místo je Els, ale málokdo ví, že takové město existuje. No a dále už nebudu nic prozrazovat ať si tento příběh můžete sami vychutnat
Děkuji, že jsem se mohla této štafety zúčastnit @knihy.tipy.recenze a zároveň i poděkovat paní spisovatelce @katerinapojkarova že vymyslela tak nádherný příběh

01.01.2024 5 z 5

Tretia strana mince Tretia strana mince Laura Krauz

Recenze na mou dvanáctou štafetu
Knížka je velmi zajímavá, protože vypráví o ne tak běžném tématu jako je adopce dítěte
Natožpak, když žadatelka je sama bez partnera. Má to daleko těžší než páry.
Tady něco málo z příběhů: Danka má 37 roků a stále je sama, protože opačné pohlaví jí v životě několikrát zklamalo a touží mít dítě a ví, že jinak než adopcí to nepůjde. Danka ve svém životě má jen maminku, jelikož její otec o ní nestál už než měla přijít na svět. Danka chodí na kurzy ohledně adopce a více Vám prozrazovat nebudu Pokud vás alespoň krátký popis zaujal neváhejte si knížku přečíst
Za štafetu chci poděkovat @terkin_knizny_svet a paní spisovatelce @laurakrauz_autor že napsala hodně zajímavý příběh
Z knížky jsem měla hodně zajímavé pocity

30.12.2023 5 z 5

Království v kameni Království v kameni Nela Mičková

Recenze na mou čtrnáctou štafetu
Knížka je první počin autorky a musím říci, že jsem mile překvapená a příběh mě úplně vcucnul
Tady něco málo o příběhu: Knížka vypráví o princezně Morgane která má dvojče prince Gabriela a jejích království je ve skále a jejich obyvatelé nesmí skálu opustit. Království vládne velmi krutý král a princeznu přetvořil k obrazu svému a začala se s ní stávat následnice trůnu bez emocí. No a více už Vám neprozradím Pokud chcete vědět, jestli její srdce roztaje a postaví se svým démonům neváhejte si příběh přečíst
Děkuji za štafetu @knihy_jedne_modrovlasky bylo mi ctí se jí zúčastnit a z příběhů jsem nadšená a nezlobila bych se kdyby bylo pokračování příběhu
@mickovaneli a Vám přejí ať máte stále múzu při sobě k vytváření dalších příběhů

28.12.2023 5 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Recenze na mou pátou štafetu
Knížka je skvělé napsaná
Příběh mě bavil od začátku až do konce a potřebuju si přečíst i druhý díl
Tak něco málo ke knížce
Knížka vypráví o chlapci Lazlovi Neznámém a dívce Sarai. Lazlo je sirotek a knihovník který rád sní a už od dětství je posedlý, že najde mystické město Pláč zjišťuje si informace v knihách a jednou do jejích města Zosmy přijedou cizinci a hledají matematiky, fyziky, explozionisty a jiné. Lazlo se naučil jejich řeč a v pohodě se s nimi domluvil a poprosil jejich vůdce aby mohl jet s nimi. Lazlovi se splnil sen vidět město Pláč. No a teď něco málo k Sarai. Sarai je jedna z pěti dětí které přežily masakr. Jsou to potomci bohů a lidí. Minya která stačila zachránit jen čtyři nemluvňata má dar, že uvězňuje duchy. Sarai je múza nočních můr, Feral přivolává mraky, Ruby je vatra a Sparow, když má nějaká květina nebo bylinka semena dokáže aby vyklíčila a vyrostla díky Sparow měli co jíst. No a jak se cizinci blížili do města tak měli větší obavy aby je nezabili. Sarai měla za úkol ve snech co se jim honí hlavou a tak se jednou ocitla ve snech Lazla Neznámého. Byla překvapená, že jí jako jediný uviděl. Nikdo nikdy Sarai nespatřil. Sarai a Lazlo alespoň ve snech mohli být spolu. No a pokud vás alespoň trochu zaujal můj popisek doporučuji si knížku přečíst
Děkuji @privrelka._ za zorganizování této štafety a, že jsem mohla být její součástí a prvně jsem štafetu četla první

25.12.2023 5 z 5

Búrka Búrka Iveta Klemanová

Recenze na mou dvacátou štafetu
Knížka je fantastická název by mohl klamat. V tomto příběhu Búrka neznamená přírodní živel země, ale úplně něco jiného já to, ale prozrazovat nebudu ať si na to přijde každý sám a užijete si příběh tak jako já
Tady něco málo o příběhu: Knížka vypráví o dívce Louise a muži Elliotovi. Elliot Evans je fotbalová legenda a otec též. Elliotovi zemřela přítelkyně, když jejich dceři byl rok a musel jí vychovat sám. Elliot se před bulvárem skrýval a chránil taky svou dospělou dceru. Louisa pracovala jako letuška jenomže jednoho dne dostala padáka . Naštěstí nezůstala bez práce dlouho. Byla přijata jako letuška pro NFL který vlastnil Elliot. Mezi Elliotem a Louisou vykvetla jednoho dne velká láska jenomže ve světě kde bojuje pravda se lží to není lehké a búrka se nemilosrdně blíží. Co myslíte zvládne Elliot a Louisa búrku? V tom případě neváhejte si knížku přečíst
Za štafetu děkuji @zuzu_knihomol a za skvěle napsaný příběh paní spisovatelce @iveta_klemanova a doufám, že budete mít další knížky které napíšete a nakladatelství @venupress , že tuhle krásnou knížku vydalo jsem ráda, že jsem si tenhle krásný příběh mohla přečíst
#milujemeknihy2

06.12.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Recenze na mou čtvrtou štafetu
Knížka je velmi čtivá a netušila jsem, že mě bude bavit je to román kde je popsáno období druhé světové války poté padesátá, šedesátá, sedmdesátá, osmdesátá a devadesátá léta.
Knížka vypráví o apatykářce Neonile a vojákovi Emilovi. Seznámili se za druhé světové války a poté je válka rozdělila. Neonila měla jen lísteček kde má být Emil poslán a to celou válku lísteček střežila aby ho neztratila. Jakmile bylo po válce Neonila se vydala Emila najít. Podařilo se a stali se manželi. Pokud vás alespoň trochu zaujal krátký popis na knížku, tak neváhejte si jí přečíst
Děkuji @ann.ctenarskyklub za možnost si knížku přečíst a byla jsem příběhem mile překvapena

Obhájce Obhájce Victor Methos

Recenze na mou třetí štafetu
Triller který mile překvapí
Bála jsem se, že mě knížka nebude bavit, jelikož triller není můj šálek kávy můžu říci, že knížka mě nakonec bavila rozhodně doporučuji si jí přečíst.
Knížka vypráví o Brighamovi Theodorovi, který dostudoval práva. Nemohl najít práci a tak nakonec přijal místo v pochybné firmě. První případ měl překročení rychlosti a prohrál. Brighamovi šéf přidělil další případ a to, že má obhajovat Amandu Pierceovou, která je obviněná z vraždy. Amanda zabila před několika svědky muže, který znásilnil a zabil její malou dcerku. Amanda má být odsouzená k trestu smrti nebo na doživotí. Je, ale možnost i trestu mírnějšího vzhledem k okolnostem.
Pokud vás zajímá jak to dopadlo, tak neváhejte si jí přečíst
Děkuji @adule.books se zúčastnit této štafety

Zapomnění Zapomnění Kateřina Pojkarová

Recenze na mou první štafetu
Knížka Zapomnění je velice krásně napsaná. Příběh se odehrává v historii a je velmi napínavý až do konce Knížka je čtivá Kdo má rád fantasy určitě si přijde na své Děkuji mnohokrát že jsem se mohla zúčastnit Mé poděkování patří @adule.books za zorganizování štafety a @katerinapojkarova autorce knížky

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

Recenze na mou dvacátou pátou štafetu
Knížka je skvělá a mile překvapila, protože je spíše napsaná pro jinou věkovou kategorii než jsem já No, vrátila jsem se do doby kdy já sama byla teenagerem a četla takové podobné romány a za tohle krásné vrácení v čase děkuji paní autorce
Něco málo z příběhů: Knížka vypráví o dívce jménem Klaudie a chlapci Klaudie nedávno oslavila krásných osmnáct let a žije jak v bavlnce. Oproti Vítkovi který se právě přistěhoval s rodiči aby se postarali o babičku. Mají koně a Klaudie se nakonec taky naučí jakž takž jezdit, i když ze začátku jí koně nevonily. Budou nakonec spolu, když jsou úplně každý jiný? Tak neváhejte si knížku přečíst
Děkuji moc, že jsem si v rámci štafety mohla knížku přečíst a objevila další českou spisovatelku. Organizatorce @mama_nad_knihou patří velké díky a paní autorce @petra__langova za poskytnutí své knížky do štafety a také nakladatelství @nakladatelstvialpress za vydání téhle knížky

14.11.2023 5 z 5

Dvě slunce Dvě slunce Iva Majerová

Recenze na mou dvacátou čtvrtou štafetu
Knížka je velmi čtivá a napínavá. Tenhle příběh byl můj vůbec první western co jsem četla a mile mě překvapil sice jsem měla pár stránek problém se začíst, ale jakmile jsem se začetla, tak příběh plynul jak po másle
Tady něco málo z příběhů: Knížka vypráví o chlapci Jackovi který má zdědit ranč jenomže to nebude mít vůbec lehké a za ranč bude muset bojovat. Příběh se odehrává v průběhu několika let a Jack si projde různými fázemi života. Jack má být dokonce i popraven, ale zažije také lásku, přátelství a nakonec bude mít i svou rodinu. Pokud chcete vědět jestli Jack získá svůj ranč Dvě slunce neváhejte si knížku přečíst
Děkuji moc za štafetu organizatorce @dudychovajitka že jsem si mohla příběh přečíst a paní autorce @kniha_dve_slunce že poskytla svou knížku nám do štafety a mohla jsem prožít tak dojemný příběh

14.11.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Recenze na mou dvacátou devátou štafetu
Knížka je hodně emotivní a zanechává ve mně zvláštní pocity. Mamku od hlavní hrdinky tohodle příběhu bych nechala jít se léčit, jelikož ty její způsoby výchovy nejsou normální.
Příběh vypráví o dívce Báře která má starší sestru Katku a matka upřednostňuje Katku a Bára je většinou mlácená a seřvaná. Bára ráda maluje a všimne si toho i její učitel výtvarky. Bára vyhrála ve výtvarné soutěži, ale stejně jí nikdo nijak nepopřál k úspěchu. Bára panu učiteli věnovala obrázek vrány a nabídl jí, že by mohla chodit na ZUŠ kde učí jeho matka výtvarnice. Bára to doma nemá lehké stále je bitá a seřvaná a Katuška je úplné zlatíčko. Myslíte si, že se v rodině ty vztahy zlepší? Pokud Vás to zajímá, tak neváhejte si příběh přečíst
Za štafetu děkuji @ctenarka.miska že jsem měla možnost si knížku přečíst a uvědomila jsem si, že někteří rodiče vychovávají své děti špatně a já děkuji svým rodičům, že mě a ségrušku vychovali dobře a paní autorce @petra_dvorakova_koukalova že napsala tak dojemný a napínavý příběh a nakladatelství @hostbrno že knížku vydalo

13.11.2023 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Recenze na mou dvacátou osmou štafetu Knížka mě ze začátku nebavila, ale jakmile příběh začal mít napínavý děj najednou mě začala bavit příběh obsahuje mnoho myšlenek k zamyslení se
Příběh vypráví o knížeti Myškinovi který trpí epilepsii se vrací ze Švýcarska sanatoria a jak znovu zažívá podivuhodné příběhy, tak opět upadne do stavu duševní nemoci. Kníže je zamilovaný do Nastasji, jenomže se stane nešťastná událost a pokud chcete vědět jak příběh dopadne určitě neváhejte si knížku přečíst
Za štafetu děkuji @knihy_s_marcelom jsem ráda, že jsem si příběh mohla přečíst

12.11.2023 4 z 5

Pád do ticha Pád do ticha Martina Jakubová

Recenze na mou desátou štafetu
Knížka vypráví o Tereze a Tomášovi. Tereza a její přítel Stano se chystají i se svými přáteli do džungle. Na výpravu jede i Jana která je holka do větru a musí sebou vzít i nevlastního bratra Tomáše který má dát na ní pozor. Jednou v noci je Tereza svědkem něčeho co by nejraději neviděla a vymazala z paměti. Běží černo nocí s baterkou v ruce a najednou spadne do rokliny. Další den jí jdou hledat Tomáš, Stano a jeho kamarádi. Terezu jde zachránit Tomáš a naštěstí žije jenomže nemůžou hned tak vylézt a domluvili se na jiné místo. Jenomže v táboře se stalo něco divného mezi tím co tam Tereza a Tomáš nebyli. Zmizela Jana a Tomáše chtěli zabít a Tereza pochopila, že její bývalý přítel Stano a jeho kamarádi jsou úplně jiní lidé než si myslela. Terezu budou chtít také zabít a tak s Tomášem budou muset bojovat o přežití a zároveň se dozvědět co se stalo s Janou. Pokud Vás příběh zaujal a chcete se dozvědět jak to dopadlo neváhejte si knížku přečíst
Knížku jsem přímo hltala a ten humor v takéto situaci byl skvělý skoro každou stránku jsem umírala smíchy tahle knížka předčila mé očekávání a vřele jí doporučuji
Za štafetu děkuji holkám @madame_mischel a @madamme.de.ludrigova že jsem si knížku mohla přečíst
A velké díky patří paní spisovatelce @martinajakubovaspisovatelka že napsala tak napínavý a zároveň humorný příběh
#polrocnavyzva

05.11.2023 5 z 5

Kláru si chce koupit každý Kláru si chce koupit každý Heliodor Šimanik

Recenze na mou dvacátou třetí štafetu
Knížka je skvělá obsahuje mnoho myšlenek k zamyslení o životě, sám nad sebou i světem tahle knížka mně dala hodně do života
Příběh vypráví o dívce jménem Klára která se musí nedobrovolně živit striptýzem a projde si mnohými těžkostmi života. David je spolužák ze střední a nabídne jí obchod, že se náhodně seznámí v Chorvatsku a zamilují se do sebe. David bude vše hradit a Klára je ráda, že většina dluhu bude splacena a nemusí už tolik striptýz dělat. Na dovolené je s maminkou a tam se seznámily s jedním českým párem. Klára měla za úkol svést Karla manžela Jany se kterými se seznámily na dovolené. Jana je přistihla a požádala o rozvod jen to není tak jak to vypadá. Karel Kláře nabídl, že bude rád jejím otcem kterého v životě neměla. Můžu jen říci, že příběh bude mít zajímavý konec pokud chcete vědět jaký neváhejte si knížku přečíst
Za štafetu děkuji @dudychovajitka která jí uspořádala a @heliodorsimanik děkuji za zajímavý příběh který napsal a dal mně tak možnost se podívat na svět jinýma očima @bookla.cz že knížku vydali.

20.10.2023

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Recenze na mou sedmnáctou štafetu
Příběh je fantastický spojení minulosti a přítomnosti nemá chybu a člověk si díky příběhu uvědomí, že není zas tak zle
Příběh vypráví o dívce Natálii která po úrazu utrpí otřes mozku a ocitne se v nemocnici na pokoj k ní dají starou paní a Natalie by chtěla obývat pokoj sama. Dívku trápí nezájem jejího současného přítele. Stařenka Hedvika která s ní sdílí pokoj Natálii začne vyprávět příběh o své starší sestře Evě která v období 2.světové války prožila velkou lásku a Natálie díky příběhu změnila svůj dosavadní život. Kdo ví třeba taky potkala pravou lásku jako Eva Pokud chcete vědět jak to dopadlo neváhejte si knížku přečíst
Děkuji moc, že jsem se mohla této štafety zúčastnit tenhle příběh mě velice dojal
Velké díky patří organizatorce štafety @terkin_knizny_svet a paní spisovatelce @miriam.blahova za tak dojemný příběh a doufám, že i další knížky budou takové, že čtenáře vcucnou do děje hned na první stránce a taky, že svou knížku nám umožnila v rámci štafety si jí přečíst
A @motto_redakce za vydání téhle nádherné knížky

20.10.2023 5 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

(SPOILER) Knížka je taková jednohubka
Čte se skvěle a má humorné hlášky na které jen tak nezapomenete
Má i smutné chvíle a hlavně na konci příběhu i nečekanou situaci.
Za sebe jí můžu jen doporučit.
Knížku do štafety nám poskytla sama paní spisovatelka

19.08.2023 5 z 5