kikizubik kikizubik komentáře u knih

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Četlo se to samo a ty doprovodné ilustrace k tomu přidávali ještě něco víc. Netušila jsem, kam příběh bude spět, jelikož jsem moc recenzí nečetla, ale měla jsem jednu teorii, která se neuskutečnila. Nevadí...opravdový zvrat v knize byl dost dobrý sám o sobě...

27.06.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Příběh byl super - rychle to plynulo, Gaby byla sympaťačka a Saša byl sexouš. Líbil se mi vztah mezi Gaby a jejím bratrem a dvěma kamarády...
Jediná výtka, kterou na knihu mám jsou vtipy o hovnech a sračkách - podle mého tam byli v mnoha případech zbytečné, ale co už.
Určitě si v budoucnu přečtu i další knihy od autorky.

30.05.2020 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Četlo se to dobře, ale nerada to říkám...film byl o dost lepší. Bylo tam více akce a s hrdiny se dalo více ztotožnit. Kniha na mě byla moc stručná... Aspoň už můžu říct, že Každé srdce je branou je opravdu podobné Narnii! Kromě stejnému tématu a to dveřím do jiného světa... to bylo také stručné a čtivé, ale nebyla jsem z toho, tak moc nadšená jako lidi, co sleduji.
Myslím si, že bych si čtení daleko více užívala a dokonce bych to i milovala, kdybych se k této sérii dostala na základce.

26.05.2020 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

S prvním dílem jsem celkem bojovala, ale TOHLE bylo úžasné. Samé zvraty od začátku do konce. A ten konec...nečekala jsem to.

23.05.2020 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Dělám jsi rereading a musím říct, že tahle série je stejně skvělá jako při prvním čtení. Dozvíme se něco více o světě morojů a dhampýrů...každým dílem je to lepší a lepší.

13.04.2020 5 z 5

Pátračka Gilda Pátračka Gilda Jennifer Allison

Je hodně velká škoda, že se této sérii nevěnuje velká pozornost, protože je to opravdu skvělá série a teď už se první díl nedá ani sehnat. Objevila jsem ji náhodou v knihovně, tak před milionem let a úplně mě dostala. Gilda je svá a jde si za svým snem stát se vyšetřovatelkou paranormálních jevů a na svůj věk je velmi dobrá ve psaní, což si uvědomuje a její další cíl je stát se spisovatelkou . Je něco jako Nancy Drew dalo by se říct.
Když jsem knihu znovu přečetla, překvapilo mě kolik vážných témat se tam rozebírá - když jsem to četla o dost mladší, tak mě to vůbec nezarazilo, nebo spíš nějak extra neuvýzlo v paměti.
Rozhodně doporučuji všema deseti!

04.04.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Měla jsem problém se ze začátku začít, ale jak to začalo být akčnější, tak jsem měla problém se od knihy odtrhnoout. Oblíbila jsem si všechny hlavní postavy, každá je úplně jiná, takže si nejde jednu z nich vybrat. Díky Nině, která je Gríša mám nutkání si přečíst autorčinu předchozí sérii, kde bych se o tomto národu dozvěděla více. Jsem zvědavá na pokračování Šesti vran -jak to všechno dopadne...

20.03.2020 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jak to bývá u každé této ero-romanťárny...Nedá se očekávat moc, ale jako čtivo na odreagování a pobavení je to skvělá záležitost, zvlášť když se objevuje tolik dvojsmyslů a nehod. Za mě velký dobrý, potřebovala jsem něco co by mi zvedlo náladu a dostala jsem to. Rozhodně jestli výjde další kniha z této série, tak si ji ráda přečtu.

14.03.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Čtení jsem si užívala až do okamžiku, kdy se odhalila identita vražedkyně, jelikož jsem si tak ze srandy po první kapitole tipla kdo by to tak mohl být a světe div se - měla jsem pravdu. Samozřejmě nám autorka dávala stále nějaké záminky, kdy jsme podezřívali jednu a pak druhou a následně další postavu, zkrátka jsme podezřívali každého kdo do popisu seděl, což bylo prima, kdybych si odzačátku nestála na své jedné jediné...
Zjistila jsem, že nemám ráda, když uhodnu zápletu, jelikož většinou se mi to nestává.

I přes tento jeden malý zádrhel se kniha četla velmi dobře, nedalo se od ní odtrhnout ani ve chvílích, kdy se děj teprve rozjížděl...Určitě jestli budu mít někdy příležitost, tak si od autorky přečtu nějakou další knihu. Snad mě v budoucnu překvapí. ^^

11.03.2020 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Vřele doporučuji. Děj mě vtáhnul od prvních stran a neputil dokud jsem to neměla dočtené! Rozhodně plánuji přečíst pokračování co nejdříve!

29.02.2020 5 z 5

Každé srdce je bránou Každé srdce je bránou Seanan McGuire

Opravdu zvláštní kniha. Co se týče námětu, tak vskutku originální nápad, ale to zpracování už trochu pokulhává. Je to krátké a myslím, že tady by sto stran navíc neuškodilo. Nevím jestli zápletka s vrahem měla být nějak šokující, protože nebyla. A co se týče postav, tak ne vsechny lze pořádně poznat na tak málo stránkách, ale hádám, že od toho jsou další knihy. Pokračování číst prozatím neplánují, uvidíme v budoucnu.

19.02.2020 3 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Pro mě zklamání na plné čáře. Dávám to za vinu hlavně mně,jelikož jsem od toho měla opravdu velké očekávání. Ty velká očekávání vzešla z autorčiny prvotiny, kterou jsem zbožňovala jako mladší, hádám, že si budu muset udělat rereading Erilianu, jestli se mi to bude stále tak moc líbit.

Upřímně jsem se celkem při čtení dost nudila. Rozjelo se to až v polovině knihy, což není moc dobrý podle mého názoru. Body k pozitivu byly krátké kapitoly, některé hlášky postav a autorčin styl psaní.

24.01.2020 2 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Měla jsem hodně velká očekávání a bohužel jak to s takovým očekáváním bývá nenaplnilo se. Zklamalo mě to a to hodně. Ne všechny povídky mě neoslovili, ale valná většina byla buďto katastrofa nebo opravdu nezajímavý průměr.

31.12.2019 3 z 5

Kdo roste v parku Kdo roste v parku Kateryna Michalicyna

Zatím jediná kniha od této dvojce, která mě okouzlila a jsem rozhodnutá ji pořídit svému synovci!

30.09.2019 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Jeden rest z mnoha splněn! Dost dlouho jsme si chtěla přečíst něco od Cassandry Clare a vždy mě lákaly více Pekelné stroje než Nástroje Smrti. Nebylo to vůbec špatné, co se týče viktoriánské anglie a tak, ale nemůžu říct, že mě to nadchlo natolik abych hned četla pokračování, ale rozhodně někdy v budoucnu bych se k této serii chtěla vrátit.

20.08.2019 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Příběh a kresby se mi opravdu líbily, ALE ty obrovské bubliny s mega písmeny. Možná bych nad tím přivřela oči, kdyby to bylo v nějakém hezkém fontu...

16.08.2019 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Průměr, čekala jsem od toho trochu více, jelikož filmy zbožňuju. No nedá se nic dělat. Do dalších dílů se hrnout nebudu.

11.08.2019 3 z 5

Půlnoční kocourek Půlnoční kocourek Sonja Danowski

Naprosto kouzelné!!! Kniha mě zaujala svými ilustracemi a příběh byl magický!

10.08.2019 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Nevěděla jsem do čeho jdu, jen mi bylo povědomé jméno autorky, jelikož jedna blogerka, kterou sleduji ji vychvaloval...A chápu proč. Moc často se nestává, že bych začala číst knihu a hned na začátku by mě zaujala nebo rozesmála. Tato mě rozesmála a ne jen jednou. Také se mi líbilo, jak bylo podané těžké téma Audreyny nemoci. Pro mladé čtenáře super podané.

17.07.2019 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Měla jsem chvilkama problémy, jelikož jsem první díl četla před hodně dlouhou dobou a pamatovala jsem si jen útržky, ale ke konci to stačilo. Děj odsýpal opravdu rychle a díky autorčinýmu stylu psaní jsem přečetla dvakrát tolik stran, než je u mě normální.
Nic mě na této knize nezklamalo...Myslím si, že to bylo ukončené velice pěkně a nemůžu si stěžovat.

27.06.2019 4 z 5