kikizubik kikizubik komentáře u knih

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Od autorky jsem přečetla Výpověď, která si mě získala, proto jsem neváhala a sáhla po další její knize...Whitney G. nemůžu upřít čtivost, protože se to četlo opět samo, ale dost mě to zklamalo...Začátek měl super rozjezd, prostředek byl takový meh a konec byl jenom v pohodě. Hlavní protagonisté neměli takovou chemii jakou bych si představovala...
Celkově knihu hodnotím jako průměr, protože "Výpověď" nastavila laťku dost vysokou.

Nicméně, jestli chcete oddychovou četbu z vysokoškolského prostředí, která se čte dobře můžete knihu zkusit.

18.06.2021 3 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Začátek byl skvělý, po pololovině se to trochu táhlo, ale pak přišlo nečekané rozuzlení a bylo to skvělý!!
V knize je zmíněno dost násilí - dost drsného, proto bych to nedoporučila lidem, které mají slabší povahy, nebo obecně nemají rádi násilí v knihách.
Byla to moje první kniha od autora a rozhodně ne poslední.

30.05.2021 4 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Nečekala jsem, že mě to bude tak moc bavit, protože první kapitola nezačínala moc slibně, ale pak to nabralo grády a čtení jsem si užívala. Několikrát jsem se i zasmála, hlavně na začátku, pak je to ponuřejšího rázu, ale za mě velký dobrý. Ramil je sympaťák a fešák k tomu a Tashi, ta byla ze začátku tvrdým oříškem, jelikož její země měla tolik pravidel, co ji svazovaly, že si skrz celou knihu nachazéla sama sebe.
Určitě bylo také osvěžujcí, že se děj odehrával spíše v zemých inspirované východním kontinentem - Turecko apod...

28.04.2021 4 z 5

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Za mě dost velké zklamání.
Měla jsem velká očekávaní, což většinou knize nikdy neprospěje, ba naopak...Ale co si budem, díky seriálu jsem se o knížní sérii dozvěděla a jelikož je seriál famózní, tak jsem byla rozhodnuta knihu vyzkoušet.
Nicméně za mě velké ne.
Co se týče čtivosti a vtipnosti - tak doporučuji, ale jestli chcete nějakou dobrou detektivku z 20. let, tak hledejte jinde. Nějaké věci se vyšetřovaly to je pravda, ale nebylo to nejdůležitější.Hlavní hrdinka Phryne chodí na věčírky, na návševy, na nákupy....Moc vyšetřování nebylo. ALE ti co chtěji něco odpočinkového, krátkého, vtipného, tak doporučuji.

21.04.2021 2 z 5

Zatmění: Oficiální ilustrovaný průvodce filmem Zatmění: Oficiální ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Rozhodně zatím nejlepší průvodcem filmem, co se série Twilight týče. Bylo tam daleko více rozhovorů s herci, což mi u předchozích průvodců chybělo. Dost zajímavych informací, které jsem do teď netušila (jelikož jsem si je nehledala...).

18.04.2021 5 z 5

Stmívání: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Stmívání: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Zajímavý bonus k filmu, ale dost mi tam chyběly fotky z natáčení - bylo jich tam pomálu. Ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, i když jsem od ní čekala něco trochu jiného.

10.04.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Půlnoční slunce bylo přesně takové, jak jsem očekávala. Nečekala jsem, že bude Edward taková koule emocí, ale bylo skvělé se podívat do jeho hlavy. Příběh máme i z druhé perspektivy a díky tomu jsem si mohla užít více Edwardovu rodinu a dokonce i Charlieho. Je taková výhoda, že Edward slyší myšlenky druhých, že nám to pomůže pochopit člověka, ještě vic.

Upřímně nechápu ty záporné názory, jelikož když od toho budete očekávat to co to vždycky bylo a ne co to není a nikdy nebylo, tak je jasné, že si to užijete více.

Je to samozřejmě můj osobní názor a jak se říká sto lidí, sto chutí.

04.04.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Ke knize mě dostal seriál a musím říci, že je to trochu odlišné - kniha se zaměřuje spíše na Daphne a Simona, což není vůbec špatné, jen jsem chtěla i trochu Eloise (v seriálu je to skvělá postava!), nejspíš si budu muset počkat na její knihu.
Knižní Anthony se mi líbil daleko více, jak ten filmový - jeikož toho jsem nedokazala vystát.
Čte se to skvěle, je to příjemná, odpočinková četba. Odpočítávám dny, kdy vyjde další kniha ze série.

Jediná věc co se mi nelíbila byla scéna se znasilněním, kdyby to bylo bez ní, tak bych ráda dala plný počet hvězd v hodnocení, jelikož byly části, u kterých se se opravdu smála.

11.03.2021 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Zakončení série bylo skvělé. Četla jsem tuhle sérii už po třetí a někdy v budoucnu se k ní opět vrátim, jelikož je to jedna z mých oblíbených sériií vůbec. Je to klišoidní tak akorát a prostě děj plyne rychle, jelikož autorka má skvělý čtivý styl psaní. Pak jsou tu vedlejší pstavy, které si prostě musíte oblíbit - XEMERIUS. Je to vtipné a někdy trochu smutné, prostě příjemné čtivo na pár večerů.
Kdybych si mohla vybrat jakou sérii bych si chtěla znovu přečíst poprvél - byla by to právě tahle!

06.03.2021

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Je to jednohubka na jedno dopoledne. Neobvyklý pár Vlkodlak a Upírka, kteří jsou spolu skvělý! Jsou části, které vás opravdu rozesmějí.
A ta kresba♥️

19.02.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Neotřelá, originální forma interview, která se opravdu povedla! Autorka nám podala příběh, z kterého jste při čtení ty 70. léta cítily. Z knihy uplně dýcha to nadšení z hudby, užívání si života... Knihu můžu jen doporučit a doufám, že se dočkáme překladu Seven husbands of Evelyn Hugo, jelikož to je další kniha, která je laděná v podobném fiktivním biografickém duchu.

18.02.2021 5 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Od knihy jsem měla velká očekávaní, protože v zahraničí to byla hodně chválená kniha. A všechna má očekávání byly splněny. Rozhodně knihu doporučuji. Prosím víc knih s takovou tématikou!
Dost dlouho mi trvalo rozeznat postavy bylo jich tam prostě moc. Všechny tři hlavní hrdinky - Erin, Rosina a Grace jsem si oblíbila, každou z jiného důvodu.

10.02.2021 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Byla to jízda od začátku do konce! Ale na první díl to podle mého názoru nemělo, Gemina šlapala Illuminae na paty, ale Kady a Ezra jsou stále mí favorité!

04.01.2021 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Dej vás vtáhne od úplného začátku a nebudete chtít přestat číst, jak moc je to čtivý. Hlavní hrdinka Pípa je velmi sympatická a její rodina je jedna z těch skvělých.
Pokud máte rádi rozplétání záhad , tak je to kniha pro vás.

21.11.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Neměla jsem tušení o čem je kniha úplně...Tušila jsem, že se bude jednat o milenky a manželky a měla jsem za to, že to bude odlechčené čtení. S tím čtení na odreagová jsem se trefila těsně vedle...Kniha měla dost smutný podtón. Na knize bylo dobré jen to, že rychle ubíhala a fakt, že osudy všech 12-ti žen byly propleté. Nicméně mi tam chybělo zakončení na konci pro všechny jejich osudy...

10.10.2020 2 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Bála jsem se, že nám autorka v této knize popíše, jak byl Snow dobry člověk, který prožil trauma v dětství...Nicméně mě Suzanne Collins překvapila a to mile. Bylo to neuvěřitelné!!! Snow byl již jako mladý byl velmi ambiciózní a dost vypočítavý. A velký bonus byl fakt, že jsme se mohli podívat do zákulisí hladových her!
Rozhodně to není žádná veselá kniha. Musela jsem si čtení kouskovat, jelikož na mě kniha působila dost pochmurnym dojmem, což žádná jiná kniha v poslední době neměla takový efekt jako Balada..

09.10.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moje první setkání s Chrisem Carterem a sedl mi skvěle...už díky prologu jsem hltala stránku po stránce, abych zjistila, kdo je ten seriový vrah...Nemůžu tomu upřít, že to bylo dost drsné, zvláš jakým způsobem vrah své oběti zabíjel, ale překvapivě jsem to dala a Huntera a jeho parťáka jsem si zamilovala natolik, že se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další případ s nima.

19.09.2020 4 z 5

Chyba není konec světa Chyba není konec světa Kimberly Feltes Taylor

Je opravdu pěkné, že vychází takovéto knihy, které děti můžou poučit o různých věcech, které se někdy těžce vysvětlují...Je důležité, aby děti věděli, že se svět nezboří, když někdo udělá chybu, protože je to lidské a přirozené. Také zaleží jaký typ chyb je děláno, např. ty ktere jsou dělány nezáměrné a pak jsou ty, které víme, že je děláme záměrně jako lhaní...Kniha mě velice překvapila jen v tom nejlepším.

17.09.2020 4 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Kouzelný příběh, který pohladí na duši. Ty ilustrace jsou nadherné.

05.09.2020 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Zaujala mě anotace, tak jsem si řekla proč ne....Nicméně jsem měla dost velká očekávání, která se nevyplnila, ale hlavní protagonisté byli sympatičtí a jejich chemie byla přímo hmatatelná, i když se mi zdálo, že ten jejich vztah byl dosti urychlený...No nevadí...
Griffin byl chlap, kterého jsem Luce upřímně záviděla a fandila jsem jim, ale každou přečtenou knihou v tomto žánru zjjištuji, že to není čtivo ve většině případech pro mě.

03.09.2020 3 z 5