kikikrat kikikrat komentáře u knih

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Velice čtivá kniha. Okamžitě jsem si oblíbila Cally i Dese. Netušila jsem, že půjde hlavně o jejich vztah ale vůbec mi to nevadilo. Střídání minulosti a přítomnosti dávalo v tomto případě smysl. Vadilo mi jen, že tam toho fantasy světa nebylo víc. Třeba se dočkáme v dalším díle.

17.03.2023 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst a to především protože jsem si šla číst o Chandlerovi ale ono je to celé spíš o Matthewovi. Vzájemně si jsou tolik podobní ale každý z nich je někdo jiný. Největší problém Chandlera je, že nemůže přestat vtipkovat a největší problém Matthewa je závislost. Ten problém v něm nějak vznikl a narůstal a vy si můžete přečíst o tom jak se to dělo ale taky o tom co na téhle cestě zažil a koho potkal. I když to není lehké čtení a donutí vás přemýšlet tak já si to užila. Kloubouk dolů za takové přiznání.

10.03.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Lepších 3,5*/5*. Byla to skvělá oddechovka, místy vtipná a jistě měla zajímavé prostředí. Kniha mě neuchvátila tak moc jako ostatní. Necítila jsem tu chemii mezi hlavní dvojkou a vlastně mi ani nepřišlo, že je nějak poznávám. Milá kniha ale myslím, že na ni snadno zapomenu.

10.03.2023 3 z 5

Jak být Caroline Jak být Caroline Peter Barlach

Hlavní problém této knihy je ta samolepka Romantika. Myslím, že to naláká hlavně čtenáře romantiky a ti jsou pak zklamaní protože tam opravdu žádná romantika není. Je to spíš román pro ženy s neobyčejnou hlavní hrdinkou, která si prošla složitějším dětsvím a vy pomalu odkrýváte její minulost a zároveň řešíte její menší i velké úlety. A mě se to moc líbilo! Caroline rozhodně není žádná kladná hrdinka a její myšlení je vlastně dost zvláštní. Kniha je čtivá a zábavná, ne že bych se smála nějak nahlas ale bylo to vtipné tím severským způsobem. Takže jako romantika ne ale jako skvělá oddechovka s trochu jinou hlavní hrdinkou ano!

01.03.2023 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Viktorie Hanišová je brilantní spisovatelka a tahle kniha je další její skvost. Každá povídka mě nějak zasáhla a každá ve mně zanechala hořkou pachuť. Tak málo stran a málo slov mi toho dala spoustu… depku, strach,naději, porozumění i úlevu.

26.02.2023 5 z 5

Plameňák Plameňák Alexandra Bajnarová

Už když jsem viděla tu překrásnou obálku a četla anotaci, veděla jsem, že tu knížku musím mít a rozhodně nelituju. Kniha mě vtáhla a zasáhla a je mi líto, že není víc vidět. Není to špatný ale ani dobrý příběh dvou lidi ale je prostě reálný. Mám pocit, že Kláru a Jakuba znám a rozumím jim. No ale řekněte mi co ten Jonáš?

24.02.2023 5 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

Ze začatku mi byla hlavní hrdinka protivná a trvalo mi, než jsem si jí přišla na chuť. Ale jak ubíhal děj a jak se hlavní hrdinka měnila stávala se i pro mě snesitelnější a nakonec jsem si ji oblíbila. Jejího společníka jsem si oblíbila hned i když i jeho doprovázeli chmury. Příběh vypráví o vyrovnání se s tragédií a je to určitě důležité poselství. Krásné prostředí i láska byla jen krásným bonusem.

21.02.2023 4 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Lepších 3,5*/5*. Knihy Ricka patří mezi mé nejoblibenější a mám je načtené. Série Magnuse patří mezi ty méně oblíbené a to především protože neznám a nemusím severskou mytologii a taky protože Percy je zkrátka nejlepší.
Co mi vadilo bylo hlavně to, že mi občas některé části přisli až moc zvláštní a všechno šlo hlavním hrdinům opravdu lehce. Ale Jak je u Ricka zvykem bylo tam spoustu akce, děj ubíhal a postavy si prostě zamilujete a fandite jim až do konce. Plus musim dát i zmíňkám o Percym.

21.02.2023 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Lepších 3,5*/5*. Tohle byla kniha jako na houpačce. Chvilkama mě opravdu vtáhla a nesmírně mě bavila a chvilkama jsem se nemohla zbavit pocitu, že je něco špatně. Špatně byla především délka, myslím, že šlo spoustu věcí vynechat. Nebavila mě linka s její sestrou a popisování stále stejných věcí dokola. Nápad, příběh, prostředí i postavy jsem si oblíbila a ráda si přečtu další díl.

15.02.2023 4 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Moc příjemná oddechovka. Ze začátku nic moc ale postupně jsem si oblíbila Hazel i Joshe. Bylo tam spousta zábavných chvilek ale celkově kniha nic nového nepřinesla.

15.02.2023 3 z 5

Já jsem nadšená. Pokaždé když Ready Player čtu úplně mě pohltí. Jasný, první díl je jenom jeden a je to jedna z nejlepších knih co znám. Dvojka navazuje tam kde první díl končí a díky tomu se hned dostanete zase do sedla a jedete šílenou, zábavnou, upřímnou cestu rovnou za dalším cílem. Tak ráda jsem byla zase v tom světě a užívala si hlavních hrdinů, dozvídala se o nich zase víc a sledovala rozvoj jejich i OASIS. Některá místa byla trochu delší a mírně protivná ale ten konec se zase rozjel a hodil nás někam hodně daleko. Já si knihu užila se vším všudy.

06.02.2023 5 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Vůbec jsem s touto knihou netušila do čeho jdu. A byla jsem překvapená její čtivostí a příběhem. Člověku se zdá, že se nic moc neděje ale opak je pravdou. Stránku za stránkou vám do sebe začnou zapadávat dílky skládačky a vy jen hádáte co se mohlo, sakra stát. Ten konec jsem nečekala a překvapilo mě to a rozbilo. I tak byl ale ten rozjezd takovej pomalejší a konec na mě nezapůsobil tak moc abych dala plný počet hvězd. Dejte Heleně šanci aby vám mohla vyprávět svůj příběh. A určitě dejte šanci spisovatalce protože píše vážně dobře.

31.01.2023 3 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Krásné a temné. Hlavní hrdinky jsem buď milovala nebo nenáviděla a nebylo nic mezitím. Dokazála jsem se vcítit, pochopit nebo nepochopit, zlobit se.
Autorka skvěle píše a krátké kapitoly zaručí, že knihu přečtete a ani nevíte jak. Kniha ve vás zanechá mnoho pocitů. Doporučuji.

19.01.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Lepších 3,5*/5*. Naprosto jsem si zamilovala Iru a Emílii, dlouho jsem si nikoho tak neoblíbila. Líbí se mi i prostředí, které je neobvyklé a temné. Jestli něco spisovatelka umí tak dostat vás na tyhle krásná místa, tedy popsat prostředí. Co mi vadilo bylo méně akce a občas se mi zdálo, že Emílie chodí od jedné věci k druhé a já byla docela zmatená. Trochu více erotiky neuškodilo ale možná to bylo právě na úkor té akce. No ale co mě iritovalo a nepatří to k příběhu ale kazilo mi to dojem byla ta kniha! Respektive hodně lepidla ve vázání, nemohla jsem knihu pořádně otevřít. Nepočítám to do hodnocení ale protivné to teda bylo. Stalo se vám to taky? Třetí díl si určitě přečtu, Ira s Emílií za to stojí.

18.01.2023 4 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Lepších 3,5*/5*. Ten nápad propojit knihu s přiběhem Dickense je geniální. Je to vlastně svým způsobem originální. Zápletka i postavy jsou skvělé. Občas se mi kniha táhla ale nikdy ne dlouho aby mě přestala bavit. Bohužel jsem hned na začátku odhadla zápletku. Na knize je nejlepší to, že se zabývá vážnějším tématem jako je smrt, přátelství nebo rodina.

31.12.2022 4 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Lepších 3.5*/5*. Musím hodnotit méně než předešlé díly. Tento díl je totiž ještě kratší a ze začátku se moc neděje. Později příjde akce, možná trochu šok a na konci zasloužené uznání. Knihy o Enole se skvěle čtou a utíkají.

31.12.2022 4 z 5

Dcera hlubin Dcera hlubin Rick Riordan

Tohle byla tak krásná kniha. Celou dobu jsem si přišla jako když koukám na nějaký film. Toho spojení s příběhy Jule Verna, jsem se trochu bála ale nakonec to bylo dokonalé. Hlavní postavy jsem si okamžitě oblíbila a i když jsem tak nějak odhadla tu hlavní zápletku byla jsem nadšená. Už od začátku je kniha plná akcí a krásného prostředí. Rick umí psát a jeho podmoršký svět je můj nejoblíbenější. Tato kniha se dostala na mém žebříčku hned za série s Percym. Nemám co vytknout.

14.12.2022 5 z 5

Nemam co vytknout. Přišla jsem si jako když sedím někde na kávě s Tomem a on mi vypráví o svém neobyčejně obyčejném životě. Kniha je napsaná čtivě a poutavě. Dozvíte se jaký byl jako kluk nebo puberťák. Jaké bylo jeho první natáčení a samozřejmě se setkáte s lidmi z Bradavic. Nakonec je vám trochu smutno. Tom se neuvěřitelně otevře nám všem čtenářům a za to mu děkuji. Děkuji i za to, že mě vzal zpátky do Bradavic a s velkou pokorou mi vyprávěl o hercích a že mě bavil historkama z natáčení. Děkuji, že jsem ho mohla poznat.

06.12.2022 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Další povedená kniha spisovatelky. Ze začátku jsem trochu bojovola protože to bylo samé #něco ale nakonec jsem si užívala vývoj Frankie. Zamilovala jsem se do městečka bez wifi a jeho obyvatel. Zápletka s Markem mě sice hned napadla ale i tak jsem si ji užila. Cujo, satanův pomocníček nebo Harůn chceteli byl ten nejlepší pes. Pobavila jsem se, dojala a zamyslela nad životem na sítích. Doporučuji.

02.12.2022 4 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Lepších 3.5*\5*. Kniha se vážně dobře četla. Bavil mě začátek kdy se hlavní hrdinové nesnášeli, bavilo mě i to jejich oťukávání. Hlavní postavy jsem si oblíbila právě pro ten začátek a proto jak silné osobnosti to jsou. Možná proto mi tolik vadilo jak oba místy fňukali. Prostředí knihy je velice zajímavé a neprobádané. Knihu bych ukončila asi mnohem dřív protože ten konec byl už překombinovaný. Byla to nakonec moc hezká oddechovka, láska a přitažlivost těch dvou byla opravdu cítit.

19.11.2022 4 z 5