Kicka Kicka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha ve mně něco zanechala. Pověst ji předcházela, čekala jsem hodně a nezklamala. Po přečtení některých pasáží jsem musela utírat slzy, bylo mi hrozně úzko a svíralo se mi hrdlo. Ale je tak výborná, že si ji někdy snad přečtu znovu. Jen si předtím dám malého panáka na kuráž!

21.11.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Příjemná detektivka, která není jedna z těch úplně nejlepších, co jsem četla, ale ani výrazně nezklame. Nápad hadrového panáka se mi líbil, po dotčení ve mně však nezanechala výraznější dojmy, jak to umí třeba Kepler, u kterého chci hned další díl.

04.02.2021 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělá detektivka se zajímavým nápadem. Nepřestává se tam něco dít, možná až moc, že se člověk občas ztratí. Ale rozhodně se chystám na další knihy od autora.

21.11.2021 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První Nesbovka a velmi mě bavila! Určitě se pustím do další a zkusím i jiné severské detektivky. Do poslední chvíle jsem netušila vraha :)

04.11.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Ze všech tří knih asi nejslabší, obsahuje hodně dlouhé popisné pasáže, kde se moc neděje, ale i tak jsem nedokázala přestat číst. Celkově mě trilogie opravdu chytla, zakončení bylo překvapení, protože jsem očekávala jiné vyřešení situace. Obdivuji autorovu představivost, opravdu promyšlený příběh. Mrzí mě, že to byla závěrečná kniha, já bych určitě další pokračování brala. Film zkazil dojem, jako fanoušek knížek jsem se u něj hodně vztekala, takže ho brát opravdu s rezervou.

26.02.2017 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl jsem přečetla za pár dní. Nedokázala jsem přestat číst a hrozně jsem se těšila, až se večer zase ke knize vrátím! Neskutečně mě bavila!

26.02.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila! Začátek trošku pomalejší, ale pak jsem se tak začetla, že jsem si hned druhý den musela koupit další díl. Skvělý nápad, fotografie mě trošku děsily, což mi ještě umocňovalo zážitek! Určitě si ještě někdy přečtu znovu.

26.02.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Velmi povedené, Kepler nezklamal. Konec mě tak chytl, že jsem četla až do 4 do rána. Nepřišla mi sympatická hlavní vyšetřovatelka, která málem porodila na místě činu, pasáže s ní se pro mě trošku táhly. Líbí se mi návaznost na předchozí díly a zapojení známých postav.

04.02.2021

Kruh Kruh Dave Eggers

Ze začátku jsem byla z tématu nadšená, čekala jsem, že to pořádně vygraduje. Ale čím víc se blížil konec, tím víc jsem se nutila k přečtení. Zhruba za půlkou přišla stagnace, kdy jsem se přemáhala číst. Ubrala bych tak 100 stran, dala i lepší konec, který byl na mě dost osekaný. Celkově zajímavé téma, čtivě napsané, ale místy zdlouhavé. Musím však uznat, že pár brouků mi to do hlavy nasadilo :)

07.08.2017 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Četla jsem na dovolené a chytlo mě to tak, že jsem si pořád hledala záminku, jak někde číst a knížku dokončit. Ale musím uznat, že občas toho bylo v ději na mě moc a bylo to až k neuvěření.

04.02.2021 4 z 5