Khira Khira komentáře u knih

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

(SPOILER) KOMENTÁR ČÍTAŤ AŽ PO PREČÍTANÍ KNIHY- INAK NA VLASTNÉ RIZIKO.

Túto knihu som čítala 2x. Prvý asi pred desiatimi rokmi, druhý krát teraz. Ak na to pozriem komplexne, dej celkom rýchlo plynul, nemám pocit, že by som sa pri čítaní nudila. Napriek tomu dosť veľa zbytočných dejových zvratov, ktoré podľa mňa dej nikam neposúvali, akurát vo mne živili zlosť a odpor k hlavnej postave. A to ku Gavinovi. Nebudem naivka, ktorá žije v presvedčení, že ženy v tej dobe neboli bité. Ale čo bolo pre mňa nepochopiteľné, že Juditu strieskal a šibnutej Alici, po tom ako mu zabila dieťa a uniesla Juditu riadne nenatiahol. No dáva to zmysel? Keď cítil nekontrolovateľný hnev k Judite, tak co mohol cítiť k Alici, keď zistil pravdu? Plne odcudzujem akékoľvek násilie na slabších ale bolo toto fér? Nemyslím.
V každom prípade hviezdičky hlavne za vedľajšie postavy bratov, pretože bezpodmienečne menia túto knihu z obyčajnej na raz v živote prečítať.

29.10.2022 2 z 5

Stretnutie Stretnutie Gail McHugh

(SPOILER) Aby som dalsie čitateľky neodradila najskor pozitiva. Prvy diel bol vcelku dobre napisany, teda aspon jeho vacsia cast. Je tu romantika, akcia, silne emocie, pochopitelne spravanie postav. Proste to co ma dobra cervena kniznica obsahovat. Trevor je fajn kamarat, Gavin je šmeksy a naozaj skutocne ma bavil, vratane jeho pripitku. Pretoze presne tak ako ho zahajil on, by som to urobila aj ja. Chapala som dokonca aj Emily, jej fixaciu na Dillona, Olivia bola milym doplnkom. Prvy diel urcite stoji za precitanie, horši je ten koniec a druhy diel. Dovod? Je ich niekolko. Takto totiz dopadne kniha, ktorá ma dobry nasup ale autorka sa ju umelo snazi predlzit dalsim dielom. A nie len to, ten druhy diel ja tak nezazivny, obsiahly, nezaujímavý, nudny, pritiahnuty za vlasy, s umelymi zapletkami az som skutocne nemohla uverit tomu, ze to dal niekto na papier. Miesto napinaveho konca prveho dielu so stastnym koncom som sa dockala utrpenia v podobe druheho dielu. Ani jednu postavu autorka nenechala so zachovaným chatakterom, kt som si oblubila. Gavin - ta scena s Dillonom u doktora? Chlapce ako fakt? Hanbila by som sa za teba ako pes. Emily? Bezproblemov striedala postele ako špinavé pradlo a jej cielom bolo asi len niekomu ostat na krku. Olivia a jej mega vulgárne vyjadrenie k tehotenstvu? Ceresnickou na torte negativ su sexualne sceny,kedy chybala visiaca poloha za nohy zo stropu. Hviezdicky si odo mna zasluzi prvy diel, druhy by som musela hodnotit ako odpad.

06.09.2021 3 z 5

Hledaná i hledající Hledaná i hledající Anne Mather

Kniha plynula celkom pokojne. Cakala som väčšiu drámu vzhladom na namet knihy. Oddychovka, na ktoru si zial asi o hodinu nespomeniem. Napriek tomu to nebolo zle, z love storiek jedna z priemernejsich knih v dobrom slova zmysle.

15.07.2021 2 z 5

Nabídka k sňatku Nabídka k sňatku Victoria Alexander

Nehladat a najst takuto peknu oddychovku cloveka vzdy potesi. Max bol milacik, ktorý ma sklamal jedinym a to tym, ze mal troubovi natiahnuť jednu poriadnu. Malokedy sa stotoznim s hlavnou hrdinkou knihy a tu sa mi to naozaj nestalo. Pandora bola proste Pandora. Mozno by bola jedna z lepších hlavných hrdiniek pokial by na konci nespravila to co spravila. Celkovo sa moze zdat, ze pribeh je umelo predlzeny, avsak kym bol na scene Max vobec mi to nevadilo. Zapletka bola jednoducha, hlbsi vyznam to nemalo ale spracovanie bolo naozaj rozkosne.

09.07.2021 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

(SPOILER) Horko ťažko som tuto seriu docitala a to naozaj jedine kvoli postave Rafa. Davam jednu hviezdicku za prvy diel, kedy to krasne odsypalo, pribeh bol zaujimavy a druhu za postavu Rafa. Ta mala sebecka mrcha Lia si odo mna nezasluzi ani jednu. Ziadne zaobalenie jej sebeckych motivov som autorke nezrala. Kaden tiez za vela nestal, zvycajne tazko skusane postavy mam v oblube ale na nom som nedokazala najst ani jedno pozitívum. Tolko o pocitoch teraz ku konstruktivnej kritike. Svet, ktory autorka vytvorila pre mna nebol nicim zaujimavy. Obrovske mnozstvo situacii dej nikam neposuvalo akurat len preplnalo pocet stran. Som jedina, ktorá nepochopila ako bol Liin dar prinosny pre knihu? Mam pocit, ze aj autorka sa obcas stratila v pribehu a tazko hľadala smer, ktorym sa mal dalej uberat.

03.07.2021 2 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Tak ako nenavidim otvorene konce, tak nenavidim knihy, ktore sa snazia ulahodit vsetkym. Ak sa mi nepaci koniec knihy, tak si par dni ponadavam ale aspon viem, ze ma autor chrbticu. Nebudem písať komentáre ku kazdej casti zvlast, nakoľko som ich precitala behom 3 dni. Ocenujem a to naozaj vysoko, ze dokázala autorka dostat do knihy vela vybornych postav. Napriklad Henry, tutmacik, sialeny vedec, nova kuchárka pospevujuca morbidne pesnicky a utociaca zásadne od chrbta, milacik Magnus, ktory bol pre mna jednou z najlepších postáv, ktore som kedy prečítala. A Will. Ach Will, od prveho momentu to bol pre mna jedine ON a nikto iny. Drzy, arogantny, vtipkujuci a tak neskutocne dojimavy. Zijuci na hrane ako neriadena strela, bol by pre mna naprosto top hrdina, keby boli postavy o nieco staršie. Myslim, ze vo chvili, ked pohryzol upira by autorka s nim nedokazala urobit nic preco by som ho prestala zboznovat. Toto vsetko bolo vsak plne vyvazene postavami, ktore som priam bytostne neznasala a kralovali im Jem a Tessa. Pre mna sa jediny akceptovateľny a dokonaly zaver knihy odohral jednoznacne na zasnezenych schodoch

03.07.2021 3 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Ani neviem co napisat. Dala som dost vysoke hodnotenie knihe, v ktorej paradoxne vsetky tajomstva boli odhalene hned na začiatku. Nemalo to ziadne prekvapivé dejove zvraty. Gradacia deja minimalna. Ziadny divoky skot na scéne. Aj zapletka s Agnes bola vyriesena v dvoch riadkoch. Takze preco tak vysoke hodnotenie? Pretoze pokial bol na scene Ian alebo jeho druzina ja som mala na tvari usmev. Pribeh vo mne zanechal zvlastny dusevny pokoj. Ako ked zhltnete dobry obed a potom len spokojne odfukujete.

21.05.2021 4 z 5

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

(SPOILER) Nesedel mi styl písania z pohladu tretej osoby. Skutocne som docitala druhy diel len kvoli tomu ci skonci Mina s Lucienom. Neakceptujem koniec. Alaric bol uz od prveho dielu nesympaticky a skutocne som cakala, ze Lucien s nim zatoci. Mina tak ako sa na začiatku prveho diela dobre uviedla do deja ako celkom sympaticka postava, tak v druhom diely by som jej najradsej zakrutila krkom. A potom si Luciena nechala pre seba.

09.05.2021 1 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

(SPOILER) A nech si kto chce co chce hovori, ja som to zrala. Novela bol velmi dobry uvod, aj ked Nikolaj a Myst mohli kludne mat samostanu knihu. Zlomilo ma prostredie - milujem Rusko a drsne prostredie. Lachlaina som naopak zrala hned v momente ako si doslova urve nohu. Niekedy boli sice obaja na palicu ale ja som sa dost bavila. Hlavne na tom Tescu. Valkyrie dotahovacky su v knihe osviezenim. Su to take male, krasne, zavisle straky.

07.04.2021 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Uprimne? Nechapem to. Na jednej strane to mal byt takmer presne moj typ dokonaleho hrdinu. Ja prasivcov proste zboznujem. Na druhej strane som pri citani nic necitila. A ked pisem nic, tak vazne nic. Ziadny pocit. Nula. Myslela som si, ze to bude mnou, mojim dnom, rozpolozenim, cimkolvek. Avsak hned v ten večer som siahla po knihe Ukradeny polibek a ano tie pocity tam boli. Teraz ale k hodnoteniu. Jednu hviezdicku davam za hlavneho hrdinu, ja by som si to tiez vybavila rucne. Drzal fasádu az do konca do knihy, takze druha hviezdicka za neho. Dean sa mi nepacil v ziadnej scene. Bol ako mastny flak. Proste ho nie a nie dat zo seba dole. Teda zo mna pocas citania. Dalsiu hviezdicku davam za hlasku o Melovi Gibsonovi. Ja toho chlapa milujem. Nikto ale ze vazne nikto nedokaze mat taky sialeny vyraz v ociach. Podobnost medzi nim a Vicom nevidim ale hlaska to bola dobra. Presne viem co tym autorka myslela. Za prečítanie urcite stoji, za poziciu v mojej osobnej top nie.

06.03.2021 3 z 5

V erbu slunce V erbu slunce Arnette Lamb

Privítala by som kratsi stred knihy a dlhsi zaver. Skutocne to bolo velmi rýchlo useknute. Na zahnanie nudy moze byt

08.01.2021 2 z 5

Ďábel v kiltu Ďábel v kiltu Sue-Ellen Welfonder

Ta hviezdicka je vlastne len za dobru vedlajsiu postavu. Nechcem nikoho odradit ale stylu písania tejto autorky som na chut naozaj neprisla. Ked som preskocila celu stranu prekvapivo som o nic neprisla, kedze kym sa dej pohol v klude sa da preskocit aj 10 stran.

08.01.2021 1 z 5

Vikingova čarodějka Vikingova čarodějka Kelli A. Wilkins

Po precitani komentarov som naozaj trosku zmätená. Anotacia ma jasne uviedla do obrazu aku knihu idem citat a aky zaner. Netvrdim, ze neexistuju knihy z cervenej kniznice, ktore priblizuju historiu a fakty ale ocakavat to mi pride trosku nerealne. Kniha nebola jedna z najlepších, ktore som citala ale ani najhorších. Mozno mohla mat o par stran menej ale... Skor sa mi nepáčila ani jedna hlavna postava, nakolko jedna bola naivna, myslim hlavnu hrdinku a hlavny hrdina bol blb. Fakt som mala pocit, ze moc do toho patrania "nepichol". Navyse hlavnej hrdinke vobec nevadilo, ze ju obetoval a bola v podstate az na druhom mieste. Druhu polovicu knihy som drzala palce "tomu s nohou" a to bola pre mna najlepsia postava knihy.

07.01.2021 3 z 5

Jeho sličná paní Jeho sličná paní Kathleen Kirkwood

Tak neviem ci som citala inu knihu alebo... Nebola som nadsena, niektore pasaze som musela vyslovene preskočiť. Naslo sa par vtipnych momentov ale emocie inak vo mne nevyvolala ziadne. Citala som daleko lepsie knihy ale aj daleko horsie.

06.01.2021 2 z 5

Kořist Kořist Julie Garwood

Mile, predvidatelne, jemne, neurazi. Asi tak by som zhrnula tuto knihu. Parkrat sa o mna snad pokusali aj nejake emocie. Ku knihe sa asi nevratim ale v žiadnom prípade nepatri medzi brak.

03.01.2021 3 z 5

Dvojí láska Dvojí láska Judith McNaught

Jednu uberam za zaciatok ich vztahu. Na autorke mam najradsej prave to, ze postavy spolu najskor nieco zaziju a az potom hovoria o laske. Tuto sa Lauren zamilovala po jednom 30 minútovom obede, ceste autom a jednom vecierku a to ma teda nepresvedcilo. Nick sa mi takisto velmi zo zaciatku nepacil. Kniha zacne mat spad v podstate az od ich rozchodu, potom je to uz "pekelna" Judith, ktora vas od knihy nepusti az kym ju nedocitate.

03.01.2021 4 z 5

Nádherný sen Nádherný sen Judith McNaught

Ja by som to Jordanovi nedarovala tak lahko. A to mi slo hlavou po cely cas. Jasne, bol krasny, okuzlujuci, panovacny despota, co viem hlavnemu hrdinovi vzdy odpustit. Ale podusit ho mohla o trosku viac. Nemyslim, ze z celej série existuje slaby diel. Ale prvy bol urcite Top, za nim Ian a potom Jordan. Vsetci vsak daleko daleko v predstihu pred ostatnymi knihami tohto zanru.

01.01.2021 5 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Judith McNaught

Plny pocet za Iana. Kto by ho nechcel? Dost ma mrzi a to sa mi uz stalo pri druhej knihe od tejto autorky, ze si oblubim aj hlavnu hrdinku, no v zavere jej mam chut skocit do vlasov. Pribeh ma spad a je to hlavne z toho dovodu, ze autorka postavi do knihy 3 az 4 zvraty, ktore sposobia, ze pribeh nestihne vyznieť do prazdna. V uvode vas necha zamilovat sa, potom vam zmaze úsmev nedorozumenim, chvíľu ponatahuje primerim a opat romantika a na konci vam stiahne hlavu pod vodu. Na konci som ale bola jednoznačne na strane Iana. A vzdy budem. Mimo toho: ma autorka aj ineho hrdinu ako je ciernovlasy? Ocividne ich miluje ako ja. Oplati sa prečítať.

01.01.2021 5 z 5

Království snů Království snů Judith McNaught

Jedno upozornenie pred citanim: Vyhradte si na knihu dostatok casu. Dej je velmi dobre spracovany, emotivny, takze akékoľvek kuskovanie deja vas oberie o zazitok. Uvod knihy bol u mna 50 na 50 na obe strany, jemne vyhravala Jennifer. Potom sa to brutalne zvrtlo, Royce ma uplne ocaril a drzala som mu palce az do konca. Bolelo ma to aj za neho. Bol naozaj uzasny. Jedna z najlepsie napisanych postav historickej romance. Jennifer by som na konci najradsej uskrtila a jemu sa hodila okolo krku. Jendoznacne plny pocet a klobuk dolu.

31.12.2020 5 z 5

Jednou a navždy Jednou a navždy Judith McNaught

Za mna plny pocet. Victoria bola naozaj zlaticko, Jasona zvladala priam skvele. Jasonov postoj bol v knihe pochopitelny, dobre vysvetleny co ma naozaj tesi. Neznasam umelo nafuknute pribehy. Bolo to uveritelne. Intriganku som si tiez oblubila, bol to majstrovsky tah. Za mna top

30.12.2020 5 z 5