V erbu slunce

Série Border 1. V ERBU SLUNCE 2. ROZPOLCENÉ SRDCE 3. TEMNÁ VÁŠEŇ 4. NEVĚSTA Z INVERNESS Milostný román ze staré Anglie a Skotska. Autorka rozehrává romantický milostný příběh mezi tajemným "Pánem hranic"a krásnou diplomatkou, která přijíždí na hraniční území mezi Anglií a Skotskem vyřešit dávný spor mezi tamními šlechtici....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25578/v-erbu-slunce-25578.jpg 3.974

Border 1.

06.03.2018

Prostě červená knihovna

Lembac
10.02.2018

Hvězda diplomatického sboru královny Anny - Miriam MacDonaldová - přijíždí na skotsko-anglickou hranici, aby zde ujednala mír mezi dvěma znepřátelenými sousedy. Duncanem Kerrem na straně jedné a baronem Sinclairem na straně druhé. Důvodem nelásky jsou staré rodinné a osobní animozity mezi oběma rody. Nic nezapomínající Miriam se snaží do přeshraničních vztahů vnést řád, ale ani jeden šlechtic jí moc nepomáha. Duncan ze sebe dělá hlupáka, který se zajímá jenom o rybaření, baron Sinclair se zase paktuje se zločinci. No, nemá to holka lehké. Do Miriamina života na hradě Kildalton taky vstoupí tajemný Pán Hranic, který celou situaci ještě víc zkomplikuje.
Na to, jak je Miriam děsně chytrá, se nechá Duncanem docela lehce ošálit. Také její náhlé vášnivé vzplanutí k neznámému Pánu Hranic , kterému nikdy nevidí do tváře a téměř nic o něm neví, je pro chladnou diplomatku docela zvláštní. Na mě je tato knížka trošku moc "ukecaná", snad jen malý Malcolm vnáší do příběhu trochu té akce a humoru.

DaPo
23.07.2017

Knihu jsem si koupila jako nouzovku do MHD. Zaujalo mne, že se jedná o její druhé vydání - pro vysoký zájem.
Knihu ale hodnotím jako průměr; začátek byl plytký, postupně se to ale zlepšovalo... dočetla jsem, vracet se k ní už ale nebudu ...

havrmoni
15.10.2016

Bavila jsem se,bylo to úsměvné. Jinak souhlasím s komentem pode mnou a s PomněnkaPrvní. Nevyjádřila bych to jinak.

Belle Morte
11.04.2016

Krásné dobré poledne, musím se přidat do diskuse, jelikož některé komentáře mě velmi zaskočily. Ano, opravdu v knize jsou erotické pasáže. Ale co jiného počkat, když je to knížka z červené knihovny? Musím říct, že některé tyto pasáže mají jen pár řádků. V jiných knihách tohoto žánru se tyto scény prodlužují na celé kapitoly. To mi teprve přijde přehnaný. V této knize je to velmi decentní a v naprosto únosné míře. A krásně pasují k situacím. U knihy se mi líbí, že má nějaký děj, který se pouze netýká sexu a svádění. Řeší se konflikty pohraničí, které skutečně existovaly a hlavní hrdinka není jen nějaká pipinka, která se zamíchá do jakéhosi problémů a potřebuje mužnou pomoc. Ale je svéhlavá, vychytralá a velice inteligentní. Kniha se mi velmi líbila a líbilo se mi i to, jak kniha byla napsána. Zbytečně se to netáhlo, děj měl spád. Já mohu jen doporučit.

xindl007
13.10.2015

Trošku jako na horské dráze. Chvilkami se dala číst, chvilkami jsem se nudila. Za mě průměr.

PomněnkaPrvní
08.08.2014

Ach ta anotace... Miriam je diplomatkou u anglické královny, ačkoliv sama pochází ze Skotska. Léta rozhodně v Anglii netráví nedobrovolně, vlastně cestuje po celém světě, takže asi ani moc času v Anglii nepobyla. Na jejím opuštění Skotska ve čtyřech letech také není vůbec nic záhadného, autorka Vám to vysvětlí téměř na začátku knihy. Ale ke knížce samotné. Moc se mi líbila, nejvíc jsem tam ocenila humor. Párek pávů neměl chybu a Duncanovy převleky a jeho bláznivé chování taky na jedničku. Bavily mě i Malcolmovy změny jmen. Vedle humoru je zde velmi erotický míst, najdou se i vyloženě romantické a také dojemné scény. K této knize se vracím asi po třech letech, při čtení jsem si další děj vybavovala jen matně. Takže bych to shrnula, že knížka je hezká, nudit se nebudete, ale aspoň pro mě je lehce zapomenutelná.

miruska1
04.06.2014

Veľmi pekny a zaujimavy pribeh. I keď mam pocit že niektore veci ostali nedoriešene. Ale snaď v ďalšej časti ..........

romance historické romance

Arnette Lamb
americká, 1947 - 1998

všech 11 knih autora

Kniha V erbu slunce je v

dalších seznamech1x