Guvernantka

Julie Whiteová opouští slunnou Virginii a po deseti letech se konečně vydává do Skotska, aby zde našla dceru své zemřelé sestry Lillian. Přijme místo guvernantky u nechvalně známého vévody z Vysočiny. Jaké je však její překvapení, když zjistí, že právě jedna z jeho čtyř dcer je její neteří.Odhalí, která z nich to je? Podaří se jí objevit, proč vlastně Lillian zemřela? A je Lillianiným svůdcem skutečně vévoda? A jak je možné, že se do takového člověka mohla zamilovat? Najde Julie v srdci skotské Vysočiny Lillianinu dceru, ale i odpovědi na své otázky? O tom všem se dočtete na stránkách napínavého příběhu, který autorka líčí s bravurní dovedností zkušené a oblíbené spisovatelky historických románů. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44768/guvernantka-44768.jpg 4.3152

Klan MacKenzie 2.

Vydáno, Levné knihy

Highland Rogue, 1991

Kniha Guvernantka

účetní
24.09.2018

Moc pěkné, smyslné, romantické i humorné, Lachlan se mi moc líbil, prostě chlap se vším všudy a k tomu s něžným srdcem. Také se mi moc líbí přebal.

Květinka008
07.09.2018

Rozjezd pomalý a nezáživný, děj mě k sobě nepoutal. Druhá polovina knihy má výraznější spád i náboj, především erotický :-) Dala bych 3,5*, ale jelikož to není možné, přikláním se spíše ke 3 (souhlas s NikiVai).

jaja10
10.05.2018

Tato kniha se mi moc líbila....

vcielka
23.01.2018

Priznam sa ze proti hlavnej hrdinke mam trochu vyhrady. Povaha kym sa nejednalo o tuzbu bola dobra. Potom ako prislo na vojvodu tak sa vzdavala prilis lahko. Co by mozno aj bolo ok, keby to v knizke nevyznievalo prilis lacno a naivne.
Najviac sa mi pacili 4 vojvodove dcery, to ako stebotali a doplnali sa, kazda s inou povahou. Od zaciatku som sice tak trochu tusila ktora z nich to je, ale autorka ma neskor tak zneistila, ze som vo svojom nazore stale pokulhavala :)
Hlavny hrdina a hlavny paduch boli dobri az na koniec kde prilis rychlo prislo medzi nimi k zmiereniu a vysvetleniu. Autorka totiz tomuto useku pribehu venovala velmi malo casu.
Na to ako hlavna hrdinka sa tam branila svadbe a pritom o nej snivala a plakala nad sebou kvoli tomu... pritom vedela ze vojvoda keby chcel ma na to dost penazi a vsetko by sa hravo vyriesilo... no som len dost prekvapena tym ze jej to nedocvaklo. Pochopila by som to len v topm pripade ak by jej slo o cest a dodrzanie slova, co berie ako nezlomne a potom mi je divne ze v momente suhlasila a nerozpakovala sa ho porusit. Takze y akejkolvek strany sa na to pozeram zaver knihy mi pride nezmyselny a urcite sa tento problem mal dlhsie riesit ako pol strany, co som aj ocakavala a nerozumela som tomu ze nic nie je este doriesene a pred sebou uz posledna straka :)
Ku koncu clovek zistuje ze to co je dobre alebo len zle, nie je len dobre a len zle a palica ma dva konce...
Knizka sa inak cita velmi dobre a zaujimavo a tak sa mi pacila ze vaham ci 5 alebo 4 hviezdy za jej nedostatky

Edice
21.02.2017

Musím vyzdvihnout podání charakterů. Žádná postava v příběhu se nedala brát čistě černobíle. To celé knize dodávala na realističnosti co se povahových rysů týče a tím pádem i na čtivosti. :)

havrmoni
10.11.2016

Hezké a humorné,romatické i erotické. Správný oddechový román. Jinak vše je řečeno v komentářìch pode mnou,takže bych se jen opakovala.

Jessybelle
12.05.2016

První knížka, kterou jsem od této autorky četla, přišla mi super, čtivá oddechovka plná romantiky, vtipu. Můžu doporučit.

NikiVai
24.10.2015

Na typickou slaďárnu to nebylo špatný. Romantika, humor a troška napětí. Jen to vévodovo "hubování".... Opakovaný vtip, není vtipem. Ještě podruhé a potřetí jsem tento dvojsmysl skousla, ale podesáté už mě vyloženě vytáčel. Ale jinak v pohodě, vřele doporučuji, až budete mít chuť na něco nenáročného.