Ketesh Ketesh komentáře u knih

Apokalypsa II Apokalypsa II Mario Giordano

Největší problém knihy je v tom, že do češtiny nebylo přeloženo její další pokračovaní. Tedy mnoho zůstává nevysvětleno a jak se zdá, pro náš už napořád...

19.07.2016 3 z 5

Apokalypsa II Apokalypsa II Mario Giordano

Ze začátku knihy jsem byla (po zklamání z druhé poloviny prvního dílu) opět velice nadšena. Okolnosti se začaly alespoň trochu vyjasňovat. Bohužel se to však vrátilo zpátky do původních kolejí a místo nějakého rozuzlení se to všechno ještě více zkomplikovalo a ani na samém závěru nebyla spousta věcí vysvětlena.
Až do posledních stránek jsem byla přesvědčena o tom, že knihu bude hodnotit čtyřmi hvězdičkami, kde strhnu jednu jen za to, že děj byl celou dobu velice nepřehledný, protože jinak dle mého smyšlení, tak kniha měla naprosto vše, co od knihy očekávám. Ale vzhledem k tomu závěru, kde jsem nedostala odpovědi na spoustu otázek, tak strhuji ještě hvězdičku.
Knihy, obě, byly velice fain. Sice se obtížněji četli díky nepřehlednosti. Měly myšlenku a jazykově taky nebyly špatné (ač bych uvítala občas méně vulgarismů). Bohužel obě byly velice nepřehledné. Až tak nepřehledné, že mám pocit, že bych k nim teď potřebovala další knihu, které by mi posloužila jako atlas tím bludištěm.

19.07.2016 3 z 5

Evoluce Evoluce Bernard Beckett

Kniha mě velice překvapila. A totálně mě rozsekal konec, něco takového jsem naprosto nečekala.

12.07.2016 4 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Mario Giordano

Z počátku se kniha zdát velice zajímavá a bavila mě číst. K polovině kniha její úroveň však prudce klesla. Příběh se nehorázným způsobem zkomplikovat, byl nepřehledný. Příliš dlouhý, některé pasáže se zdály být nekonečné. A když přihlédnu ke konci, který nic nevysvětlil... Uděluji tři hvězdičky a to zejména díky zvolenému tématu a propracovanosti některých pasáží.
Samozřejmě mám v plánu přečíst si i druhý díl, který na mě již čeká v knihovně, ale obávám se, že se úroveň děje nijak nepovznese.

11.07.2016 3 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Fascinující knížka, která mě během okamžiku pohltila. Naprosto netradiční pojetí.. no všeho. Velice originální a celou dobu naprosto nevyzpytatelný, včetně samotného, téměř až dech beroucího konce.

19.05.2016 5 z 5

Tygří bojovník Tygří bojovník David Gibbins

Řekla bych, že Tygří bojovník, je nejlepší kniha z celé série.

07.04.2016 5 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Perfektní! Pokud se od nějakého autora mohu učit víc než od jiného tak právě od Coelha.

06.10.2015 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Dlouho jsem nevěděla, jak knihu ohodnotit. Ze začátku jsem měla problém se u knížky vůbec udržet a kdybych se doslova a do písmene nedokopala k tomu ji dočíst, hodnotila bych ji jako odpad. Nevím, co se pak stalo, zdali je kniha v druhé polovině lépe napsaná, či jsem si jen zvykla na to, že od ni nemohu již nic očekávat, ale ušlo to. Neříkám, že to byla nějaká svála, ale dalo se to přečíst. Příběh bych naprosto průměrný, jazyk též. Jediné co hodnotím těma dvěma stars, je vystiženost psychologické stránky hlavní hrdinky (zejména se objevuje právě v té druhé části).

03.10.2015 2 z 5

Atlantida Atlantida David Gibbins

S knihou jsem velice spokojena. První část knihy je perfektní. Je poznat, že knihu napsal někdo, kdo se v branži opravdu vyzná. Pravda, stejně jako ostatní mě v tomhle díle trochu rušila ta technika a to věčné klepání a zadávání příkazů. Ale děj musím ohodnotit na výbornou. Už dlouho jsem při žádné knížce nebyla takhle napjatá a dokonce je to první knížka u které autor u mě dokázal vyvolat strach o hlavní hrdiny. To bylo prostě báječné! Nehledě o konci. Způsob, jak autor knihu ukončil ... myslím, že v tom se mu ani Šifra mistra Leonarda nevyrovná. Koncem dokonale podtrhl myšlenku celého díla.

Jen bohužel český překlad mi to v pár okamžicích dokázal pěkně zkazit. V knize se objevuje pár chyb, překlepů a špatného slovosledu. I když je to na čtyři sta stran mizivé číslo, nejde si těch chyb nevšimnout. Ale tuhle chybu nelze přirovnávat autorovi. A dokonce bych ani překladatele nekárala, kromě těchno pár maličkostí odvedl naprosto bezvadnou práci.

17.08.2015 4 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Vždy když se chystám číst Vladaře, nebo jej čtu. Nemůžu nějak z hlavy vyhnat absolutně nesmyslný popis díla, který mám zapsaný v sešitě literatury. Knihu jsem nečetla jen jednou a proto můžu s jistotou říct, že to co se o Machiavellim a jeho dílech, zejména Vladaři, učíme je naprostá hovadina. Ve škole nás učí, jak Machhiavelli byl proti režimu, měl naprosto nesmyslnou filosofii a jeho dílo bylo to ze kterého čerpal Hitler když chtěl ovládnout Evropu.
Já nevím, jak vy, ale já na to mám zcela jiný názor. Ano, Machievelli měl svoji filosofii, ale já bych ji nesmyslnou rozhodně nenazvala. Machiavelli moc dobře věděl, jak společnost a politika funguje a jen o tom napsal.

12.08.2015 4 z 5

Operace Arktida Operace Arktida Eoin Colfer

Prostředí knihy je poněkud více přitažené za vlasy a ze začátku jsem se musela přemáhat, abych ve čtení pokračovala, ale začalo to být napínavé a pak už jsem se od toho nemohla odtrhnout. Jazyk sice nic extra, zato je to přirozené a vtipné. Co hodnotím velice pozitivně je hluboká myšlenka díla a závěr.

14.06.2015 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Kniha přečtená za hodinu a půl :-) četla se opravdu nádherně :-) aby taky ne, vždyť ji napsal William Shakespeare - největší umělec všech dob

24.02.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Literální dílo, kterému se nedá nic vytknout. Dokonale zpracované téma, které je velice kruté. Knížka pěkně v táhla do děje, člověk jakoby sám byl hlavním hrdinou....

22.02.2015 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Nebýt jedné kapitoly, která byla až přehnaně dlouhá a nesmyslná, by to bylo skoro dokonalé dílo.

11.02.2015 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jedno z nejslavnějších a nejbáječnějších děl nejen dokonalého spisovatele a dramatika Williama Shakespeara, ale všech dob. Musí mu podlehnout snad každý..

30.01.2015 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Přesně takhle nějak si představuji dokonalé dílo. Krásný příběh(i na okolnosti), krásně popsaný, skvěle popsaní hrdinové, krásně vylíčené jednotlivé okamžiky, krásný jazyk. U knihy jsem se vůbec nenudila, dílo mělo napínavý děj a nebylo zde ani jednoho zbytečného slova. *smeknutí*

24.01.2015 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kam se oproti knížce hrabe film?

03.01.2015 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

U této knížky obdivuji téma a to jakým způsobem bylo zpracováno. Jak autor čtenářům dokázal doslova naservírovat židovství v době druhé světové války. Jenže, přeci jen třeba hodnotit i jazykové prostředky, které dle mého názoru zde poněkud pokulhávají.

03.01.2015 3 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Na díle pozitivně hodnotím akorát myšlenku, co se týče jazyka je to u mě propadák....

25.12.2014 1 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Už aby byla k dostání :-) uáá! už ji chci mít! nemohu se dočkat :-)

13.12.2014 5 z 5