Kelíns Kelíns komentáře u knih

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tak tahle knížka mě opravdu nesmírně překvapila. A jsem za to ráda. Jak taková celkem malá a tenká věc může obsahovat tak velikánské poselství. Charlieho jsem si zamilovala (jak by si toho životem tápajícího kluka nemohl zamilovat?). Jakmile jsem dočetla Charlieho příběh musela jsem ho číst znovu a znovu. Ale nepřestávalo mě to vůbec bavit, právě naopak. A teď mě prosím omluvte, jdu si to přečíst ještě jednou.

A světe div se, povedla se i filmová podoba. Je opravdu málo knih, které mě zfilmováním nezklamali, "Ten, kdo stojí v koutě" je jednou z nich.

22.06.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Tak tato kniha mě naprosto okouzlila. Dokonale promyšlená až do posledního slova.Nejkrásnější příběh byl se Sonmi.Viděla jsem i film, ale tolik mě nezaujal. Myslím, že kdybych nečetla knihu, ani bych nepochopila.

10.04.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Skvělá knížka. S filmem se nedá vůbec porovnat. Ačkoli film je úžasný, knížka je prostě nadúžasná :-)

28.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ze všech sedmi dílu naprosto nejlepší. Vzpomínám si když jsem jí četla, byla jsem z toho maximálně unešená :-D

28.03.2013

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Člověk by řekl, že po tolika dílech to začne být nuda, ale mě se zdá, že díly jsou čím dál lepší :-)

28.03.2013

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Kniha opět nezklamala :-)

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Moc poutavá knížka. Sice jsem od ní čekala, že se budu víc bát, ale nevadí. Rozhodně mě vtáhla do děje, dokud jsem nepřečetla poslední slovo.

26.02.2013 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Upřímně se mi kniha nelíbila ani v nejmenším. Nejde jen o to jak byla morbidní, ale o samotný děj. Často byli potrestány postavy, které si to nezasloužily. A rýmy mi vůbec nepřišli hezké. Moc se omlouvám všem milovníkům Erbena, ale něco takového zkrátka není můj šálek čaje.

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Povídky z druhé kapsy se mi líbili o dost víc než z té první. Moc hezká knížka.

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Povídky z jedné kapsy se mi tolik nelíbily. Nejvíce se mi líbil asi zločin na poště.

Povídky z jedné a druhé kapsy Povídky z jedné a druhé kapsy Karel Čapek

Jak tak koukám cítím se skoro trapně, že dávám tak malá počet hvězd, kdyby to šlo dala bych alespoň tři a půl. Ale víc bohužel nemohu. Povídky byly hezké, ale ne pro mě. Četla jsem to pouze z důvodu povinné četby. Není ta knížka, kterou si někdy přečtu znovu.

06.02.2013 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Podle mého názoru moc krásná knížka. Úžasný nápad a hezky zpracované. To co mě, ale opravdu překvapilo byla její velikost. Jasně, že jsem nečekala nějakou tenounkou knížečku, ale něco co je velikostí jako Stmívání. Člověk by řekl, že u tak tlusté knihy se začne postupem nudit, ale opak je pravdou. Prvními části jsem se musela prokousat, protože ačkoli byli zajímavé, tak i nudné. Čekala jsem na nějakou pořádnou akci- a dobře, že jsem počkala, protože jsem se jí dočkala. Celkově k tomu nemám co vytknout, jenom ty napínavé chvíle, které se střídali s nudnými. A taky se mi moc nelíbilo, jak tam byla uvedena hlavní láska. Nebo snad dvě hlavní lásky. Jeden pro Mel a druhý pro Poutnici. Hezky by to sedělo, jenom mám radši, když od začátku vím, kdo je tou láskou. V tomto případu jsem se tam dost ztrácela. Ovšem to je věc názoru.

20.01.2013 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Začátek byl výborný, ale druhou polovinu knihy mě rušilo neustálé zívání a opravdu jsem už musela nadzvedávat obočí a ptát se: "A to si jako vážně někdo myslí, že se tomu dá uvěřit?". Možná ano a možná ne. Nebudu dumat co z toho je pravdou. Jediné co tu mohu potvrdit je to, že myšlenka knihy je rozhodně pravdivá. Dotkla se mého srdce.
Jestli toto autorka doopravdy zažila, pak teda klobouk dolů. A jestli je to fikcí, stejně smekám před autorčinou fantazií.

05.01.2013 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila. Vzhled, tedy obálka je krásná, ale vnitřek knihy. Ten je opravdu dech beroucí. Opravdu se těším na další díly. :-)

28.12.2012 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Začněme vzhledem a obálkou. Od Anglického originálu je ten náš určitě mnohem lepší. Aspoň podle mě. Právě obálka byla to první co mě na knize zaujalo. Obsah,kdy se jeden a ten samý den vrací sice není moc originální, už jsem totiž viděla tokový film. Na druhou stranu v knize to bylo úplně o něčem jiném. Ačkoli mi byla hlavní hrdinka naprosto nesympatická, alespoň ze začátku, ani mi to tolik nevadilo. Je to to ten typ literatury, kvůli kterému musíš přemýšlet, nikoli z donucení o životě a podobných věcech. A závěr mě naprosto odrovnal.Přiznávám, že jsem tušila že to tak dopadne a na začátku knížky by mi to bylo úplně jedno. Ale postupem knihy, kdy si Sam uvědomila svá provinění a pokoušela se napravit jsem jí přece jen držela palce. Konec knihy se mi moc líbil, nesetkávám se často, že by zemřela hlavní postava, která ji vypráví.

25.12.2012 4 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Naprosto skvělá knížka. :-)

17.12.2012 5 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Skvělá knížka. Jednoho dne jsem si jí vypůjčila z bráchovi knihovny a nestačila jsem se divit :-)

17.12.2012 5 z 5

Poslední kapka Poslední kapka Jeff Kinney (p)

Byla to kniha mého bráchy a já se do ní začetla a moc se mi líbila :-)

17.12.2012 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Je to kniha mého bráchy a já jednoho dne neměla co číst a tak jsem si jí vypůjčila. Hrozně se mi líbila. Je opravdu legrační a čtivá.

17.12.2012

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuhle knížku jsem jako dítě. Vzpomínám si,že jsem se ji snažila číst nahlas a vůbec mi to nešlo. Je to skvělá knížka, nejspíš jedna z nejlepších co jsem kdy četla.

06.12.2012 5 z 5