Keika Keika komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tuhle knihu jsem si vybrala převážně kvůli hodnocení a povědomému jménu spisovatelky a rozhodně jsem nešlápla vedle. Rozdělení kapitol tak akorát, což velice oceňuji a be každý autor to umí. Kniha se četla jedním dechem, překvapovala a byla tak lidsky napsaná, mistrně zařazená do historie, že jsem tomu příběhu naprosto uvěřila. Klobouk dolů a pokud to ještě nikdo nezfilmoval, rozhodně by to stálo za to!

10.01.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak tohle je naprostá pecka! Hodně kvalitní oddechovka k odpolední kávě, nebo na propršené odpoledne. Postava Saturnina a ty situace, to si prostě musíte přečíst. Tohle bude patřit mezi mé opravdu oblíbené kousky!

13.08.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Sila. Vyplatí se dočíst do konce. Škoda, že se do knížky nevešli všichni hrdinové. Zasloužili by si alespoň zmínku na konci. Tato knížka musela dát neuvěřitelnou práci. No, asi ji budu muset chvilku vstřebávat. Obzvlášť paní Moravcovou.

15.08.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Měla jsem trochu obavu, zda se mi bude líbit knížka, kde je hlavní hrdinkou malá holka. Není to spíš knížka pro puberťáky? Váhala jsem. Není. A můžu vás ujistit, že vás zasáhne ať je vám kolik chce, i když a protože víte, nebo alespoň tušíte, jak dopadne.
Moc se mi líbí odlišný náhled na smrt, mám ráda, když někdo umí změnit zažitý náhled na tyhle věci.
Taky mám ráda, když knížka zanechá dojem, který nějakou dobu přetrvává a to se tady rozhodně povedlo. Mám pocit, jako bych hlavní postavy znala osobně. Opravdu doporučuji.

19.04.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasová knížka, zapadne v kterémkoli státě i století. Každá věta vede člověka k zamyšlení, přestože je knížka vcelku krátká, musela dát neuvěřitelnou práci a rozhodně by měla být zařazena do povinné četby, pokud se tak už nestalo. Nic totiž politiku nevysvětlí lépe a "zábavněji", než tento smutný příběh se zvířátky.

19.11.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Jsem překvapena nízkým hodnocením. Dlouho se mi nestalo, abych si po přečtení knihy letěla koupit druhou. Napínavá od začátku do konce, sympatické postavy, dokonce se dostavilo i překvapení v podobě nepředvídatelné zápletky. Kdo není zvědavý na osobní život hlavních postav, bude se knížkou probírat. Na mě ale velmi zapůsobila a opravdu jsem u ní vypla a těšila se na další čtení.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kdo si potrpí na citlivá témata 2.sv. války, rozhodně by neměl vynechat tuto knihu, protože rozhodně má co nabídnout a otevírá oči. To se stalo alespoň mně. Pokud jste si byli jistí, že víte, kdo je padouch a kdo hrdina, budete nuceni pozměnit názor.

23.05.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Vzhledem k tomu, že Remarque na západní frontě opravdu bojoval, chápu tuto knihu jako takové jeho svědectví. Příběh po pár stránkách vtáhne do děje a rozhodně člověku přiblíží válku tak, jako to žádná učebnice nedokáže. Stránek má přesně tak akorát, aby to čtenář dokázal vstřebat. Jediné, co je za mě spíš na škodu, jsou básnické pasáže, které jsem spíš přelétla jako nutné zlo. Na druhou stranu vám ale opravdu dojde, že tihle vojáci nebyli žádní zabijáci, ale obyčejní kluci.

27.07.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi poutavý příběh, kdo má obavy, co mu takový tatér může nabídnout a že se bude knížka odehrávat pouze u vstupní brány, směle se pusťte do čtení a nebudete litovat. A pokud už máte knížku přečtenou a zajímá vás, co se vlastně dělo s Cilkou, knížka má druhý díl. =)

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kdo bezmezně miluje psy, bude bulet. Bude bulet na začátku, v průběhu a bude bulet i na konci. Předčítala jsem ji svému psovi před spaním. Kolikrát zíral tak, že se skoro zdálo, že mi rozumí. No, aspoň teď ví, jak se má dobře. Velmi oceňuji nápad, jak dostat lidem do podvědomí skutečnost, jak se někteří lidé chovají ke zvířatům. Líbí se mi i "dětský" styl, kterým je kniha psaná, protože takhle psi pravděpodobně opravdu myslí. Zdařený kousek! Pejskům zdar a jedno malé doporučení- opravdu si nachystejte kapesníčky.

Zloba Zloba Chris Carter

Skvěle napsané, dobře rozdělené kapitoly, příběh napínavý. Dobré čtení na dlouhé večery, ovšem ne pro citlivější povahy.

06.09.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Velmi zdařené pokračování, opět jsem se nenudila i když chyběla jedna z hlavních postav, která se má vrátit ve třetím díle. Autor ví, jak si udržet čtenářovu pozornost.

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Skvěle napsáno, tušila jsem od začátku, kdo bude vrah, ale stejně jsem byla překvapená! Takové knihy mám ráda!

27.09.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak prvních cca 250 stran by se dalo shrnout do pár kapitol. Musím se přiznat, že jsem to málem vzdala, nakonec jsem to ale neudělala a jsem za to ráda. Druhá polovina nabyla spád, děj nepředvídatelný, klobouk dolů za opravdu promyšlený děj i postavy, kterých je sice možná až dost, ale zase udrží čtenářovu pozornost. Hvězda dolů za začátek, kvůli kterému mám trochu obavu rozečíst další knihu. Více by jí slušelo běžných 350 stran.

15.07.2020 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Oba předchozí díly byly prostě boží. Ale tohle je brak. Někdy je opravdu lepší kvalita než kvantita a u knížek to platí dvojnásob. Dosud jsem jen chválila, ale tady mi příjde že autor knížku napsal, jen aby to mohla být trilogie, celé je to bez nápadu, už to není tak důmyslně promyšlený příběh, až mi bylo postavy Finlaye líto, protože si zasloužil víc. A to se mi ani nechce zmiňovat o soukromých pletkách hlavních hrdinů a předvídatelnýmu happy závěru.

13.08.2021 1 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Musím do začátku upozornit, že kdo je jakkoliv citlivý na děti a násilí, ať na tuto knihu zapomene. Je ještě ostřejší než první díl, že i já jsem se občas musela otřepat. Jinak oceňuji jsou dobře rozložené kapitoly, knížka se dobře čte. Jediné, co bych vytkla, jsou trochu přehnané scény, které mi v jinak super knížce občas vadí. Viz. závěr u vody. Jinak je to super čtení a Kim jistě přiroste k srdci nejednomu čtenářovi.

18.11.2020 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Dlouhá kniha, místy živější, místy odpočinek. Líbí se mi pasáže, kde si říkám, proč to tam autor vůbec zmiňuje a o X stránek dál zjišťuji, že má daná věc svůj význam. Rozhodně udělala dojem, už čtu Kruh a čekají na mě i další díly.

27.09.2020 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Klobouk dolů a hluboká poklona.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Rozruch kolem toho, že se knížka rozchází se skutečným životem Cilky mě trochu rozhodil. Když jsem ale už od začátku smířila s tím, že je příběh víc smyšlený, než skutečný, moc se mi líbil. Komu se líbil tatér Lale, bude se usmívat při vzpomínkách na Osvětim. Kdo si myslel, že po osvobození už bylo jen dobře, nebude stačit kroutit hlavou nad tím, jak je život k některým lidem nefér. Zklamal mě ale závěr příběhu. S celou knihou si dala autorka neskutečnou práci, aby byla věrohodně napsaná a aby měla se skutečným životem a místy co nejvíce společného. Konec ale byl tak neuvěřitelný, přeslazený a ofláklý, že mě to až zamrzelo.

23.05.2020 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Příběh se silným koncem. Po seznámení se všemi postavami budete mít nutkání přečíst knihu najednou. Název mě moc neoslovil, o to více jsem byla nadšená z obsahu. Rozhodně zanechala dojem!