kazatell kazatell komentáře u knih

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Celkový dojem z tohoto pokračování knihy asylum hodnotím kladně. Po přečtení mám v hlavě příběh, vím co se stalo, jak se problém řešil a dokáži si vybavit souvislosti a návaznosti.
Když se ale přemýšlím nad pocity z čtení, tak mi přišlo, že se do dvou dnů vměstnal snad týden. Do posledních kapitol byl příběh barvitý a košatý a najednou šup, ať to máme zasebou… tady je konec je to tak a tak.

15.09.2021 3 z 5

Polabský herbář: Pověsti a příběhy z Brandýska Polabský herbář: Pověsti a příběhy z Brandýska Vendula Vartová–Eliášová

Pro mě spíše nostalgicky vzpomínka, jelikož pocházím z této oblasti. Sbírka je čtivě napsána s místními netradičními příběhy.

16.04.2021 4 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Jana Javorská

Jednoduchý příběh, kde chybí jakékoliv hlubší vysvětlení, či smysl. Knihu jsem zakoupil náhodou, protože jsem se uklikl při nákupu přes telefon. Pokud hledáte krátký a jednoduchý příběh s nábojem erotiky tak nemůžete sáhnout vedle.

05.09.2018 3 z 5

Templáři Templáři Piers Paul Read

Velice obsáhlý a všeshrnující pohled na celé období templářů.Na začátku knihy je zajímavé vylíčení dějin k pochopení vzniku a účelu. V dalších kapitolách však tyto nesouvisející pohledy na dějiny, byly spíše na škodu a občas se dalo v textu docela zamotat

22.03.2018 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Příběh knihy nebyl uplně špatný, ale dost věcí bylo nelogických a chování některých postav bylo také dost přitažené. Než vůbec začne pořádný děj, zjistíte že jste v půlce knihy. Asi jako největší mínus beru obrovské množství popisů míst a osob, která ani nejsou pro příběh důležitá a tak jen natahovali knihu, aby byla delší

06.12.2017 3 z 5

Atlantský svět Atlantský svět A.G. Riddle

Naprosto dokonalé. Po přečtení prvních dvou dílů jsem čekal uplně něco jiného a těšil jsem se opět na nějakou perfektní teorii o genetice a vývoji. V této knize však nic podobného nebylo a více než na zemi jsme se pohybovali po celém vesmíru a ve vzpomínkách. Jako završení dobře rozjeté trilogie byla kniha naprosto dostačující a bylo zde vysvětleno vše na co bych se ptal. Ne jako u jiných otevřených příběhů, kde na konci pořád tápete.

13.07.2017 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

způsob jakým je kniha napsaná vás donutí knihu přečíst ve velice krátkém čase a když dočítáte poslední stránku, nadáváte si, proč jste si nenechali jednu, či dvě kapitoly na další den. Klidně bych mohl vynechat části se sexuálním podtextem a příběh o lykanech a upírech by byl pořád zajímavý a stejně čtivý. Takže pokud nemáte na noc co číst doporučuji zajít do knihkupectví, nebo knihovny a máte na jednu noc o zábavu postaráno. Nebo alespoň na část noci

14.02.2017 4 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Začátek mě moc nebavil. Když jsem se dostal do půlky, odložil jsem ji a myslel jsem že ji předám na hromadku nikdy nedoctenych knih, ale pak to chytlo spád a hltal jsem každou stránku. Myslím že téma je pořád zajímavé a až na pár změn v myšlení se nic nezměnilo. Úvahy kterými je kniha poseta mi zase o kousek rozšířili pohled a to i na současnou situaci ve světě

20.09.2016 4 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Pokud chcete porozumět řeči těla, tak tato kniha je ideální a asi jedna z nejlepších které sem cetl

20.09.2016 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Jedna z nejlepších doplňkových knih ke knihám Harryho Pottera.

26.06.2016 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Četl jsem to jen proto, že jsem četl předchozí díly a musím říct že z pohledu toho šibnutého miliardáře je to mnohem zajímavější příběh. Pravda že konec se trochu táhne, ale jinak nad očekávání od toho co jsem čekal.

12.03.2016 4 z 5

Knihy krve I-III Knihy krve I-III Clive Barker

Velice zajímavé příběhy. Nemohu říct že by horory byly uplně děsivé, ale byly velice zajímavé. Vlastně se uplně vymykali všemu co jsem doposud četl

27.01.2016 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po přečtení jiných knih od tohoto autora jsem čekal trochu neco jiného, ale nakonec jsem rad ze to bylo zase trochu jiné a svým způsobem i oddychove. Knihu vřele doporučuji druhou půlku jsem niž četl jedním dechem s pusté nam paganiniho koncertem

18.11.2015 4 z 5

Záhada mloka Záhada mloka Jørn Lier Horst

Po předchozích knihách od tohoto autora jsem čekal víc. Ale i tak to bylo dobré čtení na jedno dopoledne a těším se na další díl

29.09.2015 4 z 5

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

Autor nezklamal a příběh knihy byl opět zvratový a provázaný s historií a velice poutavý. Jediné co bych vytkl jsou kurzívou psané myšlenky které často spíš připomínají pokus autora o ukazaní co všechno ví. Konec knihy opět navnadí na další díl a tak se už nemohu dočkat až tuto trilogii dočtu

15.09.2015 5 z 5

Radovan Krejčíř Radovan Krejčíř Radovan Krejčíř

Kniha jako taková je velmi zajímavá (na memoár) a čtivě napsaná. Co do pravdivosti informací to si už musí každý čtenář udělat názor sám. Já osobně to beru jako názor druhé strany, nicméně o tom jak to doopravdy bylo více informací nemám a proto objektivitu nemohu hodnotit.

17.08.2015 4 z 5

Agentura Agentura Jiří Grant

Zajímavé téma, ale jako kniha docela odpad. Děj je popisován v jednoduchých větách a to dělá knihu nemastnou neslanou. Postavy se v knize prezentují jako naivky a na to co už mají za sebou jednají a myslí jak malé děti.

21.07.2015 2 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Ke druhému dílu jsem se dostal až skoro po roce, i když jsem ho měl dřív než jsem dočetl ten první. Trochu sem se bál že si nebudu pamatovat děj a že budu tápat, ale připomenutí na začátku knihy bylo dostatečné a do děje jsme se rychle vpravil. Druhý díl byl snad ještě lepší než první a jediná výtka kterou bych tedy mohl udělit je ta, že ještě není další díl.

23.06.2015 4 z 5

Dublin. Počátky Dublin. Počátky Edward Rutherfurd (p)

Kniha o mé oblíbené zemi a navíc obsahuje krásný popis místa

22.05.2015 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Mnohem lepší než první díl i když většina pasáží je už hodně očekávatelných a na můj vkus je tam až moc zvratů v ději

22.03.2015 4 z 5