katulinek99 katulinek99 komentáře u knih

Matka Matka Karel Čapek

Dvě hodiny po dočtení knihy sedím, dívám se do zdi... a pořád nemám slov. Bez nadsázky. Je to dechberoucí, srdceryvné a já jsem se celou dobu utápěla v slzách.
Karel Čapek je spisovatel s velkým S.

16.09.2017 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Z knihy Williama Styrona jsem měla opravdu velký respekt a vlastně jsem ji vůbec číst nechtěla. Nakonec jsem ale byla okolím přesvědčena, ať to zkusím. A jsem za to docela ráda. Rozhodně to není žádná povzbudivá, veselá četba. Sophiin příběh je srdcervoucí, ale nakonec mi v celém díle přišel zajímavější příběh Nathana. K této knížce se už pravděpodobně vracet nikdy nebudu, ale jsem ráda, že jsem se „překonala“ a mohla si rozšířit obzory o další velmi kvalitní literaturu.

28.11.2018 4 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Před začátkem čtení jsem se trochu bála, jakým bude kniha napsána jazykem. Za mě to ale nakonec bylo velice milé překvapení. Samozřejmě, že se nejedná o žádné humoristické dílo, ale příběh je napínavý, dojemný a velice dobře se čte. Rozhodně mám v plánu se v budoucnu zaměřit na další autorova díla.

07.05.2018 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Od přečtení této knížky mě na začátku odrazovalo válečné téma. Jsem ale ráda, že jsem se “překonala”. Bavil mě styl psaní. Čtení šlo rychle, děj se nezadrhával. Nebyly zde žádné dlouhé popisné pasáže. Téma bylo smutné, ale pravdivé.

Musím ale přiznat, že jsem se tentokrát úplně neztotožnila s hlavní postavou. Ale ne, protože jsem nemohla. Já jsem nechtěla. Mám pocit, že by mě příběh příliš zasáhl a tak jsem příběh pozorovala jako další tichý hrdina. A bylo to něco.

23.11.2017 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Bratři Čapkové jsou pro mě nejlepší čeští literární autoři vůbec. Jejich díla jsou stále aktuální a je až děsivé, jak moc jsou pravdivá. A tato hra není výjimkou. Myslím si, že jejich tvorbu, by měl znát každý a i já se snažím přečíst a sesbírat všechna jejich díla. Mou stále nejoblíbenější protiválečnou hrou ale stále zůstává Matka (také od K. Čapka)

03.04.2018 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Tato kniha mě příliš nezaujala. Byla zdlouhavá, hůře se mi četla a nebavila mě hlavní dějová linka. Milostný příběh mi přišel uspěchaný a dost neuvěřitelný. Navíc se zde objevovaly nudné popisné pasáže. Když bych to měla srovnat s knížkou E.M.Remarqua, Na západní frontě klid, rozhodně se mi více líbila druhá jmenovaná. Navíc ani téma španělské občanské války úplně mi není mým šálkem čaje.

03.01.2018 2 z 5

Fantastická kniha.
Super příběh, který bez problémů přečtete za jedno volné odpoledne a na konci budete mít úsměv na tváři. Samotný fakt, že se jedná o scénář, čtení nijak nekomplikuje - spíše naopak. Bonus navíc je kouzelná obálka i grafické provedení uvnitř knihy. Prostě kousek, který musíte mít doma. ¨
P.S.: I film (podle mě) rozhodně stojí za pozornost :-)

16.09.2017 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Wow... Moje první kniha od Dana Browna a tohle jsem teda fakt nečekala. Na konci jsem četla s otevřenou pusou (doslova :D) a jenom jsem zírala, co všechno si na mě autor vymyslel. Naprosto dokonale vymyšlené, strhující příběh. Klobouk dolů.

27.07.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Asi nejlepší díl z celé série. Konec mě ale trochu zklamal, čekala jsem něco víc....

02.07.2017 4 z 5

Erik Erik Shaun Tan

Je to roztomilý, kraťoučký přiběh, který máte přečtený během pěti minut. Pohladí po duši. A ilustrace jsou jako třešnička na dortu. :)

03.07.2017 5 z 5

Rekviem za Pluto Rekviem za Pluto Adam Chromý

Tahle malá knížečka, která je krásně graficky zpracovaná a rychle se čte (já jako pomalý čtenář jsem ji měla přečtenou za necelé dva dny), v sobě ukrývá ne příliš
veselý, ale zato pravdivý příběh dvou mladých lidí. Pro mě příjemná oddechovka.

10.05.2017 4 z 5

Musím přiznat, že za mě zatím nejslabší Jonasson...
ALE! Čte se to hrozně rychle, jeho styl psaní a humor já prostě miluju.
Je to skvělá oddechovka, čtení na jaro, léto, podzim i zimu.
Jenom to téma mi trochu nesedlo...

19.07.2018 4 z 5

Na přečtení této knížky jsem se poměrně dost těšila, ale musím přiznat, že za mě spíše zklamání. Autorčin styl psaní je sice čtivý, ale děj dopředu hodně předvídatelný. Za mě tedy spíše nuda.

15.09.2017 3 z 5

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Patricia Briggs mě snad nikdy nezklame. Přes léto jsem měla menší čtecí "krizi". Většina toho, co jsem četla, mě moc nebavila. A pak jsem v knihově objevila další díl této série. A hned jsem si zlepšila náladu. Autorka píše velice čtivě a kniha rychle ubíhá. Za mě super :)

29.08.2017 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Tak tohle byla jízda! Vtipné, napínavé, dobrodružné čtení nejen pro milovníky fantasy. Jeden z nejlepších druhých dílů, co jsem kdy četla :)

14.07.2017 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Příběh Maryši rozhodně není nic veselého. Tlačí na ni ze všech stran a ona si musí vybrat, co bude dělat.
Scénář se četl rychle i přes nářečí, ve kterém se celý děj odehrává.
Maryša rozhodně nebude patřit mezi má oblíbená dramata, ale jsem ráda, že jsem poznala tvorbu dalších českých autorů.

14.05.2017 4 z 5

Smetištejn Smetištejn Edward Carey

Prvních sto stran jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Každopádně námět hodně originální a čte se to rychle. Tak jsem čekala na konec. A světe div se - konec (za mě) super! Uvidíme, co nabídne 2. díl :)

16.07.2017 4 z 5