katka.oo katka.oo komentáře u knih

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Další velmi dobrý díl s náčelnicí Kate z amišského prostředí, jak je již zmíněno v ostatních komentářích, ze začátku pomalejší rozjezd, ale pak kniha nabírá grády a konec perfektní, svižný, nečekaný, poutavá série, určitě v ní budu pokračovat, ještě mám před sebou hodně dílů :-).

16.01.2023 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Skvělé pokračování série se sympatickým forenzním psychologem Cyrusem a záhadnou Evie, velice dobré, výborné čtení, napínavé od začátku do konce, některé části děsivé, Evie už nám ze svého života hodně odhalila, ale mám pocit, že to ještě není všechno, doufám, že další díl bude brzy a milovníkům krimi a thrillerů doporučuji.

16.01.2023 5 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Další v pořadí už 4. velmi povedený díl s Julií a Florianem, nenáročná odpočinková detektivka, ale hodně čtivá, dobrá série, ve které budu ráda pokračovat.

16.01.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po posledních dvou dílech jsem začala číst sérii od začátku a jsem spokojená, opět milé, pohodové čtení, příjemné odreagování, sympatické postavy, krásná Kodaň, mám úsměv na tváři a už na mě z poličky pokukuje další díl :-).

14.01.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Perfektní pokračování série s Josie Quinnovou a spol., případ opět velmi zamotaný, ale velmi čtivý a poutavý, skvělé čtení, těším se na další díl a doporučuji.

31.12.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Oddechové vtipné počtení, ale už ne tak moc vtipné jako první díly, za mě ano, ráda jsem si Aristokratku přečetla a opět se setkala s paní Tichou a spol., ale dobře, že už je série konec, taky mi to přijde už takové hodně natahované.

25.12.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q a jeho staré známé sympatické postavy opět na scéně, nebylo to špatné, dobré počtení, napínavé, ale jiné díly se mi líbily o malinko víc, nějak jsem se ze začátku nemohla začíst, ale pak už se to rozjelo a dobré, akorát mě teda naštval ten konec, uvidíme co bude příště....

25.12.2022 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Knížka se mi moc líbila, takové milé příjemné romantické (před)vánoční čtení, zatím jsem četla jen poslední dva díly, ale určitě si postupně přečtu všechny, moc hezká obálka knihy, ta mě ke čtení taky hodně nalákala.

25.12.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášeňku jsem měla moc ráda jako večerníček a měla jsem chuť si ji přečíst znova, takže teď čteno ušima do výzvy - kniha, jejíž autor už nežije a tímto mám letos splněno :-). A jinak musím dát Dášeňce jedině 5*.

03.12.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Výborné pokračování české detektivní série se sympatickými Tomášem Volfem a Evou Černou, já jsem moc spokojená, autor je s každou další knihou lepší a lepší, moc dobré čtení a doporučuji.

30.11.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha je dobrá, na autorčinu prvotinu velmi dobrá, i přes celkem dost stran čtivá a napínavá, ale moc mi nesedla, zjišťuju, že na tento žánr asi moc nejsem, prostředí Orlických hor pěkné, to se mi líbilo, u některých pasáží ne že bych se bála, ale moc dobře jsem se necítila. Nicméně i tak jsem zvědavá na další autorčinu knihu a určitě se po ní potom poohlídnu.

25.11.2022 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Čteno kdysi dávno a teď znova do výzvy, nebylo to špatné, četlo se mi to lehce, ale nemám ráda otevřené konce, ten se mi moc nelíbil, ostatní knihy Murakamiho s ilustrátorkou Kat Menschik se mi líbily mnohem víc.

25.11.2022 3 z 5

Dcera popela Dcera popela Ilaria Tuti

Nebylo to špatné, dobré čtení, ale stejně se mi líbil nejvíc první díl, Teresa a Massimo jsou nezvyklá, ale sympatická dvojice vyšetřovatelů a konečně se dovídáme víc o Teresine minulosti, proč je taková jaká je. K přečtení doporučím celou sérii.

17.11.2022 4 z 5

Odplata za chamtivost Odplata za chamtivost Elena Bellmar (p)

Pokračování z Mallorcy vůbec nebylo špatné, možná se mi i líbilo o malinko víc než předchozí díl, pachatel sice předvídatelný, ale to mi nevadilo, knížka se dobře četla a také se dovídáme, teda aspoň pro mě zajímavé informace o pronájmech bytů a domů a o tzv. ,,squatterech" ve Španělsku, jsem zvědavá na pokračování.

06.11.2022 4 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Budu se opakovat, ale opět nenáročné pohodové čtení, sympatická Julia s Florianem, zajímavý případ, dobrá série, která se mi líbí a určitě v ní budu pokračovat.

06.11.2022 4 z 5

Perfektní a velice zajímavé čtení, dobře napsané, zpočátku mě zarazila forma knížky jako rozhovor, ale je tak čtivá, že mě to potom vůbec nevadilo. Jsem fanynkou pana Mareše a jeho seriálů a za jeho práci kriminalisty si ho nesmírně vážím a obdivuju, kdo to má stejně, tak by si knížku určitě neměl nechat ujít, vřele doporučuju.

06.11.2022 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Ufff tak a je to, závěrečný díl je za mnou, podle mě důstojné zakončení celé série, vše vyřešeno a hotovo, mě se knížka líbila a uvidíme s čím přijde pan spisovatel příště.

06.11.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krásná kniha, milá, k zamyšlení, moc mě potěšila, nádherné ilustrace, pohlazení po duši.

21.10.2022 5 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Velice zdařilá sbírka povídek, originální, čtivé, některé povídky se mi líbily víc, některé míň, ale dohromady hodnotím jako velice dobrý počin a hlavně oceňuji myšlenku, nápad, že zakoupením knihy přispěju na organizaci na pomoc přírodě, i proto jsem si knížku ráda koupila a přečetla.

16.10.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Skvělé pokračování detektivní série od mladé nadějné autorky s Laurou a Adamem, celá zápletka zmizení 3 chlapců se mi opravdu líbila, čtivé, emotivní, dobře vykreslená atmosféra na vesnici a pocity hlavních vyšetřovatelů při řešení případu, perfektní obálka knihy, musím říct, že tato knížka se mi líbila víc než Stvůra, doporučuji a těším se na pokračování.

16.10.2022 5 z 5